Ekspres automatyczny w granicach 4-10 tys. PLN

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » sob 04 gru 2010, 11:40

No to może też jedną refleksję dorzucę, bo akurat wczoraj u znajomych piłem kawę z automatu (podkreślam kawę, nie espresso) i stwierdziłem, że lepsza wychodzi mi z aeropressu. I te 8 tysięcy w przypadku zaawansowanego nawet automatu może się okazać wyrzucaniem pieniędzy w błoto.
Zawsze przy wyborze trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem i zasobnością portfela głównie. Jeżeli stać mnie na fanaberię wywalenia 8 kawałków na przyciskanie jednego guzika, to czemu nie. Jeżeli komuś zależy jednak na efektach, to warto to dobrze przemyśleć.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » sob 04 gru 2010, 11:45

Nie ma wątpliwości, że aeropress da lepszy rezultat jeśli się kontroluje właściwie proces, mielenie, temperaturę, na nieszczęście ta zabawka też wymaga skupienia i zręczności, której niektórym brak.... :?
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » sob 04 gru 2010, 11:49

No to przynajmniej już wiemy, dla kogo wynaleziono automaty. Jakoś dziwnie zwłaszcza w naszym kraju cieszą się wielkim popytem. :D
?

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » sob 04 gru 2010, 12:23

Jest jeszcze kawa schümli dość popularna min w Szwajcarii, Niemczech i Austrii (12g kawy/45-50s/180ml) i w jej kontekście wiele automatów jest całkiem OK. :wink:
Kawy z Crema w nazwie są chyba min tu dedykowane.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » sob 04 gru 2010, 12:44

Nazwa schümli kojarzy mi się bardzo z polskim "szumowiny" i to skojarzenie wydaje się tu całkiem na miejscu. :wink:
?

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » sob 04 gru 2010, 12:48

Pianka jest rodzajem szumowin :wink:

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » sob 04 gru 2010, 13:10

Nie chcę absolutnie dokładać personalnie komuś, kto kupił automat (a' propos 2 lewych rąk wspomnianych wcześniej). Jestem niemal pewien, że wiele zakupów automatów wynika z tego, że ktoś ulega czarodziejskiemu opisowi maszyny - czy to w internetowym katalogu czy to z ust sprzedawcy. Wielokrotnie widziałem to określenie: świetne espresso, znakomite cappuccino i latte, wszystko jak w dobrej kawiarni, za jednym naciśnięciem guzika. To jest nieuczciwe. Co więcej, wmawianie że maszyna może w tej materii zastąpić człowieka, jest kpiną z całego dorobku ludzi, którzy jakości kawy poświęcają miesiące i lata testów, ćwiczeń i analiz.
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » sob 04 gru 2010, 15:54

Jakby nie mówić, "Reklama dźwignią handlu" :cry:
Niektórzy traktują to dosłownie(bez skrupułów) i czasami widać to także na forum.

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » sob 04 gru 2010, 17:16

Ten...co "na automatach zna się co nieco"..., do odpór tym niecnym knowaniom i fanaberiom.
Przepraszam, ale jakoś tak ostatnio, same OTy piszę.
========
A tak po prawdzie, to mnie kawa z automatu (tak mi posmakowała), natchnęła do kupienia kolbowca. Tylko, że już teraz, nie zamieniłbym go na nic auto....(zdarzało mi się pijać grzecznościowo kawy z automatów, i cóż...nie komentuję...)
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
plastus333
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: plastus333 » sob 04 gru 2010, 19:11

dwie lewe ręce do parzenia kawy... nie każdy musi mieć kurs baristy i nie każdy musi mieć automat:) nie parzę kawy z kolby a mimo to nie czuję się niedowartościowany:) jestem po prostu w tej kwestii laikiem, nie mam czasu, do tego nie mam fiu bździu na punkcie ekstrakcji składników aromatycznych niemozliwych do wyekstrachowania w automacie (whatever??:P) i bardzo lubię dobrą kawę z automatu. Dziekuję:) Kompleksy to straszna rzecz.

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » sob 04 gru 2010, 20:27

Nie bardzo rozumiem, o jakich kompleksach mówisz. Dziś odbyłem pierwszą wycieczkę na tą część forum, która dotyczy automatów i prędko pewnie tu nie wrócę. Jesteś zadowolony z tego, co uzyskujesz na automacie - OK. Ale warto wiedzieć, że są też inne możliwości oraz zastanowić się, dlaczego dobre kawiarnie od automatów stronią. Z jednej strony wynika to z tego, jaką kawę się z nich otrzymuje (i o tym głównie jest ten wątek), z drugiej - z ich solidności (o czym miło sobie pokonwersowaliśmy w innym wątku).
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » sob 04 gru 2010, 21:05

...Kompleksy to straszna rzecz...
Mając je, nie trzeba być tak złośliwym.
Celowo podgrzewasz temperaturę, (jak to szumnie deklarowałeś w tym poście - >klik<), czy też nudzi Ci się, bo automat robi za Ciebie wszystko... :shock:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » sob 04 gru 2010, 21:16

ostatnie dwie strony w całości - to OT :( niestety ...
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Awatar użytkownika
plastus333
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: plastus333 » sob 04 gru 2010, 21:53

Mamy różne priorytety, dla mnie ważniejsze jest to, że automat to automat, różnica w kawie nie jest tak ważna... Mój ekspres poczuł się atakowany więc musiałem go bronić:) co za OT :roll: Mój ekspres nie kosztuje nawet od 4 do 8 tys.

pattaya
Consigliere
Consigliere

Postautor: pattaya » sob 04 gru 2010, 22:27

Zadziwiające.
Jest Ci wszystko jedno co pijesz i jak smakuje?

Wróć do „Ekspresy automatyczne”