Ekspres automatyczny w granicach 4-10 tys. PLN

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » czw 02 gru 2010, 13:10

Cafe Machines [email protected]

Jeśli pewnych podstawowych rzeczy nie rozumiesz, nie odróżniasz(albo udajesz lub nie chcesz) to nie moja rola tłumaczyć. Mam min automat QM który ekstrachuje powiedziałbym espresso standardu QMautomat(wydobycie wszystkich niuansów min smakowozapachowych raczej niemożliwe porównując do kolbowców czy dźwigniwców) jednakże robi to z 7g/25ml/25s. Zachwalana przez ciebie Jura konstrukcyjnie tak jest zrobiona że temu nie podoła, a że ma rzesze zadowolonych użytkowników wcale mnie to nie irytuje(SB i inne sieciowe przedsięwzięcia maja także liczne rzesze fanów) ale to są tacy sami koneserzy dobrego smaku(kawy) jak Ty-obiektywny piewca wyższości automatespresso(made in Jura, WMF itp).
Ostatnio zmieniony pt 03 gru 2010, 16:57 przez zbignes, łącznie zmieniany 1 raz.

radosuaf
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: radosuaf » czw 02 gru 2010, 18:27

Bo zawsze warto tych mniej leniwych poinformować, że za te 8 tys. mogą mieć solidny i niemal niezniszczalny sprzęt, z którego przy odrobinie nauki otrzymają nieporównywalnie lepszy efekt.
Ja na przykład bardzo za to dziękuję :).
DeLonghi EC 615 bezzaworkowy | Gaggia MDF

Awatar użytkownika
plastus333
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: plastus333 » czw 02 gru 2010, 20:36

Solidne, nie solidne... Ja widziałem bojler jakiegoś kolbowca, w porównaniu do termobloku z mojej F50 to było takie ustrojstwo... Wiecie, że w niemczech to się wogóle domowych kolbowców nie naprawia, bo koszt naprawy przerasta cenę ekspresu:D czytałem, jak koleś się sparzył (ups, może nie dosłownie:P) bo mu kawa zimna leciała, bo się bojler zakamienił, i co teraz?? Serwis... A ja moj ukochany (tak, staje po stronie automatów) ekspres mogę sam odkamienić jeśli zajdzie potrzeba...

Moj stosunek do całego OT jest taki, że od dzisiaj zaczynam się wypowiadać na całym forum:D małe kolbowe sa do d... gastronomiczne duże kolbowe są do d... cały świat jest do d... Nie każdego staś na automat:D Ja np. chciałbym mieć ekspres, który zrobi każdy napój kawowy za dotknieciem przycisku, zaparzy mi kawe na śniadanie i poda mi do łuzka i jeszcze nie powiem co mi zrobi... bo jestem wygodny... ale mnie nie staś:)

Moderator, to po co są te działy????? Burdel tu masz:P dupa z Ciebie:P

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » czw 02 gru 2010, 20:45

Jakiś desperat, czy co.... :shock:
To jest dopiero OT.
========
Moderatorów jest dwójka....sprecyzuj... :roll:
Ostatnio zmieniony czw 02 gru 2010, 20:52 przez slavik, łącznie zmieniany 1 raz.
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
plastus333
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: plastus333 » czw 02 gru 2010, 20:51

W sumie, nawet OT od OT ;P Zartowalem, wcale nie dupa;) nie dacie mi bana?? :lol:

zartowałem!! wcale nie dupa... nie dacie mi bana???:lol: to wszystko przez te korki, ludzie jacys tacy nerwowi....

Mąądry cytat: "Ludzie walczą o wolność słowa, którą im ograniczają. Ma to być <<rekompensatą>> dla wolnosci myśli, z której nie korzystają."

Tym miłym akcentem żegnam się z Państwem i wracam do mgr, do Jutra:)

pattaya
Consigliere
Consigliere

Postautor: pattaya » czw 02 gru 2010, 22:20

który zrobi każdy napój kawowy za dotknieciem przycisku, zaparzy mi kawe na śniadanie i poda mi do łuzka i jeszcze nie powiem co mi zrobi... bo jestem wygodny... ale mnie nie staś:)
Ożeń się .
Ale mądrze.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » czw 02 gru 2010, 23:40

Ożeń się .
Ale mądrze.
Dziękuję Ci za tego posta :D ide spać w błogim stanie :)

Sic!

