Ekspresy Bosch i Siemens - pytania, problemy

kaziczek
zagląda od święta

Re: BOSCH Benvenuto B20 TCA6001 - problem

Postautor: kaziczek » pn 16 sty 2012, 20:29

jeszcze kilka faktów:

- po przeczyszczeniu ekspresu nic się nie zmieniło, wywar jest lekko brązową wodą,
- pastylki kawy rozsypują się, nieważne czy z kawy ziarnistej czy nasypanej zmielonej,
- woda - wywar jest bardzo gorący więc przypuszczać można, że nie jest to wina temperatury,

i teraz pytanie dla bardziej zaawansowanych użytkowników:

czy może być to wina ciśnienia?
czy da się to naprawić samemu /kupić części do bosch- a?

pozdr.

kaziczek
zagląda od święta

Re: BOSCH Benvenuto B20 TCA6001 - problem

Postautor: kaziczek » czw 19 sty 2012, 17:37

oddałem ekspres do serwisu boscha, zobaczymy co zdiagnozują

kaziczek
zagląda od święta

Re: Ekspresy Bosch i Siemens - pytania, problemy

Postautor: kaziczek » pn 23 sty 2012, 20:26

Witam ponownie,

sprzęt wrócił z serwisu sprawny, został ponownie wyczyszczony, wyregulowany i działa jak należy.
koszt to 80 pln. więc się opłacało

Pozdrawiam

Attibassi_fan
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » wt 24 sty 2012, 14:35

..to moje gratulacje!!
Podali przyczynę.. i co naprawili ?? /czasem taka wiedza może się przydać../

lidiaz
zagląda od święta
Sprzęt: siemens EQ.7 plus TE 703201 RW

Postautor: lidiaz » wt 24 sty 2012, 21:04

czy ktoś z posiadaczy siemens eq.5 model te 503209 rw mógłby mi napisać, czy ten ekspres parzy maciato, capuccino , jeśli tak to w jaki sposób?
jak się sprawdza rurka do spieniania mleka? chodzi mi o to czy przy jej "uwalnianiu" do tego aby mleko płynęło nie zacina się, czy ten system się nie psuje?? jakie macie opinie o tym modelu? czy może lepiej wybrac ten wyższy EQ.5 TE 505209 rw? prosze o odpowiedź

kaziczek
zagląda od święta

Postautor: kaziczek » śr 25 sty 2012, 22:00

co do serwisu to podane jest jedynie czyszczenie w rachunku. nie ma szczegółów a co do ustawień to chodziło o nastawienie jak mocna ma być kawa ale czy było to softwarowo czy hardwarowo to niestety nie wiem.
ogólnie wszystkie uszczelki, ciśnienie oraz temperatura ok, młynek również.
niestety nie udało mi się ustalić jaki jest jego przebieg, no ale trudno.

mam nadzieje, że jeszcze trochę podziała

Pozdrawiam

szczerba
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Saeco Incanto, Solac, Siemens EQ5

Postautor: szczerba » czw 26 sty 2012, 10:36

... czy ten ekspres parzy maciato, capuccino ,
Tak (nawet w nazwie ma Macchiato)
jeśli tak to w jaki sposób?
Przez włożenie sylikonowej rurki do pojemnika z mlekiem i odpowiednim (dokładnie opisanym w instrukcji obsługi) ustawieniu pokrętła na spieniaczu.
jak się sprawdza rurka do spieniania mleka? chodzi mi o to czy przy jej "uwalnianiu" do tego aby mleko płynęło nie zacina się, czy ten system się nie psuje??
Przy regularnym (po każdym użyciu) przepłukaniu i czyszczeniu, nic się nie zacina.
czy może lepiej wybrac ten wyższy EQ.5 TE 505209 rw?
Nie znam modelu TE 505209RW, natomiast TE 506209RW rózni się od TE 503209RW umiejscowieniem spieniacza i jego obsługą (wylot spienionego mleka jest w tym samym miejscu co wylot kawy, obsługa jednym przyciskiem).

