Ekspres automatyczny w granicach 4-10 tys. PLN

Awatar użytkownika
autorus
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: jura z7

Re: Ekspres automatyczny w granicach 4-10 tys. PLN

Postautor: autorus » czw 28 lis 2013, 19:28

Jura z7 już u mnie, głowa mnie zaczęła boleć bo przesadzam z tymi kawami. Ale chciałem dobrze potestować. Ogólnie jest ok. Na kilka lat spokój. Czekam spokojnie na święta, ale bez ekscytacji. Wszak prezent już mam :)

Polecam tez zakupy u kolegi Barnaby. Obsługa pierwsza klasa :)

lezak
Sprzęt: poszukuję...

Postautor: lezak » czw 28 lis 2013, 23:31

Witam,
Jestem PRZED zakupem ekspresu i po lekturze forum byłem w zasadzie zdecydowany na F50, ale od dystrybutora w rozmowie telefonicznej usłyszałem: " daj se Pan spokój z F50, tego już nie ma w sprzedaży, teraz mamy taki super ekspres ENA 9 Micro" i trochę zgłupiałem. Stąd pytanie czy rzeczywiście F50 nie da się już w oficjalnej dystrybucji kupić, a to co jest na allegro to import, szczególnie że opinie n/t ENA9 MICRO nie są najlepsze?
Zacząłem również rozważać model, który jest następcą F50 czyli F7 - czy warto tutaj dopłacić?

Moje gusta kawowe dopiero się kształtują, więc chciałby ekspres na pewno z nie najwyższej półki, ale też żaden 'biedronkowy' (nie obrażając sponsora naszych kopaczy).

Awatar użytkownika
autorus
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: jura z7

Postautor: autorus » pt 29 lis 2013, 7:27

Tez właśnie czytałem opinie i są kiepskie. A nie mam podstaw aby im nie wierzyć. Widzę, że do wydania masz 4tys+ , za to można coś na prawde dobrego kupić. Ale powystawowego.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pt 29 lis 2013, 8:20

A czy ten jegomość powiedział Panu o tym że ta micro 9tka ma trudny dostęp do zbiornika wody bo jest z tyłu a nie z boku? A czy powiedział Panu że zbiorniki na wodę, fusy,ociekacz są tak małe, ze wody trzeba dolewać co 4 kawy, że moduły micro w tym modelu nie są dopracowane, że są problemy ze spienianiem mleka w funkcji one touch a jakość wykonania Ena ma się nijak do wykonania F50? Pomijam już kwestię tego, że ekspres ten jest cały czas nie dość że dostępny to jeszcze produkowany nadal jako Jura f50 Ii generacji. Zresztą wystarczy wejść na allegro nie szukając długo aby stwierdzić, ze jest inaczej:)))

Widać, ze ta osoba nie naprawia ekspresów tylko ma za zadanie sprzedać ekspres.

Ja wolałbym kupić albo model C50 albo F50 mimo iż nie ma OT niż ena 9 micro OT.

A co do F7 to już lepiej kupić w podobnej cenie Jurę F8. Ma fajny,czytelny wyświetlacz. Wprawdzie kwadratowa jak pudło ale o gustach się nie dyskutuje. A co do ENA micro to wolałbym w tych pieniądzach wziąć model A5. Jest lepiej wykonany od Ena mikro9, ma solidną wylewkę, i fajny dostęp do zbiornika na kawę dlatego A5tka będzie mniejszym złem jeżeli już brać serię ENA pod uwagę.

Pozdrawiam
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

lezak
Sprzęt: poszukuję...

Postautor: lezak » pt 29 lis 2013, 17:11

Dziękuje za odpowiedź, tylko utwierdził mnie Pan w przekonaniu, że nie kupię ENY. Pytanie w takim razie czy wybrać F50 czy dopłacić 1k i kupić F7 choć byłby to już kres mojego budżetu. Natomiast zaintrygowała mnie opinia o modelu F8 gdyż nie mogę takiego w Polsce w sprzedaży znaleźć, jedynie zachodnie serwisy go oferują. Jak się on ma do F50 i F7. Dodam że wygląd nie ma dla mnie absolutnie żadnego znaczenia więc tutaj bym się nie martwił.

