Ekspres automatyczny w granicach 4-10 tys. PLN

marand8
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki

Postautor: marand8 » sob 30 paź 2010, 0:21

no nie wiem, najbardziej jakoś mnie zraża to wydalanie,
ciekawe czy można to robić przy porannej toal... kawusi :wink:

Wątek językowy przeniesiony >tam< //Jogi-mod
Izzo Alex Duetto II + Mazzer Mini E typ A

Awatar użytkownika
plastus333
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: plastus333 » śr 03 lis 2010, 16:14

Wmf, owszem w maku i na orlenach chyba, jak nie ma pod ręka kawiarni, to do maka na kawę można zaglądnąć, całkiem całkiem (subiektywna opinia) :) Pozdr

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: JURA Z9 Chrom - na co dzień...
WMF 1000 Pro S Barista - w weekendy, kiedy mam czas się pobawić w Baristę - TAK w BARISTĘ :-P
Na oku: JURA Z6 lll Generacja

Postautor: Cafe Machines Kiler » czw 25 lis 2010, 2:23

Wmf, owszem w maku i na orlenach chyba, jak nie ma pod ręka kawiarni, to do maka na kawę można zaglądnąć, całkiem całkiem (subiektywna opinia) :) Pozdr
Witam,

Można i do Macka na kawę, jednak jakoś zmieszanie zapachu smażonych frytek z aromatem kawy, mi osobiście nie gra. No i myślę, że ziarno + ustawienia odpowiednich parametrów w ekspresie pozostawia wiele do życzenia w większości punktów - jak to w " przemysłówce " ;-)

Nie mniej WMF 800 + dobre ziarno daje naprawdę niezłe efekty.
Zwłaszcza, jeżeli ktoś lubi wypić naprawdę mocne ristretto czy espresso.

Myślę, że spośród dostępnych na rynku automatów, żaden nie jest w stanie zrobić takiej jakości espresso, a miałem okazję degustować, czy pić kawę z różnych ekspresów automatycznych i kolbowych.

Zaraz się odezwą Ci " od kolby " i zaczną swoje wywody na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy :D

Osobiście uważam, że dla kogoś, kto lubi eksperymenty i posiadł odpowiednią wiedzę i praktykę Alchemika, " kolba " daje możliwość wyczarowania " nektaru bogów " zgodnego z ich certyfikatem :D , niestety nie gwarantuje powtarzalności.

Dobry automat natomiast gwarantuje powtarzalność i potrafi wyczarować dobre ristretto, espresso, doppio, lungo, caffe au lait, caffe creme, caffe cappuccino, caffe latte macchiato ..., a wszystko za dotknięciem przycisku.

I TO jest wynalazek na miarę dzisiejszego, zwariowanego i szybkiego życia.

Pozdrawiam,
Kiler.

P.S.

... również koneserów i zwolenników ekspresów kolbowych :)
JURA i WMF - ekspresy automatyczne, najwyżej pozycjonowane za: jakość napojów oraz jakość pianki mlecznej !!!
Dystrybutor, którego cenię za profesjonalizm i do którego wracam z przyjemnością od 18 lat: www.broda.pl ; www.wmfsklep.pl

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » czw 25 lis 2010, 3:48

Nie wiem dlaczego ale jednak zaufał bym Qłik Milowi... Jeśli bym był przeraźliwie bogaty, leniwy i bezceremonialny na dodatek, oczywiście... o tej maszynie słyszałem dziesiątki super opinii... a kawę z maka znam... ale w domu pić bym tego nie chciał :)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
WMF 1000 Pro S Barista - w weekendy, kiedy mam czas się pobawić w Baristę - TAK w BARISTĘ :-P

Postautor: Cafe Machines Kiler » czw 25 lis 2010, 10:36

Witam,

Co do kawy z Macka to 100% racji. Mają zajefajny sprzęt, niestety tak jak pisałem wcześniej ziarno + ustawienie parametrów do bani.
Znam maszynę więc wiem, że można wyciągnąć niezły wywar.

Co do Quick Milla, to nie nazwał bym tego automatem. Przypomina dobrej marki ciągnik przerobiony na samochód.

Do automatów Jury czy WMF - przepaść pod względem funkcjonalności czy designu.
Dorównuje chyba tylko ceną, no i przewyższa opisami ( tymi w polskim wydaniu )

- metalowy silnik młynka ???
- żarna ze stali nierdzewnej ???
- pompa " Ulka " z mosiężnymi złączami.
- w całości wykonany ze stali nierdzewnej 304

Co najmniej jak w składnicy wyrobów hutniczych :lol:
Jakoś trzeba uzasadnić cenę.

