Ekspres automatyczny w granicach 3000 PLN

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Re: Ekspres w granicach 3000 PLN

Postautor: Remogiusz » sob 24 mar 2012, 22:14

Przecież automaty też mają co poniektóre fajne dysze do spieniania mleka. SPokojnie można zrobić samemu jogurcik, ale to nie ten dział. Ja już zakupu pogratulowałem, bo to naprawdę świetny maszinu :szampan:
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Ostromi
zagląda od święta
Sprzęt: Jura Ena 7 + przystawka Jura Profi.

Postautor: Ostromi » ndz 25 mar 2012, 21:43

Dzięki za dobre słowa. Kawę kupiłem Parana i jest rewelacyjna. Piana tez coraz lepsza. A od tygodnia nic nie robię tylko czytam o kawie. Jak tak dalej pójdzie to pójdę na kurs dla baristów. ;-). Dziś ekspres obsluzyl gości w liczbie 15 i wszystkim bardzo smakowalo. Co dalej? Kolba??? :)

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » ndz 25 mar 2012, 21:54

Jakaś kolbeczka z wymiennikiem ciepła, młyneczek pokroju Mazzera, kilka filmów i espresso- da się Ciebie przekonać do "really Italian espresso" ;)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

kszychooo
Sprzęt: brak

ekspres do malej firmy (20 osob)

Postautor: kszychooo » czw 10 maja 2012, 10:23

Witam,

Zostałem wyznaczony do znalezienia ekspresu do kawy do firmy 20 osobowej :)
Aktualnie używamy kapsułkowy tchibo, który raczej nie daje już rady.

Co do wymagań:
a) prostota obsługi:
- prosta kawa najlepiej pod jednym guzikiem
- łatwe nalewanie wody + duży pojemnik
- łatwe opróżnianie fusów + duży pojemnik
b) młynek + spieniacz
c) sensowna gwarancja (najlepiej serwis na miejscu)
d) cena 2000-3000zl
e) liczę ze mniej więcej jest to ok. 40 kaw/dzień, przy czym w dwóch falach (poranna, poobiedzie)

Proszę o porady jaki ekspres wybrać lub czym się kierować:)
Ps. czytałem forum, ale nie widziałem podobnego tematu.

mario
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Aeropress,Hario,Chemex

Postautor: mario » czw 10 maja 2012, 23:09

Saeco Royal

marcel
Sprzęt: Ekspres PHILIPS HD 8838/01

Postautor: marcel » pt 10 sie 2012, 10:22

Chcę zakupić taki sprzęt do firmy Ekspres PHILIPS HD 8838/01 ktoś o nim słyszał? Może jakieś opinie? Żeby mi później nie marudzili że nie działa czy :) że nie potrafią kawy zaparzyć :)

adamn999
Sprzęt: Nie mam

Siemens EQ.7 Plus czy Saeco Philips Exprelia HD8854/09

Postautor: adamn999 » pt 24 sie 2012, 10:13

Witam zamierzam zakupić ekspres do kawy. Będzie to mój pierwszy ekspres i mam na ten cel około 3000
Mocno zastanawiam się nad zakupem

Siemens EQ.7 Plus TE703201RW 3200
lub
Saeco Philips Exprelia HD8854/09 3500

Co do siemensa jeżeli nie ma sensu przepłacać w grę wchodzi również tańszy EQ7 czyli model

Siemens EQ.7 M-Series TE701209RW za 2800
oto linki do poeszczególnych automatów

http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnien ... 09rw.bhtml

http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnien ... 01rw.bhtml
lub
http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnien ... 01rw.bhtml
Głównie chodzi mi o to by ekspres był mało awaryjny i wytrzymał kilka lat przy dziennym parzeniu w granicach 7 do 10 kaw
Jeżeli posiadacie któryś z tych ekspresów piszcie jak się sprawuje, pomoże mi to w wyborze
Z góry dzięki
Ps a zakupu dokonam w połowie września ( na rocznicę ślubu prezent dla żonki :D )

poranna_kawa
Sprzęt: Jura Impressa F50 II G

Re: Siemens EQ.7 Plus czy Saeco Philips Exprelia HD8854/09

Postautor: poranna_kawa » sob 25 sie 2012, 14:07

Witam zamierzam zakupić ekspres do kawy. Będzie to mój pierwszy ekspres i mam na ten cel około 3000
Mocno zastanawiam się nad zakupem.... )
a myślałeś może o Jurze , np. seria Ena lub C5, są w granicach 3 tys. Ja osobiście używam model F50 i jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 27 sie 2012, 9:45

Polecam używaną jurę S9 one touch skoro już ma być koniecznie automatyczny, ale do 3000zł trzeba jeszcze doliczyć kilka stówek, albo jurę s9 avantgarde w cenie około 2300-3000zł. Posiada dwa termobloki i jest solidnie wykonana.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Attibassi_fan
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » wt 28 sie 2012, 22:09

