Ekspres automatyczny w granicach 1000 zł

Attibassi_fan
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Re: Ekspres za około 1000 zł

Postautor: Attibassi_fan » wt 04 wrz 2012, 23:14

A możesz rozwinąć fragment o gorszej jakości? Tzn. poza małym pojemnikiem na kawę i wodę, gorsza jakość - w jakim sensie?
..to co zawsze czyli stabilna temperatura parzenia kawy - bez wahań o 30 stopni nawet :!: jak podają niektóre wykresy :!: :)
..a mini, może mieć mini blok grzewczy (sprawdź sam czy jest mniejszy czy taki jak w większych modelach)
więc kawa wyjdzie jakaś ale nie jakość.. Automat z góry każdy ma już za mały system grzewczy.. i niestabilny..
(ja swój kolbowy dla siebie mam bojler 1,8 litra.. :) a tam masz rureczkę.. z grzałką może 100 lub 200 ml.. :?: wiec wybór mniejszej to już całkiem szkoda kasy..

michalt001
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: nie mam bo zepsułem

Postautor: michalt001 » śr 05 wrz 2012, 1:08

Dzięki :)
Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, Xsmall z powodu małego bloku grzewczego będzie też miał niestabilną temperaturę parzenia kawy?
I to się bezpośrednio przenosi na smak? No, to zaczynam rozumieć. A konkretnie to będzie kawa przez to albo miała za mały aromat jak będzie za niska temperatura a przepalona gorzka będzie jak T będzie za wysoka? Czy to już nie bardzo tak jest?

No i ponawiam pytanie - skoro nie Xsmall (z tego co piszesz wynika, że niedobry), to może DeLonghi ESAM 3000 B?

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 05 wrz 2012, 7:30

Delonghi ESAM 3000, niezły ekspres. Newralgicznym elementem jest termoblok wraz z tłokiem , nie jest tani. Z wymianą około 600zł. Reszta bez zarzutu.Bardzo dobre mają młynki, prosta i sprawdzona konstrukcja stale ulepszana. Na pewno lepsza od xsmall. Niezłej jakości plastik, trudno coś urwać. :) Tylko troszkę taki klamot z wyglądu. Grzałka oczywiście przepływowa.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

michalt001
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: nie mam bo zepsułem

Postautor: michalt001 » pt 07 wrz 2012, 1:25

Dzięki :)
Wygląd nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. A nikomu poza mną go nie będę specjalnie pokazywać :)
(co psuje koncepcje tych, którzy uważają, że automaty się dla lansu kupuje).
Młynek lepszy to chyba ważne, z tego, co się zdążyłem dowiedzieć, to istotna część jeśli chodzi o trwałość ekspresu i o jakość kawy?
Co do termobloku i 600zł ja rozumiem w przypadku awarii, zakładam, że nic się nie będzie psuło - jak pisałem, choć kaw dziennie piję sporo, większość poza domem (pomijając kilka najbliższych miesięcy - dlatego nie wyobrażam sobie przetrwania ich bez ekspresu).

jakuubs93
Sprzęt: nie mam

Czy taki ekspres do kawy nadaje się jako prezent?

Postautor: jakuubs93 » śr 12 wrz 2012, 16:50

Witajcie.

Jeden z moich kolegów jest wielkim miłośnikiem kawy i z tego względu chciałem kupić mu prezent z okazji wprowadzenia się do nowego mieszkania. Wybór padł na taki designerski ekspres Stelton.

Jak myślicie, czy spodoba mu się taki prezent?

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Chemex | AP | Hario | Bosch filtrowy | IIKONE
Kontaktowanie:

Postautor: trickykid » śr 12 wrz 2012, 17:10

"Taki" czyli jaki?
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » czw 13 wrz 2012, 0:07

trickykid, noo... "taki designerski ekspres Stelton" :wink:
Ten designerski ekspres był oczywiście reklamą pewnej porównywarki cen :dymek:
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Chemex | AP | Hario | Bosch filtrowy | IIKONE
Kontaktowanie:

Postautor: trickykid » czw 13 wrz 2012, 0:09

Kiedy mam wrażenie, że marketing nie może zejść już niżej, ten zakopuje się jeszcze głębiej w mule.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » czw 13 wrz 2012, 8:25

...hehe dokładnie :ok2:
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Awatar użytkownika
Worasek1
Sprzęt: Była Nivona 620, jest Jura C70

Postautor: Worasek1 » wt 25 wrz 2012, 20:15

Witam

Ostatnio widziałem w ElectroWorld w Rzeszowie ekspres Boscha TCA 5601 za 1151 pln (model nowy z wystawy).

