Jaki ekspres na kapsuły / kapsułki

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Re: Jaki ekspres na kapsuły / kapsułki

Postautor: daniels1 » wt 13 maja 2014, 15:29

do cremy jest dodatkowa kapsułka z cremą właśnie :lol:
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Postautor: RAF77 » wt 13 maja 2014, 16:27

Z kremą w proszku?
:-D
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Awatar użytkownika
Oskar1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic, cà phê phin, młynek Iberital Challenge, Presso

Postautor: Oskar1 » wt 13 maja 2014, 16:58

No i teraz będą przez kilka stron się czepiać cremy... Większość technik parzenia nie daje cremy ale nikt ich przez to nie skreśla.

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: RAF77 » wt 13 maja 2014, 17:56

A kto się czepia.
Zapytałem jak smakuje?

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Re: Odp: Jaki ekspres na kapsuły / kapsułki

Postautor: piomic » wt 13 maja 2014, 19:14

Większość technik parzenia nie daje cremy ale nikt ich przez to nie skreśla.
Oczywiście masz rację. Co więcej taka "bezcremowa" kawa z dripa nawet bardziej mi smakuje. Ale jak ktoś pisze, że crema jest to chyba powinna być widoczna?

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Postautor: daniels1 » śr 14 maja 2014, 9:38

w fotoszopie można dodać cremę :D

jamg
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: makinetka, "ekspres" wietnamski, Hario V60, młynek Tiamo Mini Slim Hybrid, deLonghi EN266BAE

Postautor: jamg » śr 14 maja 2014, 14:46

Co to są literki A B C ? linki? u mnie nie działają. A u innych?

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » śr 14 maja 2014, 14:53

Wykasował zdjęcia.

Royter
zagląda od święta
Sprzęt: Philips Senseo HD7870/10 Lime Yellow

Postautor: Royter » śr 14 maja 2014, 14:59

@jamg
Tak były tam zdjęcia a chciałem dać inne ale nie chciały się dodać:
Dodaje ponownie ale już nie tyle;
Załączniki
5.jpg
6.jpg
7.jpg

Royter
zagląda od święta

Postautor: Royter » śr 14 maja 2014, 15:03

Cd
Załączniki
8.jpg
9.jpg
10.jpg

Royter
zagląda od święta

Postautor: Royter » śr 14 maja 2014, 15:05

Myślałem że ten dział jest dla normalnych osób pijących kawę z ekspresów kapsułkowych,na saszetik itp
Moj błąd że użyłem słowa crema (jest to dość gruba pianka )ale zamiast zwrócić mi uwagę że się mylę to zaczęło się szyderstwo typu:
-Zaciekawiłeś mnie tą grubą kremą, co nie znika. Jak wam ona smakuje?
-A może wrzuć zdjęcia kawy? Wiesz, zrób kawę do szklaneczki i fotografia z góry i z boku
-do cremy jest dodatkowa kapsułka z cremą właśnie
-Z kremą w proszku?
-w fotoszopie można dodać cremę
Ośmieszacie się panowie i pokazujecie waszą dorosłość !!!!
@daniels1
W photoshopie to możesz sobie dodać kilka szarych komórek bo widać ich wyraźny niedosyt u Ciebie,
a te które posiadasz gdybyś włożył do kapsułki ( koniecznie z cremą ) to by się zgubiły.
Niestety coraz mniej na forach normalnych ludzi, tu również mnóstwo cwaniaczków którzy aby napić się dobrej ( w ich mniemaniu ) kawy muszą powybierać tylko idealne ziarnka,następnie je zważyć,przeliczyć ,zmielić młynkiem koniecznie za co najmniej 1500 pln (bo tańszy to dno w ich mniemaniu ) ponownie zważyć mielonkę ubić nie za mocno ale i nie za słabo, podgrzać ekspres,podgrzać filiżanki no i koniecznie podgrzać blat na którym stoi ekspres ( bo jak inaczej ) następnie ustawić ciśnienie,temperaturę odpalić i czekać ze stoperem w ręku czy wyjdzie to czego oczekiwali po 20 minutowej zabawie przy jednej kawie.
Gdy nie wyjdzie ta idealna to chodzą przez tydzień załamani a gdy uzyskają to czego oczekiwali są tak tym podnieceni że zanim emocje opadną i postanowią skosztować to okazuje się że już kawka wystygła i zonk.
Ale zapewniam was że są ludzie którym zależy na dobrej ,szybkiej kawie szczególnie rano przed pracą.

