Ekspres automatyczny w granicach 1000 zł

bartlomiejj

Ekspres automatyczny w granicach 1000 zł

Postautor: bartlomiejj » wt 08 wrz 2009, 12:42

Witam!
Zastanawiam się nad prostym, łatwym do ogarnięcia ekspresem za niską cenę( 900-1100zł). Przeglądałem oferty różnych ekspresów i nie mogę zdecydować na konkretny model. Dodam, że nie jestem( póki co) zaawansowanym smakoszem kawy, nie znam się totalnie na poprawnym jej przygotowaniu.

1. Czy warto w tej granicy cenowej kupować ekspres mielący kawę?

2. Może lepiej kupić coś na saszetki ESE i zakupić młynek żarnowy za 200zł?

3. Co sądzicie o Saeco Xsmall'u?

4. Jeśli Xsmall to nienajgorszy wybór za tą cenę czy warto dopłacać 100-150zł za Plusa( różni się przystawką Pannarrello). Jestem laikiem, więc moglibyście wyjaśnić jak to działa? po co dokupować ten kawałek plastyku jeżeli Steam spienia mleko( chyba?) i bez tego ??

5. Czytałem narzekania o serwisie Saeco. Czy ktoś wie jak to wygląda w Łodzi?

Anetii
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Anetii » śr 09 wrz 2009, 10:09

Ja powiem szczerze - mi smakowała kawa przyrządzona przez ten ekspres :)

kilka informacji na jeog temat było zebranych w tym poście:
http://caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=4548
czytam i czytam i mam coraz większy zamęt w głowie :)

bartlomiejj

Postautor: bartlomiejj » śr 09 wrz 2009, 11:41

Dziękuję za odpowiedź:) przeglądałem już tamtą wiadomość, jednak chciałoby się troszkę więcej informacji... Poza tym zastanawiam się czy jest odpowiedniejszy wybór w tym przedziale cenowym... Mam nadzieję, że ktoś się znajdzie kto mi napisze więcej...

piranha

Postautor: piranha » czw 10 wrz 2009, 14:53

Ja stoje przed identycznym dylematem co kolega poprzednik i zastanawiam się czy nie ma sensowniejszej opcji tak do 1100 zł,poczytałem już troche o tym ekspresie ale moze ktoś ma więcej praktycznych uwag,jakas porada propozycja??

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » czw 10 wrz 2009, 15:49

Jeszcze jest ten wątek do którego moglibyście się ewentualnie podłączyć:
http://caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=3582
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

mac.kozinsky
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: mac.kozinsky » czw 10 wrz 2009, 18:19

Dziękuję za odpowiedź:) przeglądałem już tamtą wiadomość, jednak chciałoby się troszkę więcej informacji...
Jakich informacji pożądasz dobry człowieku konkretnie?
Poza tym zastanawiam się czy jest odpowiedniejszy wybór w tym przedziale cenowym... Mam nadzieję, że ktoś się znajdzie kto mi napisze więcej...
@bartlomiejj Witaj! Mam prośbę: Wybierz ze 3 różne sztuki w tym przedziale cenowym, porównaj ich budowę i możliwości, poczytaj recenzje i wtedy będziesz mógł sprecyzować co byś chciał wiedzieć, czego nie rozumiesz. Zapytać, czym się różni to od tamtego etc. Jest mało prawdopodobne, że ktoś z nas trzyma w szufladzie gotowe domowe testy wszystkich urządzeń do przygotowywania kawy, i złośliwie nie chce ich udostępnić. Dlatego proszę: poczytaj i pomóż nam sobie pomóc. Na forum zaglądają użytkownicy szerokiego spectrum urządzeń - więc jest szansa poznać różne opinie, ale chyba skuteczniej będzie pytać mniej ogólnie.

Jeśli Xsmall to nienajgorszy wybór za tą cenę czy warto dopłacać 100-150zł za Plusa( różni się przystawką Pannarrello). Jestem laikiem, więc moglibyście wyjaśnić jak to działa? po co dokupować ten kawałek plastyku jeżeli Steam spienia mleko( chyba?) i bez tego ??
Ja też nie znawca, ale mogę odpowiedzieć: Przystawka Panarello to kawałek plastiku z ruchomym dzyndzlem w środku. Ma to powodować, że spieniając mleko nie musisz poruszać naczyniem aby równomiernie "rozprowadzić" parę w całej objętości mleka (vide posty o spienianiu mleka - tam jest dokładne info "profesjonalnej" technice spieniania)

Powodzenia i daj znać na co padło,
Mac

:D
/Macap MC4/Philips Cafe Essence/Aeropress/v60/Hario Skerton
Espresso al cacao ruleeezzz!

bartlomiejj

Postautor: bartlomiejj » sob 19 wrz 2009, 15:40

Myślałem i myślałem... doszedłem do wniosku, że nie będę w tym momencie rozbijał świnki-skarbonki, tylko pozbieram jeszcze trochę, kawą będę się póki co raczył w kawiarniach, licząc, że okres bożonarodzeniowy obrodzi w jakieś ciekawe promocje w MM lub EW i kupię sobie coś solidniejszego w ciekawej cenie... Po przeczytaniu boje się trochę tych nowych "plastykowych" ekspresów Saeco i że będę miał problemy z serwisem.

