Ekspres automatyczny w granicach 2000 PLN

kawo
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: katfeterka:)

Re: Ekspres automatyczny w granicach 2000 PLN

Postautor: kawo » czw 14 gru 2017, 17:33

Witam. Ja również jestem zainteresowany kupnem automatycznego ekspresu do kawy w cenie do max 2500 zł. To na czym najbardziej mi zależy w ekspresie to możliwość robienia kawy czarnej z niewielką ilością mleka, espresso, cappuccino, machiato, lungo. Jako że cena jaką jestem w stanie zapłacić jest dla mnie wysoka, to chciałbym kupić możliwie jak najlepszy produkt w tej cenie. Co moglibyście zaproponować w tej cenie? Czy może lepiej rozejrzeć się za czymś używanym z niskim przebiegiem z w miarę pewnego źródła, ale za to markowego? Czytałem że zachwalane są produkty marki Nivona, Jura. Kiedyś byłem zdecydowany na jakiś model marki Delonghi z serii Ecam, ale wyczytałem, że nie są do końca polecane ze względu właśnie na niższe walory zapachowo- smakowe, co zresztą powyżej zostało opisane. Mi jednak zależy na czymś więcej. Chciałbym właśnie żeby kawa byłą jak najbardziej aromatyczna i dobra w smaku jak na tę cenę. Ważnym również elementem jest sam gabaryt urządzenia. Chciałbym aby był jak najbardziej "kompaktowy" tzn. nie mam ograniczonego miejsca na wysokość, ale jak to bywa w kuchni w budownictwie wielorodzinnym, blokowym, powierzchnia jest ograniczona. Budowa urządzenia powinna być więc w miarę "zbita", zwarta, wąska nie zajmująca nazbyt wiele miejsca na blacie kuchennym. Na koniec kolor- dobrze byłoby jak urządzenie wkomponowałoby się w wystrój kuchni gdzie przeważa biel, szarość, inox. Płytę grzewczą wraz z okapem posiadam w bieli, resztę sprzętów w inoxie, ściany w bieli. Co moglibyście polecić w tej cenie z moimi wymaganiami. Czy nie są zbyt wygórowane jak na kwotę którą dysponuję? Nowy czy używany? W szczególności liczę tutaj na opinie kolegi Barnaby, ponieważ z tego co wyczytałem jesteś bardzo biegły w tej tematyce, aczkolwiek innych urzytkowników również proszę o wypowiedzenie się. Z góry dziękuję za otrzymane odpowiedzi. Pozdrawiam
Barnaba się wkurzył i nie ma się co dziwić. "Tysiąc pińcet pinćdziesionty pionty" temat w tym temacie... Ze swojej strony mogę Ci tylko doradzić, żę w cenie do 2500 zł Jury nie kupisz, pewnie nawet używanej. Pozostaje Ci Nivona, Melitta. Przy czym Nivonę kupisz nową z serii 6 i 7. Dodatkowo te automaty są dość wąskie - 20-24 cm szerokości. Zapewniam Cię, że to będzie najlepszy wybór w tej cenie. Zrobisz nimi każdą kawę, w tym mleczną.

agm
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: agm » wt 19 gru 2017, 18:56

który delonghi do 2500 kupić?

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 20 gru 2017, 17:55

Delonghii Magnifica lub seria 23.... ale wersje bez pojemników na mleko....za to spieniacze ręczne (panarello)fajnie spieniają mleko w Deloghikach...są ogólnie bezstresowe -polecam.

ESAM 4000
ESAM 350.....
ESAM 3000

Moim faworytem z punktu awaryjności i wygody pracy z wszystkich Delonghii jest model 23.420..obojętnie jaki kolor..może być np. SB......niestety trudno już go dostać.

Pozdrawiam
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

agm
zagląda od święta

Postautor: agm » czw 21 gru 2017, 19:47

nie mogłem się doczekać na odpowiedź i kupiłem dynamica 350.55.sb
super latte wychodzi z pojemnika na mleko

Awatar użytkownika
paimon
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: paimon » czw 21 gru 2017, 20:57

Moim faworytem z punktu awaryjności i wygody pracy z wszystkich Delonghii jest model 23.420..obojętnie jaki kolor..może być np. SB......niestety trudno już go dostać.

