Ekspresy Bosch i Siemens - pytania, problemy

Brzucho
Sprzęt: TE506209RW

Re: Ekspresy Bosch i Siemens - pytania, problemy

Postautor: Brzucho » pn 02 lip 2012, 23:10

Element na którym jest narysowany obrazek powinien być ustawiony pionowo. Wydaje mi się, że spieniacz jest dokładnie taki sam jak u mnie, przynajmniej patrząc na zdjęcie, a skoro tak to wszystko wygląda to powinien działać wyśmienicie. Spróbuj rozebrać całość zgodnie z instrukcją, przemyć i wyczyscić. Jak to nie pomoże to zostaje chyba tylko serwis...
Ostatnio zmieniony wt 03 lip 2012, 13:23 przez Brzucho, łącznie zmieniany 2 razy.

szczerba
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Saeco Incanto, Solac, Siemens EQ5

Postautor: szczerba » wt 03 lip 2012, 12:16

Oczywiście ma być widoczny obrazek filiżanki z pianką, bo tylko wtedy spienia. Przy ustawieniu obrazka filiżanki wypełnianej bez pianki, urządzenie pobierze mleko, ale go nie spieni.
Poziome ustawienie rozdzielacza pozwala pobrać tylko ciepłą wodę. (str. 63 instrukcji obsługi)

P.S. Podczas robienia spienionego mleka ważne jest aby niezwłocznie po pojawieniu się komunikatu "pociągnij spieniacz" zrobić to. Jeśli zwłoka w wykonaniu tego polecenia będzie trwała kilkanaście sekund, ekspres nie spieni tylko naleje do filiżanki gorącą wodę z odrobiną mleka!!!

Reno
Sprzęt: Caffissimo
Bosch TES50328RW

Postautor: Reno » wt 03 lip 2012, 21:01

Bingo! Chodziło o to, że nie robiłam tego niezwłocznie! Bardzo dziękuję za pomoc :D .

szczerba
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Saeco Incanto, Solac, Siemens EQ5

Postautor: szczerba » śr 04 lip 2012, 10:21

Bingo! Chodziło o to, że nie robiłam tego niezwłocznie! Bardzo dziękuję za pomoc :D .
:D Wysłałem Ci na e-mail instrukcję bo nie wiedziałem czy masz :D

bietka
stale zagląda do filiżanki

Postautor: bietka » wt 24 lip 2012, 11:56

Możecie podpowiedzieć mi jak odkamienić siemensa tk 52001?
Jak trzymam przycisk kawy cały czas to mieli kawę i ją parzy -trzymałam znacznie dłużej niż 5 sek i nadal to samo-parzenie a nie płukanie dwukrotne

mario
Sprzęt: Aeropress,Hario,Chemex

Postautor: mario » śr 25 lip 2012, 22:13

Jak trzymam przycisk kawy cały czas to mieli kawę i ją parzy -trzymałam znacznie dłużej niż 5 sek i nadal to samo-parzenie a nie płukanie dwukrotne

Uruchamianie programu serwisowego
● Naciśnij przycisk-włączający ekspres, aby przełączyć
urządzenie na tryb stand by.
● Opróżnij pojemniki 17 i 18 i ustaw je
znowu w urządzeniu.
● Przytrzymaj przycisk-ziarenko przez co najmniej
5 sek.

moher60
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: eea 250
Siemens TK 52001
Hario

Postautor: moher60 » pn 30 lip 2012, 18:12

Witam.Było trochę w tym wątku ale do konca nie wiem.Czy wyłączać ekspres(SIEMENS 52001)czy zostawiać w trybie ECO?Instrukcja też dokładnie o tym nie mówi chyba że coś przeoczyłem :oops:

Attibassi_fan
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » pn 30 lip 2012, 21:25

eco to jest głównie eco-terroryzm!
..ja walczyłem z Nivonami z trybem eco i tam nie chciał się wyłączyć, a uważam że jest to durne! Nim zrobisz kolejną już się chłodzi..
Filiżanki i ekspres nigdy ci się nie zagrzeją, zawsze są za zimne i nie do użycia! Nie bez powodu w knajpkach włączasz rano i wyłączasz wieczorem lub wcale..
Pozdrawiam!

aneti

Postautor: aneti » wt 28 sie 2012, 10:08

Walczę w firmie z Siemensem tk 52001 (2008 r.). Odkamienianie przypomina walkę z wiatrakami, w tej chwili tuż po odkamienieniu z jednej dyszy kawa wypływa średnim tempem, z drugiej leci ciurkiem albo szybciej kapie. Da się coś z tym zrobić? Odkamieniać ponownie aż do skutku (płyn +tab)? Serwis zrobi coś skuteczniejszego niż ja domowym sposobem?

