Nivona 710 po 2 latach: jako zwolennik... ODRADZAM

kicur
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Re: Nivona 710 po 2 latach: jako zwolennik... ODRADZAM

Postautor: kicur » pt 31 sie 2012, 16:51

Nypel - ja mówię regulator powietrza - można 'rozkręcić' na dwie części. W ten sposób można go doczyścić i nie mam z nim wtedy problemów przy spienianiu.
Ale to chyba jest - przynajmniej dla mnie - oczywiste, że przy czyszczeniu trzeba wszystko rozebrać :)

poranna_kawa
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Jura Impressa F50 II G

Postautor: poranna_kawa » pt 31 sie 2012, 17:02

Ale to chyba jest - przynajmniej dla mnie - oczywiste, że przy czyszczeniu trzeba wszystko rozebrać :)
Chyba dla niektórych użytkowników nie jest to oczywiste. Ale właśnie niedawno odkryłem, że sam nypel można jeszcze na 2 części rozebrać, co jest całkiem pomocne przy dokładnym wyczyszczeniu.

kicur
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: kicur » pt 31 sie 2012, 17:15

Ja to przy pierwszym rozebraniu odkryłem :)
Choć z tymi użytkownikami to masz rację - niektórzy zrobią cappuccino i przez miesiąc mleka nawet nie wytrą z dyszy... :oops:

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 03 wrz 2012, 8:25

Ja akurat myślałem o nakrętce która jest nakręcona na metalową rurkę. W niej łatwo zerwać gwint albo rozkalibrować otwór pary. :)
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Attibassi_fan
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » pn 03 wrz 2012, 13:25

Jak padną moje Nivony to dam znać .. leci im trzeci rok i jest ok.
Za to kolejny Saeco nam padł po ponad dwóch latach oszczędnego używania.. pierwszy naprawa mniej niż 200 zł i chodzi 4y rok. Kolejny Saeco czeka na naprawę..
więc u mnie Nivony wychodzą nieco lepiej - jeszcze.. Ale Saeco chyba robi nieco lepszą kawę - zwłaszcza jak były nowe.. ( troszkę lepszą jak na automat oczywiście..)
..a i piłem ostatnio z automatu z jeszcze innej firmy, ale nie podam nazwy, bo kawa wyszła całkiem tragiczna.. (a wolę mówić o pozytywach i ewentualnie o małych wpadkach..) i czyszczenie też denne.. Na szczęście nie ja go kupiłem.. :smiech:

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » pn 03 wrz 2012, 15:17

Z ciekawości.. a jakie modele Saeco Wam padły? Ja teraz mam dobrą okazję do porównania nowej Nivona 850 u rodziny z moim kilkuletnim Saeco Incanto de luxe i Nivona wypada lepiej - wyciąga z ziaren trochę więcej smaku i aromatu na maksymalnych ustawieniach.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 03 wrz 2012, 16:46

Z Saeco najczęściej padają seria talea,odea,xsmal, potem primea. Najlepiej spisują się modele incanto (pod warunkiem że to nie jakiś grat kupiony na alledrogo) a najlepsze to seria royal,coffebay.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

gos1a
zagląda od święta
Sprzęt: NIVONA 710,ASCSO DREAM, i-2

Postautor: gos1a » śr 05 wrz 2012, 14:03

Używam ekspres NIVONA od 4lat, kupiłam go zresztą po długiej lekturze tego forum :)
Zastanawiałam się wówczas nad NIVONĄ lub JURĄ C5, ale ponieważ poprzednio miałam AEG i wizualnie C5 był podobny więc wybrałam NIVONĘ.
Moja opinia po 4 latach użytkowania, średnio 4-5 kaw dziennie, regularnie czyszczony i odkamieniany, używam bez filtra, bo daje wodę z brity.
Ok 2 lata pracy bez żadnych problemów, kawa smaczna, potem stopniowy spadek temp parzonej kawy, aktualnie mogłabym powiedzieć,ze kawa jest ciepła :(
Po ok 2,5latach popsuł się wskaźnik poziomu wody w zbiorniku (mały problem, ale denerwujący), po użyciu kawy mielonej, później długo "dodawał"resztki fusów do kawy robionej z ziarenek.
No i największy problem pojawił się po ok 3latach uzytkowania - dysze pozapychały się, kawa leci jak chce w ilości jakiej chce, po zrobieniu kawy zwykle jeszcze około 30s skapują resztki wody.
Teraz chyba jednak kupię JURE. ale jeszcze nie wiem którą, może C5, a może jakąś ENA