..nie zgubcie instrukcji, bo ktoś będzie musiał się zająć czyszczeniem bloku i odkamienianiem oraz codziennym czyszczeniem i uzupełnianiem wody. I przy tych ilościach.. to robienie tego za gratias_a może się szybko znudzić.. :) lub sprzęt padnie zaniedbany.. Więc też obyś nie był wyznaczony do gratisowego dbania o sprzęt :smiech: lub wcześniej ustal jakieś reguły i może wywalcz sobie jakąś gratyfikację za tą obsługę.. :)

nowy
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Prośba o pomoc w wyborze automatu

Postautor: nowy » pt 31 sie 2012, 10:15

Witam po raz pierwszy.
jak w temacie proszę o pomoc i ewentualne opinie na plus i minus użytkowników, serwisantów, itp. czterech modeli:
Jura Impressa C5,
Jura ENA 7,
Nivona CafeRomatica 745
Nivona CafeRomatica 765.

Z racji, że nie jestem fachowcem a przeczytałem suche porównania, prawie zdecydowałem się na jedną z Nivon chyba głównie z powodu wiekszej ilości funkcji. Lecz dziś po przeczytaniu całego wątku "Nivona 710 po 2 latach: jako zwolennik... ODRADZAM " mam mieszane uczucia i trochę się obawiam jej zakupu. Jedni twierdzą, że wiele części pochodzi do obydwu producentów z jednej fabryki, inni, że Nivony wszystkie są takie same w środku na dodatek jeszcze z tragicznej jakości plastików. Wiele negatywnych na tym forum opinii jest też pisanych przez mistrzów jednego posta, co stawia ich wiarygodność pod dużym znakiem zapytania.

Proszę o Wasze odczucia, doświadczenia, rady i spostrzeżenia.
Dla człowieka, który parzy kawę w czajniku gazowym lub elektrycznym każda opinia będzie cenna :D

kri
zagląda od święta
Sprzęt: nivona 710

Postautor: kri » pt 31 sie 2012, 15:03

Nivona to to samo co Siemens Surpresso i Bosch Benvenuto, przerobiłem to, gdy naprawiałem moją Nivonę. Myślę, że modele które wymieniłeś niewiele się różnią- poza kosmetyką.
Padła po ponad 4 latach nie wiem z jakiej przyczyny, żona mówi że od słońca :)))) (w czasie ostatnich upałów stała tuż przy oknie i mocno się nagrzewała - Nivona, nie żona :o )
Uruchomiłem ją/posklejałem plastiki sam (części będą kosztowały ok 30 zł) do tego dolicz hmmm.. wannę wody - dziesiątki testów i wiele godzin siedzenia :smiech:
Ale jest OK, parzy naprawdę dobrą kawę.
pzdr
kri

poranna_kawa

Re: Prośba o pomoc w wyborze automatu

Postautor: poranna_kawa » pt 31 sie 2012, 16:27

Witam po raz pierwszy.
jak w temacie proszę o pomoc i ewentualne opinie na plus i minus użytkowników, serwis.......
Sam używam Jurę i każdemu polecam. Jeżeli wolisz troszkę mniejszy ekspres to wybierze Enę 7, jeżeli chciałbyś mieć trochę większy zbiornik na wodę i kawę, a masz trochę miejsca gdzie postawić ekspres to wybierz C5. Oba modele podobne, kawa smakuje tak samo, C5 nie posiada wyświetlacza, wszystko ustawiamy przez podświetlenia - nawet intuicyjna metoda, nie masz co się martwić, że ciężko coś ustawić.
Jura na pewno jest produkowana w Szwajcarii, jeżeli Nivona jest taka sama w środku to dlaczego jest sporo tańsza? Sam sobie odpowiedz. A mam jeszcze pytanie, Nivona niby jakie ma bardziej rozbudowane funkcje od Jury? Biorąc przykład Eny - możesz zaprogramować kawy, ustawić ich wodę, temp. parzenia, moc, czas spieniania mleka, wszystko jest automatyczne - spłukiwanie, filtr, czyszczenie ewentualnie odkamienianie.
Dla mnie wybór jest oczywisty między tymi dwoma markami, ale wybierzesz sam :)

Pozdrawiam

nowy
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: nowy » śr 05 wrz 2012, 9:10

Witam,
wybór padł na Enę 7, ale. Juz zacząłem się rozglądać, szukać, i dowiedziałem się, że Ena 7 zostaje wycofana (na stronach DE i CH Jury już jej nie ma). Podzwoniłem trochę i prawdopodobnie ma być jej od listopada. Niestety nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć czy będą jakieś zmiany, czy na pewno ten model powróci.

Tak więc pewnie poczekam trochę, poczytam więcej i coś będę kupował - może to będzie Ena 9, gdyby & już nie wróciła

poranna_kawa

Postautor: poranna_kawa » czw 13 wrz 2012, 9:54

Enę 3 i 5 wycofali, 7 nadal jest w produkcji przecież i jest na stronie PL Jury. A popatrz na sklepy internetowe w każdym jeszcze jest ENA 7. Pozdrawiam

Wróć do „Ekspresy automatyczne”