Ekspres automatyczny w granicach 3000 PLN

EcoFtS

Ekspres automatyczny w granicach 3000 PLN

Postautor: EcoFtS » wt 21 paź 2008, 16:41

Szukam jakiegoś naprawdę dobrego ekspresu wartego swojej ceny - moim marzeniem jest espresso jak w kawiarniach :)

Przydałyby się też gotowe przyciski do robienia różnych rodzajów kaw typu latte itp, ale najbardziej zależy mi na espresso, chodzi mi tylko o to żeby był w miarę prosty w obsłudze.

Młynki do kawy i dotykowe wyświetlacze nie są konieczne, ale fajnie byłoby mieć podgrzewane filiżanki.

Co sądzicie o:
jura impressa j5
jura impressa c5 (wygląda ciekawie)
AEG Electrolux Caffe Silenzio plus cs 5200 (nazwa mnie odstrasza :D)
Saeco Primea Cappuccino Ring
Surpresso S50 TK65001
Gaggia Platinium Swing Up
esam 6600
Liebherr NIVONA 710 CAFE ROMANTICA
?

Proszę o szybką odpowiedź :)

hobb33
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Re: Dobry ekspres ciśnieniowy za około 2-3 tysiące ?

Postautor: hobb33 » wt 21 paź 2008, 18:12

Przydałyby się też gotowe przyciski do robienia różnych rodzajów kaw typu latte itp, ale najbardziej zależy mi na espresso, chodzi mi tylko o to żeby był w miarę prosty w obsłudze.
...
Proszę o szybką odpowiedź :)
Już teraz wiem, co czują osoby, które trochę dłużej przebywają na tym forum. Ciągle te same pytania, ciągle te same błędne założenia i oczekiwania.

Może się pomylę, ale nie sądzę, żebyś otrzymał w tym wątku wiele odpowiedzi. Moja rada:

1. Poświęć tydzień na czytanie forum. Zacznij od tematów, w których jest najwięcej odpowiedzi. Gwarantuję, że sporo spraw się wyjaśni. Zwróć uwagę na podstawy, czyli jaka jest definicja espresso (ile potrzeba kawy, objętość, czas ekstrakcji) itd. Co jest potrzebne do przyrządzenia dobrego espresso? Poczytaj, jak się przygotowuje capuccino i latte itd.

Będziesz wiedział od czego zacząć, a także że w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na młynek.

2. Jeżeli nie chcesz się rozczarować jakością kawy, to nie spiesz się i pamiętaj - najpierw młynek, potem ekspres.

3. Jak już będziesz znał podstawy, to pomyśl, jakie masz oczekiwania i co jest dla ciebie najważniejsze.

EcoFtS

Postautor: EcoFtS » wt 21 paź 2008, 18:45

więc poprawiam pytanie:
Jaki ekspres za 2-3 tysiące polecacie? Ma służyć przede wszystkim do parzenia espresso. Chodzi mi o stosunek cena-jakość
:D

Awatar użytkownika
mecenas.mb
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Postautor: mecenas.mb » wt 21 paź 2008, 18:54

Mogę Ci polecić moją wymarzoną Jurę F50 :). Jest prosta w obsłudze, pewnie większość ludzi z forum poleci Ci ekspresy kolbowe :) natomiast jeśli chodzi o kawę za jednym naciśnięciem przycisku to to jest to ;)

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » wt 21 paź 2008, 19:25

Ale nie zrobisz na nim espresso. Autor wątku powinien też sprawdzić co rozumie pod pojęciem espresso czytając stronę główną portalu (nie forum) i FAQ
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

EcoFtS

Postautor: EcoFtS » wt 21 paź 2008, 19:43

ok, przyznaję się, jestem nowy na forum i nie znam wszystkich zwyczajów forumowiczów :)

mówiąc 'espresso' myślę o małej, mocnej i aromatycznej kawie podanej w niewielkiej filiżance z grubej porcelany napełnionej do połowy :)

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » wt 21 paź 2008, 19:59

To zapraszamy do lektury ;-).
Upadek nie jest klęską. Nisko zawieszona poprzeczka — i owszem

.: Isomac Tea : Innova Ascaso i-mini | Ocaree TCA-3 : Solis Maestro Plus :.