Pytanie dodatkowe, czy ma ktoś zdanie/opinie na temat dystrybutora Jury w Łodzi (Lumar)?

m.s
Sprzęt: kawiarka

Postautor: m.s » ndz 02 mar 2014, 21:56

Witam wszystkich Forumowiczów.

Od kilku lat z podziwem przyglądam się Waszemu forum.
Wreszcie doczekałam się możliwości zakupu ekspresu automatycznego na użytek prywatny.

Po lekturze forum, recenzji na youtubie i innych zagranicznych forach zawęziłam zbiór od czterech modeli:
1) WMF 800/ WMF1000
2) Quick Mill - Monza
3) Quick Mill - Super Capuccino
4) Jura – myślałam o Z5 II, ale zdaje się, że w międzyczasie wypadła z produkcji (czy jest obecnie przez Jurę produkowany jakiś model, który robi 2 mleczne kawy jednocześnie?)

Kryteria, jakie biorę pod uwagę:
1) jakość kawy, czyli espresso (po zapoznaniu się z treścią forum, zakładam, że w tej kategorii liderem jest QM Monza, dalej nie wiem)
2) łatwość i czasochłonność obsługi, szczególnie jeśli chodzi o czyszczenie (tutaj chyba pierwsze miejsce należy się WMF ze względu na czyszczenie wężyka od mleka parą w obiegu zamkniętym)
3) ułatwienia w zakresie przyrządzania kaw mlecznych (liderem jest Jura Z5 II ze względu na funkcję one touch i 2 wylewki do kaw mlecznych, bo po dwa termo bloki ma zarówno Z5, jak i WMF)
4) trwałość, bezawaryjność, dostępność części i serwisu. Mój ranking: 1) QM Monza, 2) Jura

Chcę go podłączyć do sieci wodociagowej. Jest jeszcze, ale o wiele mniej istotna, kwestia estetyczna – najbardziej do wystroju kuchni pasowałoby coś o tradycyjnym wyglądzie w inoxie/ inoxie szczotkowanym, ew. black, ale nie plastik (i na pewno nie chrom), czyli pod tym względem prym wiedzie QM Monza (i ma dodatkowo podgrzewacz do filiżanek, WMF zresztą też)

Jeśli macie inne doświadczenia / opinie niż wypracowane przeze mnie na podstawie lektury – podzielcie się, proszę.
Które cechy są ważniejsze? Co w ostatecznym rozrachunku wybrać? Poradźcie.
Dodam, że nie miałam dotąd okazji spróbować ani obsługi ani smaku kawy z żadnego z ww. ekspresów.

Bardzo dziekuję za pomoc w wyborze i pozdrawiam.
Monika

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 03 mar 2014, 7:18

Jurę z serii Z proszę od razu skreślić - nie ma podłączenia do stałego łącza wody.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Awatar użytkownika
Biff
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: nie mam

Postautor: Biff » pn 03 mar 2014, 23:26

To samo się tyczy WMF 800/1000. Chociaż można zamontować za jedyne 400$ poniższy zestaw, który jak na moje oko składa się z reduktora ciśnienia i... dolnopłuka :D.
Obrazek

A w ogóle to naprawdę taka maszyna jest w domu potrzebna? Prestiż od tego nie wzrośnie, psuć się będzie tak samo jak i te tańsze a naprawy będą dużo bardziej dotkliwe. Niestety większośc użytkowników tego typu maszyn ma podejście typu "nie po to płacę 10k żeby co chwilę coś czyścić, to się powinno samo robić!". Widzę, że wypytujesz o kwestie konserwacyjne, ale chyba nie zdajesz sobie do końca sprawy z tego, że takie maszyny naprawdę wymagają codziennej obsługi. Ekspresy podłączone bezpośrednio do sieci to już po prostu vending.
Na temat Quick Mill się nie wypowiem, bo nie mam zielonego pojęcia.