Attibassi_fan
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » wt 28 sie 2012, 22:26

Walczę w firmie z Siemensem tk 52001 (2008 r.). Odkamienianie przypomina walkę z wiatrakami, w tej chwili tuż po odkamienieniu z jednej dyszy kawa wypływa średnim tempem, z drugiej leci ciurkiem albo szybciej kapie. Da się coś z tym zrobić? Odkamieniać ponownie aż do skutku (płyn +tab)? Serwis zrobi coś skuteczniejszego niż ja domowym sposobem?
Można ręcznie wyjąć i przeczyścić blok - umyć gorącą wodą - zwłaszcza sita.. tabletki właśnie czyszczą blok zaparzający a płyn czyści niby bojler a raczej podgrzewacz przepływowy z kamienia. :D

Więc warto powtórzyć jedno i drugie.. ale może wcześniej też delikatnie przeczyścić same wyloty np drewnianą wykałaczką (delikatnie, by nic nie uszkodzić) lub czymś podobnym co niezostanie w wylocie :!: No i zwyczajnie czyścić wyloty mokrą gąbką co kilka dni przynajmniej. A lepiej to wieczorem każdego dnia po ostatnim użyciu :)

aneti

Postautor: aneti » pn 10 wrz 2012, 12:36

Dzięki Twojej sugestii czyszczenia znalazłam pewnie ten główny element maszynerii. Rano kawa już zupełnie nie leciała (ale działa płukanie), po czyszczeniu nakapały dwie filiżanki. Expres ze czcią odniesiono do magazynu z przeznaczeniem do utylizacji :)

neskafe
zagląda od święta
Sprzęt: Spieniacz Italico , Mukka , Simens Q5

Postautor: neskafe » sob 19 sty 2013, 17:10

witam

jestem na kupnie ekspresu najbardziej odpowiadajacy moim potrzebom wydaje się Simens EQ machiato TE 503201RW

I mam pytanie czy mozna w nim spieniac mleko w równiez sama dysza bez uzycia rurki ?

Anjah
Sprzęt: Siemens Surpresso s60

Postautor: Anjah » wt 29 sty 2013, 17:29

Witam, mam pytanie odnośnie Siemens Surpresso s60. Dostałam zepsuty ekspres woda zamiast lać się przez dysze lała się w całości do tacki, została wymieniona część pod nazwą przepływomierz wszystko gra ale czy to normalnie ze za każdym robieniem kawy powiedzmy porcja leci przed dysze a ''reszta'' do tacki? i przy każdorazowym płukaniu? Co chwilę muszę wylewać wodę z taki. Podobno kiedyś tak nie było. Pozdrawiam

siadajpan
Sprzęt: Siemens TK 52

Postautor: siadajpan » śr 13 lut 2013, 9:20

Uruchamianie programu serwisowego
● Naciśnij przycisk-włączający ekspres, aby przełączyć
urządzenie na tryb stand by.
● Opróżnij pojemniki 17 i 18 i ustaw je
znowu w urządzeniu.
● Przytrzymaj przycisk-ziarenko przez co najmniej
5 sek.
Hej
U mnie jest to samo co ma bietka. Świeci się lampka Serwisu. Wyłączyłem i włączyłem, usunąłem śmieci z 17 i 18 natomiast, kiedy przyciskam ziarenko na długo, to po jakichś 3 sekundach zaczyna mielić się kawa... Jak to rozwiązać?

Awatar użytkownika
Oskar1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic, cà phê phin, młynek Iberital Challenge, Presso

Postautor: Oskar1 » śr 13 lut 2013, 10:54

Napisałeś "wyłączyłem i włączyłem" - a przycisk z ziarenkiem masz nacisnąć (i przytrzymać 5sek) gdy ekspres jest wyłączony (stand by).

Wróć do „Ekspresy automatyczne”