Ekspres automatyczny w granicach 1500-1700 PLN

admi99
Sprzęt: nie mam

Re: Ekspres automatyczny w granicach 1500-1700 PLN

Postautor: admi99 » pt 17 sty 2014, 11:06

Jest jeszcze Saeco Minuto HD8761 za 1300zł, ja mam wersję HD8763 z pojemnikiem na mleko, o której pisałem wyżej.

copymax
Sprzęt: Siemens TK76K573

Postautor: copymax » pn 20 sty 2014, 20:14

Chciałbym kupić ekspres do biura dla 3 osób, czyli kilka kaw dziennie. Który wybrać z poniższych w cenie 1200-1300 zł? A może coś zupełnie innego?

Saeco HD 8761/09
Saeco Intuita HD8750/19
Saeco Intelia HD8751/11
Saeco Intelia HD8751/19
Saeco Minuto HD8761/09

Co oznaczają te końcowe cyferki, bo czasami tylko tym różnią się modele? Czy to oznaczenie np. koloru?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc i sugestie co wybrać w tej cenie.

martkafal

pierwszy ekspres

Postautor: martkafal » pn 20 sty 2014, 22:21

Witam serdecznie, zamierzam kupić ekspres na kawę ziarnistą i zastanawiam się nad dwoma modelami DeLonghi Magnifica ESAM 3000 B albo Saeco XSmall HD8743/19 - doradźcie proszę który z nich będzie parzył lepszą kawę i oczywiście dłużej będzie mi służył. Kawy nie pijam bardzo dużo, natomiast cenię sobie smak. Pierwszy to koszt ok 1400zł, drugi ok 1000zł - jeżeli polecacie coś innego w podobnych cenach to poproszę o typy. Może ktoś z Was wymienia swój ekspres na nowy i będzie sprzedawał stary, to można mi podesłać modele - nie koniecznie muszę kupić nowy, ale taki który w 100% będzie sprawny. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 21 sty 2014, 8:51

Wymienione ekspresy z różnymi końcówkami modelowymi (na końcu numeru)oznaczają nie tylko różnice w kolorze ale również różnice w rodzaju zamocowanego samego spieniacza. Ale reszta jest bez zmian.

Natomiast różnice cyfr przed "\" oznaczają większe różnice np systemu spieniania mleka, dodatkowe mocowanie pojemnika na mleko itd itd.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

jarrro
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: jarrro » wt 21 sty 2014, 14:51

Śledzę ten wątek od pewnego czasu dość uważnie, dlatego chciałbym Barnabo, byś udzielił mi prostej odpowiedzi. Spośród firm : Bosch,Krups, De Longhi, Seaco , Nivona,
w miarę bezawaryjne będą tylko De Longhi? W skrócie: jaka firma robi najmniej awaryjne ekspresy w podanym przedziale cenowym?
jarrro pozdrawia

duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe....

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 21 sty 2014, 21:02

To zależy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo:

Delonghi robi najlepsze ekspresy z wymienionych powyżej, ale mowa o wersjach tańszych. Odradzam serię droższą czyli primadonnę i spółkę.

Saeco zaś lepiej kupić w droższych wersjach (po za serią primea )czyli royal, aulika,phedra (vending)itd.

Krupsy odradzam jakiekolwiek.

Bosh/siemens bo to to samo - w zasadzie jak na chińszczyznę trudno od nich nie wiadomo czego wymagać, ale po za modelem EQ7 (który odradzam) reszta w miarę daje radę,skrzypi, są kiepsko wykonane ale nie są złe,świetny dostęp do serwisów i części.

Nivona - odradzam ich zakup bez wyjątków. Trafiają się wprawdzie pojedyncze sztuki które potrafią wytrzymać 3 lata bez naprawy ale są to naprawdę unikaty po za tym trzeba na ich właścicieli brać poprawkę, ponieważ nie lubimy się chwalić tym, że kupiliśmy wadliwy ekspres czyli - zachwalamy jak tylko się da bo co mamy powiedzieć. Często też właściciele takich czy innych ekspresów nie mieli innych marek więc sądzą że złapali Pana Boga za nogi.

Wiele też zależy pośrednio od jakości wody, użytkowania,filtra wody itd itd. Ale nie czarujmy się, ekspresy produkowane dzisiaj są kiepskiej jakości, wykonane z kiepskich materiałów, po taniości nastawione nie na jakość tylko na wygląd i niską cenę, a więc maksymalizacja zysku przy minimalnych kosztach. Nie da się tanio wykonać dobrego ekspresu. Dobre urządzenie musi swoje kosztować, ale czy tak dużo jak Jura,WMF,Solis,czy inne ekspresy? Pewnie nie, zresztą nie mnie to oceniać.

Po otwarciu obudowy z zatrzasków takich tanich ekspresów bo nawet wkrętów nie ma bo szkoda pieniędzy na metal w środku obnażana jest cała jego zawartość a raczej wielka jedna nędza. I nie ma tutaj wyjątków ponieważ tyczy się to niemal wszystkich produktów w związku z cały czas rozszerzającą się globalizacją i ujednolicaniem się produktów na całym świecie poprzez łączenie się producentów.Nawet zamienniki części samochodowych markowych firm nie są już takiej jakości jak wcześniej.

prawda jest smutna ale prawdziwa. Coraz częściej zaczynamy tęsknić za starymi produktami które były wykonane tak jak się należy z dobrych i trwałych materiałów i dochodzi do tego że zaczynają być one droższe od nowych,kolorowych pięknych w sklepie.:))

