Spienianie mleka - zbiornik tak czy nie

pawell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Re: Spienianie mleka - zbiornik tak czy nie

Postautor: pawell » wt 22 lis 2016, 10:55

Przyznam, że nie wiem co trzeba robić (albo nie robić), żeby doprowadzić do "stanu śmierdzenia" tego króćca.
ekspres: De Longhi ECAM 23, Gaggia Baby Dose młynek: podrasowany MPM MMK-01

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 22 lis 2016, 13:17

Sęk w tym, że nic.:)) ...a śmierdzi:)).

Najczęściej takie Delonghii do mnie trafiają gdy używa je więcej niż jedna osoba np w urzędach, biurach. Wtedy to już kosmos. NIe dbają ludziska w ogóle:((

No i często te pojemniki są popękane w górnej części.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

teska
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: DeLonghi Ecam 23.450

Postautor: teska » wt 22 lis 2016, 17:10

Ja mam DeLonghi z pojemnikiemna mleko...i zero złego słowa niemogę powiedzieć..

..naprawdę pije codziennie Pan/Pani kawy mleczne używając pojemnika i myje go w zasadzie codzennie?

Chyba musi Pan/Pani na emeryturze i mieć dużo czasu:)

Piję codziennie około 6 kaw mlecznych lub więcej....i nie jestem na emeryturze....myję codziennie wieczorem...teraz już go nie mam, po 5 latach sprzedałam.
Miałam zamiar kupić Jurę E8 ale po bliższym oglądnięciu nie chcę...zobaczę jak parzy kawkę J6,.....i wtedy sobie kupię ( myślę że u Pana :D ) :D

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 22 lis 2016, 17:48

...a dlaczego nie Delonghii?? Skoro taki jest dobry i służył jakby nie było 5 lat?
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

teska
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: teska » wt 22 lis 2016, 19:52

Lubię zmiany:)

pawell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pawell » wt 22 lis 2016, 23:07

Sęk w tym, że nic.:)) ...a śmierdzi:)).

Najczęściej takie Delonghii do mnie trafiają gdy używa je więcej niż jedna osoba np w urzędach, biurach. Wtedy to już kosmos. NIe dbają ludziska w ogóle:((

No i często te pojemniki są popękane w górnej części.
Myślę, że tu jest "pies pogrzebany". Ale problem dotyczy nie tylko DeLonghi ale wszystkich ekspresów "biurowych". Ostatnio w zaprzyjaźnionej firmie widziałem tak zapuszczoną Jurę, że odeszła mi ochota na kawę którą mi oferowano.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 23 lis 2016, 8:03

to prawda pawell. Nie dbają ludzie często o wygląd zewnętrzny i sprzęt który używają. Wystarczy przecież umyć mokrą szmatką wylewkę, przetrzeć go z kurzu, często resztek oleju z bocznej ścianki gdy ekspres stoi obok jakiejś frytownicy czy kuchenki.Przyciski się lepią z brudu o systemie mlecznym już ne wspominając.Wiele zależy od stanu technicznego urządzenia a nie samej marki ekspresu.
Wczoraj wkleiłem film ekspresu akurat zakupionego na portalu aukcyjnym przez klienta który ekspres w końcu do mnie wysłał do naprawy.Ekspres choć podpicowany - jest do kompletnego remontu.I napis Jura tutaj nie pomoże.:(Remont ekspresu przekroczył jego wartość.Osoba która sprzedała ekspres uważa że wszystko jest ok bo ekspres kawę parzy..a że smakuje jak zbożówka z wodą....Z jednej strony zarobię przecież na naprawie z drugiej strony denerwuje mnie perfidność ludzi.
Pewnie nie spodoba się ten film wielu handlarzom bo przecież część z nich to uczciwi ludzie którzy starają się sprzedać dobry produkt,choć swoja drogą, dlaczego nie dają 12 miesięcy gwarancji na swój sprzęt który jest tak niby dobry z tego co piszą? Gwaraancja ma max 3 miesiące a standardem jest 7-14 dni.
Ostatnio zmieniony śr 23 lis 2016, 14:09 przez Barnaba, łącznie zmieniany 1 raz.

teska
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: teska » śr 23 lis 2016, 9:04

Oglądałam ten filmik, zgadzam się lepiej kupić nowy w tej cenie używanego lub dołożyć ciut kasy.Swoją drogą to trzeba mieć fantazję żeby takim plakiem ekspres smarować...