Awatar użytkownika
pafcio0
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Arrarex Caravel, Dripy Tiamo i Hario , Chemex, Phin, Kawiarki Bialetti, tygielek, młynek Eureka Mignon, Hario slim, Grindripper

Postautor: pafcio0 » śr 14 maja 2014, 15:53

Obrazek

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: RAF77 » śr 14 maja 2014, 20:08

No nie unoś się tak.
Jak na automat, to nawet nieźle to wygląda.
Może temperatura trochę za niska, tak z 8-10 stopni.
Ale nie jest źle.
Po prostu mnie zaciekawiłeś tym podkreślaniem tej kremy.
A krema to pianka czyli wszystko się zgadza.
Tylko że sama w sobie to nie ma zbyt dobrego smaku.
Jest za to wyznacznikiem świeżości kawy i prawidłowego zaparzenia.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: daniels1 » czw 15 maja 2014, 9:27

Myślałem że ten dział jest dla normalnych osób pijących kawę z ekspresów kapsułkowych,na saszetik itp
Moj błąd że użyłem słowa crema (jest to dość gruba pianka )ale zamiast zwrócić mi uwagę że się mylę to zaczęło się szyderstwo typu:
-Zaciekawiłeś mnie tą grubą kremą, co nie znika. Jak wam ona smakuje?
-A może wrzuć zdjęcia kawy? Wiesz, zrób kawę do szklaneczki i fotografia z góry i z boku
-do cremy jest dodatkowa kapsułka z cremą właśnie
-Z kremą w proszku?
-w fotoszopie można dodać cremę
Ośmieszacie się panowie i pokazujecie waszą dorosłość !!!!
@daniels1
W photoshopie to możesz sobie dodać kilka szarych komórek bo widać ich wyraźny niedosyt u Ciebie,
a te które posiadasz gdybyś włożył do kapsułki ( koniecznie z cremą ) to by się zgubiły.
Niestety coraz mniej na forach normalnych ludzi, tu również mnóstwo cwaniaczków którzy aby napić się dobrej ( w ich mniemaniu ) kawy muszą powybierać tylko idealne ziarnka,następnie je zważyć,przeliczyć ,zmielić młynkiem koniecznie za co najmniej 1500 pln (bo tańszy to dno w ich mniemaniu ) ponownie zważyć mielonkę ubić nie za mocno ale i nie za słabo, podgrzać ekspres,podgrzać filiżanki no i koniecznie podgrzać blat na którym stoi ekspres ( bo jak inaczej ) następnie ustawić ciśnienie,temperaturę odpalić i czekać ze stoperem w ręku czy wyjdzie to czego oczekiwali po 20 minutowej zabawie przy jednej kawie.
Gdy nie wyjdzie ta idealna to chodzą przez tydzień załamani a gdy uzyskają to czego oczekiwali są tak tym podnieceni że zanim emocje opadną i postanowią skosztować to okazuje się że już kawka wystygła i zonk.
Ale zapewniam was że są ludzie którym zależy na dobrej ,szybkiej kawie szczególnie rano przed pracą.
No to skoro zalezy ci na szybkiej i dobrej kawie to przeczytaj inne wątki o kawie i ekspresach a nie wywody o kasułkowcu prowadzisz, ja widocznie mam o tyle więcej szarych komórek, że potrafie pomyśleć i dlatego pijam porządna kawę a w kapsułkach to paracetamol sobie łyknij.
Dla mnie zrobienie dobrej kawy na ekspresie kolbowym jest szybsze niż użycie przez ciebie kapsułki, ty idziesz na łatwiznę i kicz a ja dążę do perfekcji :D
Dla mnie to jej ładna crema a nie jakiś biały nalot
crema_2.jpg
P.S. ja kocham kawę a nie czarny napój o kolorze kawy

... i jeszcze jedno, ja ciebie nie obrażałem tylko śmieję się z tego co piszesz a to różnica bo jest to dla mnie zabawne

Royter
zagląda od święta

Postautor: Royter » czw 15 maja 2014, 17:48

@daniels1
Napisał
"No to skoro zależy ci na szybkiej i dobrej kawie to przeczytaj inne wątki o kawie i ekspresach a nie wywody o kasułkowcu prowadzisz"
Nie bardzo wiem co to za system "kasułkowy" chyba jakiś nowy?
Coś się Tobie pomyliło bo to jest właśnie dział by pisać wywody o ekspresach na kapsułki,saszetki itp. Może to ty powinieneś pisać w innym dziale np ( Snobizm )
Następnie napisał
" ja widocznie mam o tyle więcej szarych komórek, że potrafie pomyśleć i dlatego pijam porządna kawę a w kapsułkach to paracetamol sobie łyknij"
To jest tylko Twoje zdanie że pijasz porządną kawę i nie każdy musi się z tym zgodzić.Każdy ma inny gust i może smakować mu co innego ( o gustach się nie dyskutuje ).
Następnie napisał
"ty idziesz na łatwiznę i kicz a ja dążę do perfekcji"
Oczywiście że idę na łatwiznę, po to stworzono te ekspresy by robić szybko dobrą ,powtarzalną kawę.
A jeśli chodzi o dążenie do perfekcji to są dla mnie ważniejsze dziedziny życia niż robienie kawy.
ps. może byś zaczął dążyć do perfekcji w języku polskim napisałeś " w fotoszopie można dodać cremę" no tak,tak foto to szopie możesz zrobić jeśli takową posiadasz na posesji.
Mi kawa z senseo bardzo smakuje i to jest dla mnie najważniejsze ( a czy Ty w ogóle próbowałeś kawy z senseo by ja krytykować? )
Na Twoje uwagi już nie będę odpisywał bo dział ten jest od opinii,sugestii,porad o ekspresach na kapsułki,saszetki itp.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”