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 03 gru 2010, 8:51

Burdel tu masz:P dupa z Ciebie:P
:bejzbol: Nic nie uzasadnia takiego słownictwa. Nawet wolność słowa. Żeby to było ostatni raz. :!:
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » pt 03 gru 2010, 11:02

Ożeń się. Ale mądrze.
Żadna mądrość tu nie wystarczy, jeszcze szczęście trzeba mieć.... :roll:
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » pt 03 gru 2010, 12:46

...i zdolnośc przewidywania przyszłości :lol:

Awatar użytkownika
galex
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: galex » pt 03 gru 2010, 20:20

Ja np. chciałbym mieć ekspres, który zrobi każdy napój kawowy za dotknieciem przycisku, zaparzy mi kawe na śniadanie i poda mi do łuzka i jeszcze nie powiem co mi zrobi.
Błędy poprawi...
Nivona 610, AeroPress, młynek Ćibo

Awatar użytkownika
plastus333
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Głos wołajacego o porzadek.

Postautor: plastus333 » pt 03 gru 2010, 21:47

No to by musiała być fanatyczną nauczycielką polskiego, czyli mało by zarabiała, a jak powiedziałem, że mnie nie staś;) Ale koniec OT, bo i tak już mam przeskrobane u moderatora;)

No opanujcie się i piszcie już tylko o ekspresach od 8 do 4 tys PLN brutto. Nie karmcie swoich frustracji.

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » sob 04 gru 2010, 2:34

Nauczycielki aż tak źle nie zarabiają jak myślisz :wink:
Coś mi się zdaje, że reakcja forumowiczów na Twoje pseudopoparcie dla Kilera nie do końca spełniła Twoje oczekiwania..Mam nadzieję że przyda się to w Twej pracy mgr 8)
caffewasyl.pl już wkrótce

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » sob 04 gru 2010, 10:42

To, co przewija się mimochodem na wielu wątkach, warto powiedzieć wprost: obiektywnie nawet na skromnym kolbowcu (co kiedyś udowodnił APG) da się uzyskać całkiem sporo. Kawa ze sprzętu manualnego w cenie najtańszego automatu to już poziom wyczynowy (mam na myśli użytkownika, który wie, co robi) w porównaniu z automatem. Dotyczy to zarówno ekstrakcji espresso jak i spienienia mleka. Dlatego ja i wiele innych osób uważamy, że - o ile ktoś sygnalizuje, że zależy mu na smaku kawy - zakup automatu jest absurdem, ponieważ za te same (a często mniejsze) pieniądze może mieć znacznie lepszy sprzęt, który w dodatku będzie mniej awaryjny.
Porządny zestaw z młynkiem (Gaggia, Ascaso) to wydatek 1800-2800 zł. Zestaw e61 + namielarka na dobrym poziomie (czyli coś, co rzeczywiście pozwala osiągnąć doskonałe wyniki) to wydatek 5-6 tysięcy.
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » sob 04 gru 2010, 11:34

.... Dlatego ja i wiele innych osób uważamy, że - o ile ktoś sygnalizuje, że zależy mu na smaku kawy - zakup automatu jest absurdem, ponieważ za te same (a często mniejsze) pieniądze może mieć znacznie lepszy sprzęt, który w dodatku będzie mniej awaryjny...
Też tak do niedawna myślałem, ostatnio jednak mam inne przemyślenia na ten temat. Obserwując niektórych poczynania przy kolbowcu odnoszę wrażenie, że jak ktoś ma dwie lewe ręce to nic mu nie wyjdzie i na E61 niestety. Swego rodzaju niezręczność w połączeniu z brakiem wiedzy i brakiem ochoty jej nabycia, stwarza sytuację, że to co my uważamy za jedyną właściwą inwestycję po prostu w ich przypadku się nie sprawdza.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Wróć do „Ekspresy automatyczne”