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » wt 21 paź 2008, 20:56

EcoFtS - czyli z automatu nie uzyskasz espresso, musisz mieć ekspres kolbowy a także młynek. Tak jak powiedział LJ - poczytaj dobrze forum i stronę główną.

Awatar użytkownika
kszmigie
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: kszmigie » śr 22 paź 2008, 0:43

Jarma, mysle ze troche przesadziles. Z automatu nie uzyska epresso takiego jak z kolby, mozna powiedziec ze nie dostaniesz prawdziwego wloskigo espresso ale gwoli scislosci espresso otrzymasz.

Kuba
La Nuova Era Cuadra na warsztacie razem z + Mahlkoenig Vario Home + Espro clicker.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 22 paź 2008, 8:17

Kuba, coś mało wnikliwie czytasz forum.
Po pierwsze jarma11 (tak jak Kopernik :wink:) jest rodzaju żeńskiego. 8)
Gwoli ścisłości nie będzie to espresso italiano, ale tedesco :wink:
A tak naprawdę definicja espresso jest jedna i wszystko co nie spełnia tej normy to nie jest espresso. Reszta to po prostu kawa z ekspresu ciśnieniowego.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » śr 22 paź 2008, 10:35

wiesz co Kubo, autor mówi że chce pić "małą, mocną i aromatyczną kawę". Wg mnie nie napije się takowej z automatu za 2-3 tys. Może i przesadzam, ale tak wynika z mojego dotychczasowego automatowego doświadczenia.

A o formy męskoosobowe już się nie mam siły obrażać...

Awatar użytkownika
kszmigie
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: kszmigie » śr 22 paź 2008, 11:08

Faktycznie, obok profilu powinna byc ikonka płci bo łatwo się pomylić , przepraszam.

Jarmo, napisalas ze espresso nie da się uzyskac uważałem za stosowne sprostowanie że jednak espresso można uzyskac z automatu.
Oczywiscie prawda jest ze jakosc espresso nie zblizy się do dobrze zaparzonego z dobrego kolbowego ekspresu i z tym się chyba nikt nie klocil. Chyba że Jogi poda owa definicje epresso i wykluczy ona napar z ekspresu automatycznego to odszcekam moje slowa :)

Kuba
La Nuova Era Cuadra na warsztacie razem z + Mahlkoenig Vario Home + Espro clicker.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 22 paź 2008, 13:04

Nie trzeba daleko szukać. Taka definicja już od dawna jest dostępna na forum tutaj.
Podobno efekt zaparzanej kawy z nielicznych ekspresów automatycznych kosztujących więcej niż 4 tysiące zł zbliża się do tej definicji, ale reszta nawet nie ma po co startować.
To zwykły chwyt marketingowy, że z ekspresu automatycznego uzyskuje się espresso, tak jak niektórzy mówią, że espresso uzyskuje się z moki. Niejednemu psu Burek, nie każda czarna kawa z pianką to espresso, a nie każde piwo to... :wink:
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

EcoFtS

Postautor: EcoFtS » sob 25 paź 2008, 15:28

Witam ponownie ^_^

po przekopaniu forum zdecyduję się chyba na Nivonę - jestem zbyt leniwy na ekspres kolbowy :) Nie mogę tylko znaleźć nigdzie jakichś wyraźnych różnic między modelami 710, 720, 725 a 740 (oprócz sporej różnicy cen). Może mi ktoś pomóc w wyborze?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 25 paź 2008, 18:20

Leniwy?? Myślę, że nie wiesz co piszesz ;-) W przypadku zaparzania espresso, nie ma nic bardziej prostego, ergonomicznego, niezawodnego niż urządzenia "kolbowe". Wszystkie procedury obsługi, czyszczenia, serwisu są łatwiejsze, szybsze, bardziej owocne w dobre efekty niż w przypadku domowych automatów.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”