Pozdrawiam

Pytanie do kolegi Barnaby, oraz innych użytkowników którzy mieli do czynienia z w.w. modelem. Jak ustawić młynek aby kawa była jak najbardziej aromatyczna? :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » czw 21 gru 2017, 21:22

Regulacja regulacją. Delonghi nie ma dużej regulacji stopnia mielenia kawy.

Te ekspresy wymagają mocnych kaw - dobrze wypalonych..o intensywnym smaku ze względu na konstrukcję młynków,modułów zaparzania itd itd.

Kawy o delikatnej nucie są po prostu za słabe.Jakbyśmy nie gmerali pokrętłem od mocy kawy - nie przesadzimy z mocą.

Delonghii dobrze tolerują kawy SegaFredo,Moreno,Kimbo,Mauro,Ionia,Pellini (choć tutaj niektórzy twierdzą , że się zepsuła - ja tak nie uważam), ....jeśli nie wiemy jaką kupić to z nazwą po prostu espresso.

Swojej kawy trzeba zwyczajnie szukać...:)) Nie ma na to reguły.

Największa regulacja była w starym ekspresie Saeco w modelu Vienna....była, ponieważ te ekspresy od kilku lat nie są już produkowane...a były dobre....wtedy jeszcze oryginalne włoskie.

...ale - to se ne vrati:(..jak mawiają nasi południowi sąsiedzi.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt 22 gru 2017, 13:11 przez Barnaba, łącznie zmieniany 3 razy.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Awatar użytkownika
paimon
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: paimon » czw 21 gru 2017, 21:36

Jak zawsze rzeczowo i na temat, cały Barnaba. OK dzięki.

Pozdrawiam

aqq
Sprzęt: jeszcze nie ma, ale już niedługo :)

Postautor: aqq » pn 19 lut 2018, 17:48

Cześć,
Waham się między zakupem, któregoś z tych dwóch ekspresów: De'Longhi ECAM 23.420 SW oraz Nivona 660.
Dodam, że głównie będzie używany do zaparzania kaw mlecznych, ok 3-4 dziennie.
Za DeLonghi przemawia:
- niższa cena ( o 300zł)
- podobno tańszy w utrzymaniu
Za Nivoną
- wężyk do pobierania mleka z kartonu
- większy wyświetlacz

Nivona by była kupiona w outlecie (wygląda idealnie, jedynie jest uszkodzone pudełko)
Jak sądzicie, który będzie lepszy? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 21 lut 2018, 13:43

Obydwa ekspresy są godne polecenia...niemniej mniej pracy będzie Pan miał przy przystawce zewnętrznej czyli przy Nivonie.

Delonghii to ogólnie przyzwoite ekspresy ale niestety niemal wszystkie lądują u mnie na serwisie z jednego powodu - ekspres nie zaciąga mleka albo go nie pieni:(

JejoX
zagląda od święta
Sprzęt: "nie mam"

Postautor: JejoX » pn 05 mar 2018, 21:27

pomiędzy Nivoną 660 a Delonghi ECAM 23.420SW to bagatela 800zl roznicy co moim zdaniem jest różnicą niewspółmierną do korzyści (nivona). Czy zatem porównanie Nivony 646 i wspomnianego Delonnghi nabiera wiekszego sensu?Który będzie prostszy w uzytkowaniu biorac pod uwage preferencja na kawy czarne.

zanett
Sprzęt: Nie mam

Postautor: zanett » śr 14 lis 2018, 17:54

Odgrzeję trochę ten temat ;)
Szukam ekspresu w granicy 2000 max 2500 zł
Głównie kawy mleczne, zależy mi żeby były robione za pomocą jednego przycisku (gdyby była możliwość zrobienia dwóch kaw mlecznych na raz to już by była bajka)
Dobrze aby był cichy.
Możliwość pobierania mleka prosto z kartonu.
Marki na jakie już w jakimś stopniu zwróciłam uwagę:
NIVONA
MELITTA
SIEMENS (tutaj mamy możliwość kupienia po niższej cenie niż rynkowa ze względu na współpracę firmy w której pracuje mąż z siemesem)

Na jakie modele tych firm warto zwrócić uwagę?
Z góry dziękuję za odpowiedź;)

Wróć do „Ekspresy automatyczne”