pomoc w kupnie

Gioanna
Sprzęt: Leciwy Saeco Incanto deLux w fazie schyłkowej, żadnego serwisu nie poznałam tak dobrze ;)

Re: pomoc w kupnie

Postautor: Gioanna » ndz 29 paź 2017, 13:37

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.
Zgłębiamy temat i jednak modele A7 Micro 90 odpadają ze względu na wyświetlacz na górze - koniecznie musi być na froncie. Trochę też niepokoi pokrętło.
Czy faktycznie E 6/E 60 (nie potrafię wyczytać różnic - czyżby głównie kolor?) to dobry wybór?
Jeszcze patrzmy na E8 lub F9, tylko czy przy naszych potrzebach ma to sens?
W każdym razie wybór padł na Jurę, chcielibyśmy jak najszybciej kupić i cieszyć się z zakupu.
Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » ndz 29 paź 2017, 16:45

Model E6 to dobry ekspres ale nie wykona latte tak jak model E8,A7 i micro 90.

PrimoCaffe.pl
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

amatum
Sprzęt: brak

Postautor: amatum » pn 06 lis 2017, 17:23

Po zgłębieniu forum wybór padł na Jurę E80 piano black.
Pytań nasuwa się jednak kilka w obrębie tego modelu:

1. cena oscyluje od 5200 do 5800 - dlaczego takie kolosalne różnice?
2. jak rozumiem istnieją w E80 dwa rodzaje spieniacza - jeden profesjonalny? jaka jest pomiędzy nimi różnica?
3. oferowane są z dystrybucji polskiej, włoskiej i niemieckiej - czy są różnice pomiędzy ekspresami?

Będę wdzięczny za pomoc. Chciałbym zamówić ekspres w tym tygodniu.
A może jakiś inny model?

Piotr

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 07 lis 2017, 16:24

Różnice wynikają po prostu najczęściej z marży.

Ważniejszą kwestią jest to od kogo kupujemy ekspres marki Jura.
Jeśli zakup jest realizowany w Polsce to proponuję zakupić ekspres od autoryzowanego dystrybutora.Mamy wówczas pewność, że ekspres nie pochodzi z kradzieży (W przypadku modelu E8 ryzyko jest wyjątkowo duże.),nie jest składakiem, nie pochodzi z wystawki, ekspozycji i co się najczęściej zdarza z niemieckiego zwrotu.Czyli ktoś kupił nowy ekspres i....oddał go. Bywa też że ekspres został odnowiony przez serwis Jury po np uszkodzeniu.Czyli przyszła dostawa ekspresów po czym okazuje się, że część jest uszkodzona mechanicznie.Wówczas te które są mniej uszkodzone odsyła się , serwis je odnawia i ponownie trafiają do sprzedaży.Czasami to można poznać po innym kartonie w kolorze tektury a czasami tylko po informacji w systemie po podłączeniu ekspresu pod komputer serwisowy.Takie ekspresy są też tańsze od "nowych".

Warto dopłacić do wersji plus. Spieniacze profesjonalne są po prostu lepsze.Lepiej pienią mleko...chociaż nie są to jakieś nie wiadomo jakie różnice pomiędzy przystawką easy a profi...ale jednak są.
Jeżeli ekspres ma polski numer vin czyli pochodzi z polskiej dystrybucji to z gwarancją nie będzie żadnego problemu...ba modele serii J i Z zakupione tylko w Polsce gwarancję mają przedłużoną aż do 50 miesięcy! Ponadto ekspres taki posiada instrukcję w j.polskim.Pomijam już kwestię pomocy concierge technicznej po zakupie.

Jedni klienci kupują za polską granicą ze względu na cenę inni wolą kupić normalnie w Polsce.Jest to każdego prawo i...każdy ma racje:)

Model E8 to dobry wybór. Ekspres trwały, dający mnóstwo frajdy z różnorodności wykonywanych kaw i parzący bardzo dobrą, gorącą kawę.

W tym roku miałem tylko jedną reklamację na ten model.Jest to obecnie najlepiej sprzedający się model Jury.

Pozdrawiam
PrimoCaffe.pl
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

amatum
Sprzęt: brak

Postautor: amatum » śr 08 lis 2017, 10:47

No i Barnaba znów niezawodny, pieniądze za E80 ze spieniaczem Profi wpłacone, pozostaje czekać.

Kiedyś chęć zakupu Jury nie wypaliła (używane Z7), i kupiłem Delonghi. Teraz wypróbuje E80. Mam nadzieje, że podoła oczekiwaniom. :)

Pozdrawiam forumowiczów, napiszę po zrobieniu pierwszej kawy o swoich wrażeniach.

agm
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: agm » pn 18 gru 2017, 21:45

Cześć :)
jaki Delonghi w okolicach 2 tys. kupić?
czy Dynamica 350.35w będzie dobrym wyborem?
jest tyle modeli, że nie mogę się połapać... więc proszę o pomoc
Żona w pracy ma 350.15 i go chwali ale może inne modele są trwalsze, lepsze?

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 20 gru 2017, 17:57

Wyświetlacz mnie nie przekonuje. Lubi sobie nie działać...trzeba dwa razy przycisnąć. Reszta w miarę ok. Trwałość zadowalająca jak na tę cenę rzecz jasna.

Ogólnie ekspresik dzielny:)

Trzeba się przyzwyczaić do częstego wyrzucania fusów , dolewania wody, odkamieniania tego modelu.

agm
zagląda od święta

Postautor: agm » czw 21 gru 2017, 19:51

kupiłem 350.55.sb, bardzo ładny ten srebrny z czarnym
wyświetlacz nie jest dotykowy w nim,
dzisiaj pierwszy dzień testów, będę pisał jak się sprawuje...

tomekignacik

Postautor: tomekignacik » wt 27 lut 2018, 21:59

Może zamiast kupna, wyjsciem jest dzierżawa ekspresu do kawy ? Według mnie to bardzo dobra opcja na sam poczatek. Sam otwierając swoje bistro skorzystałem z takiej opcji, gdyż jak wiadomo początki sa ciężkie i każdy grosz się liczy.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 28 lut 2018, 9:31

Dzierżawa nadaje się do firmy ,gastronomii .Nie do domu..gdyż nie przerobi się kawy którą trzeba zakupić. Ale rozumiem, że chodziło po prostu o reklamę:)

Inną kwestią jest czas trwania umowy...średnio minimum 12 miesięcy. W przeciwnym razie trzeba płacić kary.

Biuro gastro- tak,
dom - nie

Fifeek
Sprzęt: Nie mam

Postautor: Fifeek » pt 16 lis 2018, 2:26

Cześć. :D
Ja również stanąłem przed zadaniem wyboru nowego ekspresu do kawy, który sprawdzi się zarówno przy parzenia kaw czarnych jak i mlecznych. Mój budżet to 2500-3000 zł. Po przeczytaniu wielu postów na forum wyselekcjonowałem 2 ekspresy: Melitta Passione OT F53/1-101 i Nivona 768. Który z nich powiniennem wybrać?

Wróć do „Ekspresy automatyczne”