Nivona CafeRomatica 850 - podobne funkcje, mniejsza cena

pietruszkowa

Nivona CafeRomatica 850 - podobne funkcje, mniejsza cena

Postautor: pietruszkowa » czw 04 lis 2010, 17:49

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad możliwością sprawienia sobie ekspresu do kawy.
Przeglądając to forum, natknęłam się na Nivona CafeRomatica 850. W pierwszej chwili wydawało się to idealnym wyjściem - chciałam dokładnie czegoś takiego, całkowicie zautomatyzowanego, prostego w obsłudze, z możliwością przyciśnięcia jednego guzika, by otrzymać swoje cappuccino czy latte, z pewnością, że ta kawa byłaby kawą porządną, bo jak już coś kupować, to tak, żeby był z tego dobry użytek.
Jednak potem sprawdziłam cenę tego wynalazku, i mina mi zrzedła - nie ma mowy, żebym mogła sobie pozwolić na coś w tej okolicy (4 tys). Planuję się raczej zmieścić w okolicach tysiąca złotych, a najlepiej to poniżej.
Czy jest w ogólnie szansa na dostanie czegoś podobnego po niższej cenie, a jak tak, to jakie ekspresy by to były?
Z góry dziękuję za pomoc.

radosuaf
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: radosuaf » czw 04 lis 2010, 18:17

Poniżej tysiaka to co najwyżej używka i to niekoniecznie wypasiona...
DeLonghi EC 615 bezzaworkowy | Gaggia MDF

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » czw 04 lis 2010, 21:39

Z tego co wiem to kolega na forum miał ofertę sprzedaży używanego ekspresu(Gaggia Twin Baby). Co prawda jest to ręczny ekspres, ale na pewno z młynkiem będzie przebijał automata jakością, a cena z tego co się orientuje to 1500zł z młynkiem. Click

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » czw 04 lis 2010, 22:37

pietruszkowa, to jest tak jakbyś chciała kupić samochód - nowy, z najnowszą technologią, super mocnym silnikiem, podgrzewanym wszystkim co się da, full automat, full elektronika, dach panoramiczny .... ale co ?? tak drogi, nie ..... nie dam więcej niż 10 000 :-)
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

pietruszkowa

Postautor: pietruszkowa » czw 04 lis 2010, 23:52

pietruszkowa, to jest tak jakbyś chciała kupić samochód - nowy, z najnowszą technologią, super mocnym silnikiem, podgrzewanym wszystkim co się da, full automat, full elektronika, dach panoramiczny .... ale co ?? tak drogi, nie ..... nie dam więcej niż 10 000 :-)
zdaję sobie z tego sprawę ;) Ale tliła się we mnie cząstka nadziei, że może da się znaleźć coś podobnego - oczywiście nie aż tak wypasionego - z bardzo łatwą obsługą i możliwością zrobienia więcej niż jednego rodzaju kawy, po prostu, w tym przedziale cenowym.

biomj
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: biomj » pt 05 lis 2010, 12:25

Pozwolę sobie na kilka uwag z własnego doświadczenia, może Ci się przydadzą.
Jeśli jesteś wielbicielką kaw "mlecznych"(które to kawy większość bywalców forum uważa za profanację tego napoju), a nie musi to być espresso to szkoda (takiej!) kasy na tego typu urządzenia.
Miałam swego czasu podobne, jak Ty, marzenie, czyli przycisnąć guzik i jest latte lub cappucino. I niestety zrealizowałam to marzenie. Po pewnym czasie przekonałam się, że to był jeden z najgorszych pomysłów. Pomijam, że urządzenie było wybitnie awaryjne (widocznie mialam pecha). Według mnie nie jest to sprzęt dla leniuchów jak się z pozoru wydaje-ciągle trzeba coś przepłukiwać, dolewać, opróżniać, czyścić, myć. Na dodatek wymagający cały czas wydatków na: odkamieniacz, tabletki do czyszczenia obwodów kawy i mleka, których nie dostaniesz w pierwszym lepszym sklepie.
Z wielką ulgą pożegnałam się z moim ekspresem. I co teraz? Mam odstawione do szafy po zakupie ekspresu : młynek+mokę, dokupiłam ceramiczny spieniacz do mleka (mozna mleko podgrzać bezpośrednio w mikrofali) i kawy mleczne wykonane za pomocą tego sprzętu niczym się nie różnią od tych, które robił mój śp. superekspres. Dodatkowo ich umycie nie zajmuje wiele więcej czasu niż "higiena codzienna" automatu. A więc same zalety.
Pozdrawiam
PS. Jeśli jest inne miejsce na forum gdzie ten tekst "pasuje" bardziej to proszę o ew. przesunięcie.

pietruszkowa

Postautor: pietruszkowa » pt 05 lis 2010, 12:58

Dzięki biomj! Myślę, że to rozwiązanie będzie najlepsze. Zacznę wyszukiwać więcej info an ten temat :)

scoobi83
zagląda od święta

Postautor: scoobi83 » śr 24 lis 2010, 6:57

ja polecam Nivonę 730 tania, praktyczna i niezawodna jeśli chodzi o ekspresy automatyczne, spienianie mleka rewelka, cena w porównaniu do 850 też nie za duża i co najważniejsze prosty w obsłudze.

pozdrawiam

Kadar
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Nivona 850

Postautor: Kadar » ndz 23 paź 2011, 0:39

Proszę użytkowników Nivony 850 o opinię.

Dziękuję.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”