Automat za 2000-3500zł

udarr
zagląda od święta

Automat za 2000-3500zł

Postautor: udarr » śr 04 sty 2017, 23:11

Witam serdecznie

Stoję przed zakupem pierwszego ekspresu automatycznego i im więcej czytam tym wiem coraz mniej zatem zwracam się o pomoc w wyborze. Ekspres będzie używany w domu przez 3-4 osoby więc ilość kaw przyrządzanych w ciągu dnia będzie pewnie oscylowała w granicach 6-12 w tym połowę lub nawet więcej mogą stanowić kawy mleczne dlatego też interesuje mnie system "one touch" i tutaj skłaniałbym się raczej ku spieniaczowi "rurkowemu" niż dodatkowemu pojemnikowi chociaż po przebrnięciu przez wątek o tym traktujący sam już nie wiem - każdorazowe płukanie "mlecznego obiegu" może być uciążliwe. W zasadzie więcej uwag nie mam bo i nigdy nie korzystałem z takiego ekspresu więcej niż okazjonalnie.

To co sam wymyśliłem to:

-Siemens EQ.6 TE607203RW
-Siemens EQ.6 TE603201RW (tutaj chyba tylko inny materiał wykonania bo plastik i ciśnienie niższe o 4bar w stosunku do modelu powyżej?)
-Siemens EQ.5 TE515209RW (tutaj mniej "zbajerzony" wyświetlacz, nieco inny wygląd, czy coś jeszcze?)
-Nivona 768 / 758 / 757 (nie za bardzo rozumiem różnice miedzy nimi poza kolorami i ceną)
-Krups EA8808
-Krups EA850B (tutaj też nie wiem jakie są różnice poza ceną)

Czy coś z tego jest godne polecenia? Czy jest jeszcze jakiś sprzęt warty uwagi spoza listy? Przyznam, że najbardziej mi się spodobał pierwszy Siemens, jest też jednocześnie najdroższy ale powiedzmy, że mieści się w budżecie tylko czy warto? Nie ukrywam, że w dłuższej perspektywie istotne mogą być koszty eksploatacji, filtrów itd, tutaj w ogóle się nie orientuję jak to wygląda, wodę mam bardzo twardą, blisko 17kh i zastanawiam się czy w tym wypadku warto jest ominąć filtr i korzystać z wody RO, do której mam dostęp?

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Kuba

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Re: Automat za 2000-3500zł

Postautor: roger » śr 04 sty 2017, 23:19

Ja patrzyłbym na taką kolejność: Nivona, Siemens ....................................... Krups.
Modelu 757 już nie produkują. 768 i 778 różnią się tylko kolorem obudowy.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » czw 05 sty 2017, 8:26

Ja również skłaniam się ku temu co napisał forumowicz roger. W zasadzie to nic dodać nic ująć.

Natomiast musi Pan wiedzieć, że system mleczy to element prze który przepływa świeże mleko.A mleko lubi zaklejać wszystko co pokona po drodze zwłaszcza w lecie.Dlatego też niezależnie od modelu ekspresu musi Pan czy chce czy nie dbać o czystość przystawki. W przeciwnym wypadku przystawka albo pojemnik czy to wbudowany czy to zatrzaskiwany a mleko zakleją się na amen i z pianki wyjdą nici.

Taka jest cena prawdziwej pianki do cappuccino z prawdziwego a nie w proszku mleka.

Pozdrawiam
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » czw 05 sty 2017, 11:23

ale przecież dbanie o czystość "systemu mlecznego" to żadna trudność.
Trzeba zapamięć - robisz kawę/kawy mleczne = po zakończeniu płukasz spieniacz.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

udarr
zagląda od święta

Postautor: udarr » czw 05 sty 2017, 12:09

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

A czy możecie mi Panowie naświetlić różnice między sprzętem Nivony a Siemensa oraz między poszczególnymi Siemensami? Pytając o różnicę chciałbym wiedzieć jak prezentują się koszty eksploatacyjne, obsługa ta codzienna jak i cykliczna-czyszcząca, jakość spienianego mleka i samej kawy oczywiście oraz trwałość i jakoś wykonania, pewnie znajdzie się jeszcze coś o czym istnieniu nie mam nawet pojęcia.

Nivona 758 dostępny w cenie ok. 3000zł i chyba na tym bym się skupił, również jeśli chodzi o kolor ale powiedzmy, że to szczegół. I do porównania z tymi trzema Siemensami, czyli tymi dwoma podobnymi o początkowym symbolu EQ6 różniącymi się ciśnieniem oraz materiałem wykończenia (czy czymś jeszcze i jak to ciśnienie wpływa na gotową kawę, czy warto dopłacić?) o cenie ok. 3000 i 3600zł oraz ostatnim, najtańszym modelu EQ5 w cenie 2300zł. Widzę, że niemiecki producent aktualnie za zakup zwraca część pieniędzy, niewielką ale zawsze to nieco obniża kwotę.

Dziękuję

Wróć do „Ekspresy automatyczne”