Ja swój ekspres sprzedałam sasiadce...przed oddaniem w jej ręce ekspres poszedł do serwisu celem sprawdzenia, profesjonalnego odkamienienia ( cokolwiek to znaczy) .
Jeśli kupić używany to dokładnie od znajomych itp...chociaż i na portalach są uczciwi...trzeba tylko dobrze się przyjrzeć, popytać itp.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 23 lis 2016, 14:16

Film ostatecznie usunąłem, ponieważ po moich przemyśleniach stwierdziłem, że ludzie nie są gotowi na prawdę. Wiem, bo sam skupowałem ekspresy od tzw handlarzy i wiele musiałem się napracować aby taki ekspres przywrócić do stanu pierwotnego. Teraz jeżeli sprzedaję to tylko używki z pewnych rąk.Niestety takie ekspresy są sporo droższe i bardziej opłaca się kupić nowy ekspres niższej marki ale nowy.
Dzisiaj lepiej od razu założyć kupując taki ekspres,że trzeba go będzie oddać do porządnego serwisu aby przygotowali taki ekspres dla Nas jak trzeba. Wówczas ma to sens. Obecnie zbyt mała jest liczba dobrych i uczciwych sprzedawców tego typu sprzętu. Otworzyłem,ale i zamknąłem tę puszkę Pandory:))))
Tak będzie lepiej dla wszystkich.

sawczenko
zagląda od święta
Sprzęt: delonghi primadonna avant

Postautor: sawczenko » pt 25 lis 2016, 19:57

Nie wiem, w domu mam pojemnik na mleko i poza tym, że po litrze mleka trzeba go wyczyścić, to jest ok. Nic mi nie capi. Wciskam przycisk i ekspres czysty.
Za to w pracy mamy rurki i babraniny z tym jest sporo, do tego ten wężyk jest masakryczny w czyszczeniu i do tego się wkłada do mleka i wyciąga...........blee

kicur
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: kicur » sob 26 lis 2016, 9:58

sawczenko! A w ekspresie nie ma rurek - wszystko psiejsko-czarodziejsko mleko wpływa i wypływa do zbiornika? Co Ty piszesz..??? Wszędzie są rurki - a jak jest TYLKO rurka, to mniej się brudzi i mniej do czyszczenia jest.

pawell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pawell » sob 26 lis 2016, 13:42

@kicur Najłatwiej pisać o czymś czego się nie widziało. W omawianych DeLonghi NIE MA żadnych rurek z mlekiem wewnątrz ekspresu. Obieg mleka/piany jest tylko wewnątrz demontowalnego pojemnika.

kicur
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: kicur » sob 26 lis 2016, 13:48

Żadna różnica czy w ekspresie rurki czy w zbiorniku - są rurki? Przecież MUSZĄ być! Może ciut lepiej, że w zbiorniku niż w ekspresie, ale i tak to trzeba demontować i myć.

pawell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pawell » sob 26 lis 2016, 14:04

Tak. Różnica taka że rurkę wkładaną do mleka trzeba myć codziennie (a w zasadzie po kazdym użyciu) a w zbiorniku raz na 2-3 dni (razem z całym zasobnikiem). Jeśli robisz kawę kilka razy dziennie to zbiornik jest zdecydowanie wygodniejszy.

kicur
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: kicur » sob 26 lis 2016, 14:23

Bzdura Kolego - nie masz, to nie wiesz :mrgreen: Rurkę myję raz na miesiąc, bo co zrobienie mleka wystarczy ją przepłukać przez kilka sekund wodą :)
I co jest wygodniejsze? ;) :P

Wróć do „Ekspresy automatyczne”