Sam chromonikiel najwyższej próby, a w najwyższym modelu plastikowy spieniacz zapożyczony od Saeco stosowany w modelach z przed 5-ciu lat.

Jak można zaufać producentowi niby-automatów, który stosuje prymitywne rozwiązania zapożyczone od innego producenta, których ten już nie stosuje bo są przestarzałe :lol:

Co do tego " Jeśli bym był leniwy i bezceremonialny... ", w przypadku tworzenia cappuccino czy latte w Quik Mill'u - nie realne !!!
Quik Mill może jest dobry w ekspresach kolbowych, chociaż znam kilka poważniejszych marek, natomiast automaty zupełnie mu nie leżą.

Pozdrawiam,
Kiler.
JURA i WMF - ekspresy automatyczne, najwyżej pozycjonowane za: jakość napojów oraz jakość pianki mlecznej !!!
Dystrybutor, którego cenię za profesjonalizm i do którego wracam z przyjemnością od 18 lat: www.broda.pl ; www.wmfsklep.pl

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 25 lis 2010, 11:15

Jeszcze trochę i się skuszę. :wink: A co do ceny, to właśnie tu jestem prawie pewien, że poza granicami naszego mlekiem i miodem płynącego (dla pazernych dystrybutorów) kraju jest on ze 3 tysiące tańszy.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » czw 25 lis 2010, 16:53

@Cafe Machines Kiler
....czyli typowy wywód dystrybutora Jury, kasującego fajne pieniążki za serwis...napisz jak często należy czyścić Jure(nie z panelu tylko środek i czy zrobi to zwykły użytkownik). Tylko nie pisz że wystarczy wrzucić pastylkę i włączyć program czyszczenia.
Polecasz automat WMF do domu?

Awatar użytkownika
plastus333
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: plastus333 » czw 25 lis 2010, 18:33

[email protected]
Parafrazując:P Dawno temu ja też zaufałem pewnemu ekspresowi... Dałbym sobie za niego rękę uciąć! I wiesz co...? I bym teraz 'urwał' nie miał ręki:D
Tu dużo ludziów ma problemy z zaufaniem;) na prośbę "Zaufaj mi." usłyszysz tu "uf uf":P
[email protected]
nie ufasz mi, bo już Ci napisałem, że jeśli się ma dwie ręce i polot techniczno-dłubaczny to można rozebrać moduł w Jurze (po gwarancji)... A Ty się "Mordercy" pytasz o radę??;)

Ceny WMF niższe o koszt przesyłki z Niemiec;) Sprawdziłem na najpopularniejszym na świecie serwisie aukcyjnym:)

"Morderco ekspresów do kawy"@ Czy to prawda, że w Quick Millach są żarna z nierdzewki?????????????? Kawa w Mc PolanD ujdzie w tłumie na bezludziu, żeby nie było, że mam jakiś felerny język całkiem:P Gdzies na orlenie widziałem Franke co mu sama wylewka jeździła góoorrrraaa dółlll, to tam też ta kawa była wyśmienita inaczej... Przychyliłbym się do opinii, ze oni chyba oszczędzają na kawie i zacytowałbym stopkę "Człowieka, który mi nie ufa" (joke:P) "...uchroń nas od Tchibo receptury.":D genialne!!:P

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » czw 25 lis 2010, 19:34

Zapytaj tu na forum ile osób z sukcesem otworzyło Jure. Według moich informacji powinno się przynajmniej raz w miesiącu otworzyć automat i go dokładnie wyczyścić(możliwa hodowla pleśni).
Nie kontynuowałem w poprzednim miejscu ze względu na "rugi" od autora tematu :wink:
WMF produkuje głównie sprzęt dla gastronomii.(możliwe że nie jestem na bieżąco).
Stopkę można ztuningować do postaci:
Zeusie wszechpotężnie ponury od Tchibo receptury :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Cafe Machines Kiler
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Cafe Machines Kiler » czw 25 lis 2010, 21:51

Witam,

No widzisz, Zbignes, właśnie WMF wyszło Ci na przeciw i oferuje ekspresy po twojej myśli :D
Wyciągany moduł zaparzający, a na dokładkę wymusza czyszczenie tabletką, które było nie było, jest skuteczniejsze.
Co do tematu " na bieżąco, czy nie na bieżąco ", muszę niestety stwierdzić, że nie na bieżąco :fale:

Firma WMF w 2009 r. uruchomiła segment maszyn dedykowany do domu i biura.
Właśnie o jednym takim WMF 800 się rozpisywałem, ponieważ miałem okazję go zgłębić, zarówno, co do wnętrza jak i co do uzyskanych z niego napojów.
Uważam, że w tym przedziale cenowym lepszego rozwiązania, nie ma na rynku.