Na co dzień zajmuję się właściwie profesjonalnymi kserokopiarkami i na nich widać jakość wykonania a raczej jej spadek przez te wszystkie lata. Na szczęście technika przenoszenia obrazu na papier w ich przypadki się zmieniła i tym się ratują ale to już tak trochę nie na temat:)))
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

jarrro
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: jarrro » wt 21 sty 2014, 21:50

Myślałem, że skrobniesz jedno lakoniczne zdanie, a tu proszę, tyle miejsca, tyle czasu dla mnie , biednego ćwoka...wielkie dzięki. Co do Nivony i serwisu , to okazuje się, że pan naprawiający zadzwonił dziś do mnie o 19 godz i powiedział, że najprawdopodobniej będę musiał zanieść go do firmowego punktu, bo nie ma dostępu do części.
Woda wypływająca z nivony 605 po dwóch latach osiąga 72 c. Kawa parzona w tej temperaturze mokate bianco nabiera owocowego aromatu, ale lura nieziemska. Zatem ludziska, unikajcie nivony, jako doświadczony użytkownik mogę z czystym sercem odradzić tę firmę.
Barnabo, znad morza ślę ukłony pełne szacunku dla Twej zacnej osoby.
jarrro pozdrawia

duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe....

copymax

Postautor: copymax » sob 25 sty 2014, 22:21

Udało mi się wylicytować na Alledrogo ekspres Bosch TES50129RW za 790 zł (nowy z 2 letnią gwarancją).
Za te pieniądze chyba bym nic nie kupił w tej klasie, więc jak się nie ma co się lubi...

hary1200
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: krups2426 już jest Jura C5

Postautor: hary1200 » ndz 26 sty 2014, 20:45

Jeśli rzeczywiście jest nowy w co wątpię , sam przez to przechodziłem

copymax

Postautor: copymax » wt 28 sty 2014, 13:29

Raczej ciężko doprowadzić ekspress do stanu jak nowy nawet po zaparzeniu jednej kawy.
Wszystko jest zafoliowane, instrukcje tak samo. Wg mnie jest po prostu nowy.

profesorek
zagląda od święta
Sprzęt: MPM TSK-1843A Cafe Latte

Postautor: profesorek » wt 28 sty 2014, 14:15

Jestem na etapie wyboru taniego ekspresu automatycznego lecz ze spienianiem mleka. Zdecydowany byłem na model Siemensa TE503209RW którego można znaleźć za 1620zł ale właśnie dostałem gazetkę z popularnej sieci neo... i Saeco Intelia HD 8756/09 z termosem inox na mleko jest po 1555zł (z 1750). Wizualnie bardziej mi się posoba siemens ale intelia nie dość ze tańsza to jeszcze mniejsza do niewielkiej kuchni. Jak wyglądają Wasze doświadczenia z tym modelem Seaco...warto czy lepiej Siemens?

Rosomak
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: DeLonghi Magnifica 3000

Re: pierwszy ekspres

Postautor: Rosomak » pn 03 lut 2014, 13:39

Witaj, na temat obydwu modeli napisano tu już bardzo dużo - poczytaj forum.

Jak chcesz krótkiej rady - wybierz Magnificę. Nie bierz tego Saeco.
Chcesz uzasadnienia - poczytaj forum - wszystko tu jest na ten temat :)

(dodam, że miałem ten sam dylemat niedawno - wybrałem DeLonghi)
Dopóki jest kawa, jest dobrze :)

fero23

Postautor: fero23 » wt 04 lut 2014, 9:39

Witam, podłączam się do pytania profesorka, lepszy będzie powyższy Siemens czy to Saeco?

sierodzok
zagląda od święta
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Proof & I-2 mini
Bialetti Kitty

Automat do biura do 1700-1800 zł

Postautor: sierodzok » wt 11 lut 2014, 23:51

Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem ekspresu Ascaso Steel z młynkiem I-2 mini od Janusza, ale planuję zakupić jakiś ekspres do biura. Jeśli chodzi o parametry, które miałby posiadać, to z pewnością musi być to automat. Poza tym wolałbym system, który pobierał by mleko z kartonu, albo jakiegoś innego pojemnika zamiast standardowej dyszy. Nie mam żadnego doświadczenia z automatami, ale w tej cenie znalazłem produkty Boscha, Saeco i Siemensa. Nie mam pojęcia jak sprawują się ekspresy tych firm, więc byłbym wdzięczny za wszelkie opinie. Przeglądając internet znalazłem takie modele:

z Saeco:
Saeco Intelia HD8756/09
Saeco Intuita HD8750/99
Saeco Intelia HD8752/49

z Siemensa:
Siemens TE 503201 RW
Siemens TE 503209 RW

z Boscha:
BOSCH TES50321RW
BOSCH TES50328RW

Bosch i siemens wydaje się różnić tylko nazwą. Wiecie czy jest to ten sam sprzęt w prawie identycznej obudowie czy dwa różne ekspresy? Podczas poszukiwań trafiłem też na markę DeLonghi, ale wydaje się być bardzo plastikowa. Mile widziane jakieś inne ciekawe propozycje w tej cenie. Te, które podałem wyżej prawie nie różnią się ceną, więc chciałbym wybrać najlepszy z nich.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Re: Automat do biura do 1700-1800 zł

Postautor: Barnaba » śr 12 lut 2014, 8:36

Jak powiem Jura C50, to kolega Biff na mnie nakrzyczy więc:

polecę delonghi magnificę ale ze spieniaczem zwykłym.

Tak bosh i siemens to to samo.

Pozdrawiam

Wróć do „Ekspresy automatyczne”