Dokładne parametry i różnice są opisane w instrukcjach na stronie Siemensa http://www.siemens-home.pl/produkty/dro ... -kawy.html

wakos
Sprzęt: Siemens TK 54001

Postautor: wakos » wt 14 lut 2012, 12:26

Jestem od dwóch lat posiadaczem ekspresu Siemens TK 54001. Do tej pory nie było z nim żadnych problemów, aż do momentu gdy w trakcie procesu odkamieniania został wyłączony prąd. Po jego pojawieniu proces odkamieniania już się nie wznowił. Od tej pory cały czas świeci się znaczek $ oznaczający konieczność odkamieniania. "Ręczne" wymuszenie tego procesu tez nie daje rezultatu. Ekspres pomimo tego w dalszym ciągu funkcjonuje. Jednak obawiam się, że dłuższe użytkowanie go w takim stanie będzie przyczyną awarii. Czy ktoś spotkał się już z takim problemem. Jeśli tak...proszę o pomoc jak go rozwiązać.

tomula
Sprzęt: Siemens EQ.5 macchiatoPlus

Postautor: tomula » śr 22 lut 2012, 20:06

jak się sprawdza rurka do spieniania mleka? chodzi mi o to czy przy jej "uwalnianiu" do tego aby mleko płynęło nie zacina się, czy ten system się nie psuje?? jakie macie opinie o tym modelu? czy może lepiej wybrac ten wyższy EQ.5 TE 505209 rw? prosze o odpowiedź[/quote]

ja mam model EQ.5 macchiatoPlus TE 506209RW i jest super. Co prawda jest to mój pierwszy ekspres ale jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni. Na początku obawiałem się trochę obsługi tego sprzętu, ale jest ona tak intuicyjna, że nie sposób sobie z tym poradzić. Jeśli chodzi o system spieniania mleka to jest rewelacyjny. Nic się nie zatyka, a pianka jest sztywna i wysoka!!! Po skończeniu parzenia kaw należy tylko podstawić szklankę z wodą i przepłukać rurkę i po krzyku. Jedyne co mogło by być poprawione to wyższa temperatura zaparzanej kawy. Bo jak na mój gust jest troszeczkę za chłodna, taka w sam raz do picia. Ogólnie z całą stanowczością polecam ten ekspres :)

lidiaz
zagląda od święta

Postautor: lidiaz » sob 03 mar 2012, 10:11

witajcie czy ktoś może mi powiedzieć co jest przyczyną że siemens TK58001
Ekspres kompaktowy Surpresso nie robi mi pianki, nie używałam go tydzień jest opłukany czysty mleko takie jak zawsze i zero pianki ? czy coś się zepsuło?

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » sob 03 mar 2012, 10:35

Ale wytwarza parę na gołej dyszy? Czy tylko pluje wodą? A może nie leci nic? Opisz dokładniej problem.
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

lidiaz
zagląda od święta

Postautor: lidiaz » sob 03 mar 2012, 10:56

leci normalne ciepłe mleko, tak jakbym z kartonu lała , zero pianki . Wszystko wyczyszczone , więc nie wiem o co chodzi

mario
Sprzęt: Aeropress,Hario,Chemex

Postautor: mario » sob 03 mar 2012, 18:52

proszę zdemontować kpl,dyszę do spieniania i dokładnie ją oczyścić

lidiaz
zagląda od święta

Postautor: lidiaz » sob 03 mar 2012, 20:47

właśnie to robiłam i nawet serwis się włączył i tez przepuściłam od kamienianie i czyszczenie, więc chyba czas to zawieźć do serwisu

Awatar użytkownika
robertcio
Sprzęt: Bosch TES 50621rw

Postautor: robertcio » pn 05 mar 2012, 18:18

Witam i mam takie pytanie, czy ta funkcja AromaDouble Shot dzieli pewną dawkę kawy na dwa razy, czy robi podwójnie? Jak to rozumieć ?

Wróć do „Ekspresy automatyczne”