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 05 wrz 2012, 18:12

AEG, którą Pani miała to zapewne seria cafamosa. Była ona na częściach Jury z serii E. To były bardzo dobre ekspresy. Ale jeżeli miała Pani AEG-elektrolux z tym pojemnikiem na kawę okrągłym nad ekspresem, to nie jest to dobra konstrukcja. Proszę kupić albo Jurę C5 (najlepszy stosunek ceny do jakości) albo model F50, choć jest sporo droższa a to to samo. Jeżeli zależy Pani na gwarancji polskiego dystrybutora Strauss-Polska to proszę o to spytać przed zakupem, ponieważ Jury C5 w większości na allegro są tańsze ale gwarancję na nie dają tylko sprzedający je i w razie problemów jest Pani zdana tylko i wyłącznie na ich łaskę, ale są tak jak pisałem sporo tańsze.

gos1a
zagląda od święta

Postautor: gos1a » śr 05 wrz 2012, 22:28

Poczytałam znowu troszkę i mam dwa typy :)
Jura c5 i Seco Incanto. Jak z trwałością obu ekspresów, co z ewentualnym serwisem, no i który zrobi lepszą kawę - zwłaszcza espresso.

Miałam rzeczywiście cafamosa z pojemnikiem na górze, służył nam ten ekspres dość długo, ale w końcu poszła pompa i coś jeszcze i nie było sensu naprawiać.
Ale wspominam ten ekspres dobrze, kawa zawsze była pyszna.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » czw 06 wrz 2012, 8:12

Jura C5 jest bardziej besobsługowa, nie trzeba wyciągać i myć zespołu zaparzania tak jak w Saeco. Ponadto Jurę za 5-8 lat sprzeda Pani za 1/2 ceny, a Saeco nadawało się będzie już tylko na śmietnik. Niemniej z Incanto (pod warunkiem że będzie nowe) też będzie Pani zadowolona. Kawa zarówno z Saeco jak i Jury smakuje tak samo.

gos1a
zagląda od święta

Postautor: gos1a » czw 06 wrz 2012, 12:49

Mycie bloku przerabiałam przy AEG i nie bardzo mi to odpowiadało, przy NIVONIE wystarczy przeczyścić tabletką,szybko sprawnie i bez bałaganu :)
To może jednak jura...

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » czw 06 wrz 2012, 22:28

Nivona nie wiele ma wspólnego z Jurą poza transformatorem i paroma drobnymi częściami hehe. Nie jest i nigdy nie była produkowana w fabryce Jury. Porównywać Nivonę do Jury to tak jakby porównywać fiata 126p do BMW.

ps. pewnie że Jura

kicur
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: kicur » czw 06 wrz 2012, 22:46

No ja to zawsze powtarzałem, że nawet gdyby faktycznie Jurę i Nivonę robili - była tak plotka, w co nie wierzyłem - w tej samej fabryce, to i tak NIC NIE ZNACZY. Fiaty 126p też robili w tej samej fabryce, ale wersja na eksport to było caaałkiem inne auto.
Ciekawe, że właściciele ekspresów Jura nigdy nikomu się nie chwalili, że "to robi ta sama fabryka, co Nivonę"... :mrgreen: :smiech:

Nie ma potrzeby cytowania poprzedzającego Twoją wypowiedź postu... //cyrus

kri
zagląda od święta
Sprzęt: nivona 710

Postautor: kri » pt 07 wrz 2012, 9:14

Skoro to nie ta sama fabryka to znaczy że ktoś kilka lat temu zrobił "dobry" marketing .
W wielu miejscach pisano że to ta sama fabryka , w ten sposób wiele osób skusiło się na ten ekspres ja też , ale ale : co by nie mówić kawka z Nivony wychodzi dobra :)
Mi Nivona popsuła się po ok 4,5 roku ( ok 5000 kaw) więc nie jest aż tak źle :mrgreen: jak już wcześniej pisałem samodzielna naprawa kosztowała ok 30zł :smiech: ( no może trochę więcej jeśli policzyć wodę do dziesiątek testów).
A więc bez przesady , jeśli miałbym polecić / nie polecić NIvonę to jednak bym polecił ( kawa naprawdę wychodzi dobra :hura: )
Może następny ekspres to będzie Jura wtedy będę miał porównanie - opiszę swoje odczucia .

Wróć do „Ekspresy automatyczne”