Pozdrawiam.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawa, owa odtrutka wina, popędza wyobraźnię i usuwa w ten sposób ból głowy i troski, nie zachowując ich, jak tamten trunek, na dzień następny. :-)))

dawidek3555

Postautor: dawidek3555 » śr 26 wrz 2012, 14:16

Moim zdaniem dobrym dla cb będzie ekspres BOSCH TCA 5201 [link papa]. Podpatrzyłem ten ekspres u mojej bratowej i tez chciałem mieć taką pyszną kawkę jak u niej. Jestem z tego zakupu bardzo zadowolony. Kawa jest przepyszna, dobrze zaparzona, mocna i aromatyczna. Na wierzchu robi się pyszna crema. Mleko jest bardzo dobrze spienione. Do tego za wielką zaletę uważam, że ekspres nie ma za wiele elektroniki. Ten ekspres to elegancja, klasa, prostota i funkcjonalność w jednym produkcie

qrko

Postautor: qrko » wt 30 paź 2012, 22:29

Witam.

Nie chcialbym się rozpisywac podajac natlok zbednych informacji, wiec pozwole sobie przejsc od razu do rzeczy - chcialbym sobie sprawic ekspres cisnieniowy za okolo 1200-1300zl. Nie jestem jakims wykwintnym koneserem kaw i nie licze na super smak i aromat rodem z ekspresow za kilkanascie/dziesiat tysiecy jak chocby w McD, ale chcialbym cos co bedzie na poziomie kawy z malej przytulnej, restauracyjki. Pije kawe biala, wiec sprawny/wydajny/bezawaryjny spieniacz to wymóg i na tym konczy się moja wiedza.

Wszedlem na euro.com.pl i znalazlem Krups EA8000 za 1290zl. Parametry wygladaja ciekawie, co o nim myslicie? A moze cos innego w tej cenie?

Awatar użytkownika
Worasek1
Sprzęt: Była Nivona 620, jest Jura C70

Postautor: Worasek1 » śr 31 paź 2012, 14:39

Witaj qrko
Jak poczytasz na forum wiele osób odradza Krupsy, poszukaj Boscha TCA5201, Siemensa 52001, Nivonę 605, lub DeLonghi, czasami zdażają się wyprzedaże towarów z wystawy.
Miłego szukania :wink:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawa, owa odtrutka wina, popędza wyobraźnię i usuwa w ten sposób ból głowy i troski, nie zachowując ich, jak tamten trunek, na dzień następny. :-)))

qrko

Postautor: qrko » śr 31 paź 2012, 18:27

Dziękuje. Bosch wygląda ciekawie, znalazłem ofertę za 1120. Za 1200zł można wziąć z wydłużona do 3 lat gwarancja - opłaca się? Czy gwarancja obejmuje każda możliwą samoistną usterkę?

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 05 lis 2012, 8:13

Witam,

w Polsce gwarancja obejmuje to co uzna serwis. Jeżeli uszkodzony jest młynek żarnowy można domniemać, że wpadło do niego ciało obce, jeżeli uszkodzeniu lub zablokowaniu ulegnie zespół zaparzania - "klient nasypał kawy rozpuszczalnej albo mleka do otworu na kawę mieloną":))).Jeżeli uszkodzeniu ulegnie elektronika to "klient zalał ekspres wodą podczas nalewania wody do zbiornika na wodę":)))) Choć prawda jest taka, że ekspres zepsuł się nie z winy klienta.

Wszystko zatem zależy od serwisu ale biorąc pod uwagę usterkowość ekspresów automatycznych i tak warto dodatkową gwarancję wykupić. Po za tym ASO coraz poważniej zaczynają traktować klienta, gdyż ten już tak nie odpuszcza jak kiedyś:)))

Wróć do „Ekspresy automatyczne”