Rozumiem, że kolba i młyn to zupełnie nie Twoja bajka?

edit:
Po szybkim i bardzo pobieżnym zapoznaniu się z Quick Mill Super Cappuccino (wygląd, parametry, cena), myślę że ta maszyna byłaby najlepszym wyborem z powyżej wymienionych. Nie wiem jak wygląda kwestia serwisu.

m.s
Sprzęt: kawiarka

Postautor: m.s » śr 05 mar 2014, 10:22

Bardzo dziękuję za porady.
Zakładałam, że droższe modele danej marki robią lepszą kawę. Hmm.. Ale czy rzeczywiście tak jest?
To jest dla mnie najistotniejsza kwestia. Mam, oczywiscie swiadomość, że pewnie nie uda się osiągnąc jakości kolbowej, ale - odpowiadając Biff-owi - kolba i młynek, to nie dla mnie. Mam za mało czasu. Poza tym, jak przyjdą goście, to nie wychodziałbym z kuchni. Dlatego też m.in. się napaliłam na funkcjonalność robienia dwóch kaw mlecznych jednocześnie. No i nie chciałabym, żeby ekpress poszedł w kąt ze względu na zbyt uciążliwą obsługę w zakresie higieny. Wiadomo - nawet automaty się sa zupełnie bezobsługowe, ale mam znajomych, którzy używają swoich ekspresów od wielkiego dzwonu właśnie z tego powodu.
Podłączenie do sieci wodociągowej, to w sumie mogę mieć, ale nie muszę. Ale da się to zrobić, jak się uprzeć, zarówno w QM, jak i WMF.

Czy ktoś z szanownych forumiowiczów się orientuje czy QM Super Cappuccino ma takie same możliwości w zakresie uzyskania dobrej kawy jak Monza?
Jak w porównaniu z nimi wypada WMF?

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » czw 06 mar 2014, 8:32

Smakowo wszystkie ekspresy parzą podobną kawę. Natomiast płaci się za ich trwałość obsługę, i lepsze lub gorsze wykonanie.

Awatar użytkownika
Kawa Hausbrandt
Sprzęt: używane i nowe SanRemo, La Spaziale, młynki: Fiorenzato, Mazzer...

Postautor: Kawa Hausbrandt » pt 07 mar 2014, 22:06

Testowałem w biurze zarówno Quick Mill Monzę jak i Super Cappuccino Inox. Moim zdaniem są to dobre sprzęty, metalowe a nie z plastiku, proste w obsłudze i czyszczeniu, może nie powalają wzornictwem czy też rozbudowanym kolorowym wyświetlaczem ale można wyciągnąć z nich "niezłe" espresso, model Monza jest bardziej elektroniczny (menu) z kolei Super Cappuccino jest manualny. Mamy możliwość płynnej zmiany stopnia zmielenia, ilości wody, ilości użytej kawy, grupy zaparzające jak i młynki wydają się identyczne w obu modelach. Monza oprócz automatycznego spieniacza mleka występuje także z normalną dyszą do spieniania mleka, dzięki czemu można na niej trenować nawet "arty". Mleko spienia się szybko i dobrze. Super Cappuccino nie ma chyba możliwości podłączenia do wody. Monza ma z tyłu taki przełącznik, przykręcamy wężyk, przełączamy na zasilanie "z sieci" i działa. Ja polecam (mówię za siebie).;-))) Pozdrawiam Michał

kaledonia
Sprzęt: MIELE CM6300, PHILIPS HD7546 przelewowy,Bodum Chambord, dripper, kawiarka stalowa

Postautor: kaledonia » pt 30 maja 2014, 23:07

A ja polecam Miele CM6300. Ekspres jest prosty w obsludze,a o to w automatach chodzi. Kawa przepyszna, mozna samemu wybrac wielkosc i ilosc kawy oraz spienianego mleka.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”