A co najciekawsze, że wbrew temu, co sugerował Jogi, cena w polskiej dystrybucji jest w tym samym przedziale, co na zachodzie.
Niewielka różnica wynikająca, co najwyżej z różnic w kursie Euro.

Cena na zachodzie:
http://cenowarka.pl/de/a368571.html

Cena w Polsce:
http://www.brodasystem.pl/ekspresy-kawy-c-117_118.html

Pozdrawiam,
Kiler.

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » czw 25 lis 2010, 22:00

Mylisz się Kilerze z tym WMF-owym wyjściem mi na przeciw. Z swojego sprzętu jestem w pełni zadowolony, dobierany był pod mój gust smakowy i nie widzę potrzeby któregokolwiek elementu zmieniać.

Napisz lepiej jak jest z czyszczeniem wnętrza Jury, z pewnością to jest bardziej interesujące, szczególnie dla użytkowników.

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Remogiusz » pt 26 lis 2010, 0:38

Zabójco ciągników:
Nie piję mleka i nie lubię latte ani kapu-chodzi mi o moment odpowiedniego zmielenia kawy, odgłos ziemistych, cudownych drobin wpadających wprost do mego portafiltra. Po zakończeniu owego procesu me ręce zmęczone jarzmem nocy wędrują po tamper (niestety plastikowy, ale się dorobię jeszcze) i z odpowiednim naciskiem gniotą ziemię niczym sam gromowładny Zeus czyniłby to... Po tym czas sprawdzić temperaturkę grupy-pyk paluszkiem - ujjjć! - osz Ty, gorąca jesteś-czas Cię wykorzystać. Przykładam swój ciepły portafilterek do nagrzanej grupki, delikatnie, lecz zdecydowanie pociągam w bok i jestem gotowy. Delikatnymi ruchami palców przesuwam dźwigienkę, zaczyna być słyszalne bicie serca ekspresu...Czekam jeszcze chwilę pełen radości w sercu i w końcu jest! Zyciodajny napar, ambrozja wszystkich bogów Olimpu spływa do cieplutkiej filiżanki-do ostatniego miejsca statycznego spoczynku. Reszta (choć bez rozkoszy) jest taka sama jak w automacie, więc wspominał nie będę.

To miałem na myśli jeśli chodzi o ceremonialność. Nie przyciśnięcie przycisku. Jeśli chodzi o powtarzalnośc-jak ekstrakcja może nie być powtarzalna jeśli automat zapodaje cały czas taką samą, zaprogramowaną ilość wody? No jak? Powtarzalność? To te nowe ekspresy same dostosowują się do gatunku kawy i jej świeżości? Chyba coś mnie ominęło...
Miałem do czynienia z wieloma automatami-takimi za 1000 jak i np z Jurą Impressą czy serią EQ. Może Quick Mill jest inny czy WMF ... ale ja jeśli bym kupował automat i byłbym jak już wspomniałem - bezceremoniałem - nie chciałbym się bawić w "podkręcanie" go żeby robił odrobinę lepszą kawę. Nie chciałoby mi się spędzić pół dnia przy grzebaniu by rozkręcić np. Jurę. Wolę pstryknąć PFem do kosza, pędzelkiem przejechać po grupie. To wszystko.
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » pt 26 lis 2010, 21:55

Ten temat to jakieś jaja?
Do założyciela wątku: za automat WMF czy Carimali możesz zapłacić nawet 20 000 PLN jeśli masz ochotę. Są firmy w Polsce, które automat La Cimbali sprzedadzą Ci z przyjemnością nawet za 40 000 PLN.
Zła wiadomość jest taka: jeszcze nie piłem znośnej kawy z automatu. To, co podają na stacjach benzynowych, jest tego wybitnym potwierdzeniem.
Jeśli naprawdę masz taki budżet, kupuj dobrą kolbę z młynkiem. Trochę się trzeba pouczyć, ale sam piszesz, że zależy Ci na dobrej kawie.
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Remogiusz » sob 27 lis 2010, 3:17

http://www.youtube.com/watch?v=AVsjxnWs2is&NR=1

Jura i 25/25... a przy innym guziku 50/25... Miszcze nad miszczami ;)
Dobra kawa i automat - te słowa stoją na przeciwnych biegunach rozumienia espresso.

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » sob 27 lis 2010, 12:40

Przecież to już było :
http://www.youtube.com/watch?v=cW9L-CkA ... re=related

Skomentuj teraz.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”