Póki co bacznie śledzę forum odnośnie Nivony 610/620 ( myślę, że w taki próg cenowy będę uderzał), choć martwi mnie tylko jeden serwis centralny w Piasecznie... Ostatnio widziałem też Delonghi ESAM 3000 za 1500zł, ale niewiele widzę na forum informacji o tym modelu. Firma nie do końca wzbudza we mnie zaufanie. Chciałbym coś solidnego( Nivona przykładowo sprawia wrażenie solidności;), a zarazem parzącego dobrą kawę( Zelmery też wyglądają wizualnie bardzo solidnie)...

Ogólnie rzecz biorąc wybór jest dość duży, o ile podniosę próg cenowy z 1000 do + 70%, tak uważam... Chyba nie ma sensu kupować najtańszego ekspresu mielącego jakim jest Xsmall...

Dzięki Macu za wyjaśnienie:) i innym, którzy się odezwali...

19GARFIELD95
Sprzęt: .....

Jaki ekspres ciśnieniowy kupić ?? ( 500 zl - 800,1000 zl)

Postautor: 19GARFIELD95 » pn 27 cze 2011, 10:44

Cześć.

Jestem na kupnie ekspresu ciśnieniowego i mam parę pytań do posiadaczy ekspresów ale także do znawców:D

1) Jaki ekspres wybrać na kapsułki, saszetki, czy na kawę mieloną ?

2) Jeżeli na kawę mieloną to czy opłaca się dopłacać do ekspresu z młynkiem ?

3) Myślałem nad ekspresem Zelmer 13z018 http://www.ceneo.pl/2194474

Co sądzicie na temat tego ekspresu i czy ewentualnie polecacie mi go.

4) Jeżeli ktoś posiada ekspres ciśnieniowy w granicach 500-800,1000 zl to prosił bym o podanie modelu ponieważ interesuje mnie kupno dobrego ekspresu do kawy.

Ale bardzo proszę o podawanie mi Symboli ekspresów jakie posiadacie abym mógł go zobaczyć

Dziękuję, i proszę o jak najwięcej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Re: Jaki ekspres ciśnieniowy kupić ?? ( 500 zl - 800,1000 zl

Postautor: Jogi » pn 27 cze 2011, 11:01

Proponuję solidniejszą lekturę forum, a następnie dokładniejsze określenie tematu. Czy ma być to młynek automatyczny, czy kolbowy?
Wtedy będzie można dołączyć pytanie do już istniejących wątków w którymś dziale.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Re: Jaki ekspres ciśnieniowy kupić ?? ( 500 zl - 800,1000 zl

Postautor: kawcio » pn 27 cze 2011, 11:25

Jogiemu chodziło o ekspres ciśnieniowy automatyczny z młynkiem albo ciśnieniowy kolbowy....
Jeśli to uściślisz to będziemy mogli tu zrobić porządek.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Chemex | AP | Hario | Bosch filtrowy | IIKONE
Kontaktowanie:

Re: Ekspres za około 1000 zł

Postautor: trickykid » pn 27 cze 2011, 20:43

Możliwe że wystarczyłoby zacząć od tego czy ktokolwiek zna godny polecenia automat do 1000 zł... Odpowiedź negatywna zamyka temat w automatach i otwiera go w domowych kolbowcach. A tam dalej już łatwo - Ascaso do mielenia, jakiś Zelmerek do zaparzania i espresso gotowe.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » pn 27 cze 2011, 20:54

Obyś kogoś na minę nie wprowadził z tym Zelmerkiem.... tak to zalotnie brzmi, a wielu go przeklina.... ;)
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Chemex | AP | Hario | Bosch filtrowy | IIKONE
Kontaktowanie:

Postautor: trickykid » pn 27 cze 2011, 21:55

Tak, czytałem opinie w necie... w większości porażająco "rzeczowe", jak w przypadku innych budżetowych maszyn :-)
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

19GARFIELD95
Sprzęt: .....

Postautor: 19GARFIELD95 » pn 27 cze 2011, 21:57

Zelmer 13z018 czy Saeco XSmall Jak najszybciej proszę o odp.

Który z tych dwóch ekspresów mi bardziej polecacie i czy one robią takie kawy jak Latte Macchiato i Cappucino. Proszę o szybką odpowiedź i pomoc, zależy mi na czasie.

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » pn 27 cze 2011, 22:10

Polecane jest poczytanie i samodzielny wybór.
Zelmer
Saeco

Tut, w miarę podobne zestawienie.
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Wróć do „Ekspresy automatyczne”