Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać?

kaszub_kaszub

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać?

Postautor: kaszub_kaszub » śr 13 wrz 2006, 14:00

Witam,
czytam sobie i czytam posty na tym fajnym forum no i doszedlem do wniosku, ze jestem zupelnie zielony w temacie parzenia dobrej kawy. :oops:
Kawiarnia w mojej instytucji jest prowadzona przez Wlochow no i rzeczywiscie kawa serwowana przez nich jest swietna, i chyba wlasnie to przekonalo mnie i moja zone do rezygnacji z filtrow i przejscia na lepsze.
Z tym, ze niestety rankiem brak czasu (jest jeszcze mala dzidzia) na parzenie za pomoca urzadzen przez forumowiczow sugerowanych i chwalonych, dlatego jedyna alternatywa jest pelny automat.
Jako, ze wybor dobrego ekspresu okazuje się strasznie trudny, chcialbym Was prosic o sugestie i porady.
Z dotychas ogladanych (ale nie wyprobowanych!) przeze mnie ekspresow dobre wrazenie robi na nas Jura Z5 oraz S9. Ale domyslam się, ze niekoniecznie to co jest prezentowane w marketach jest najlepsze na rynku i pewnie czesc firm/ekspresow jest tylko dostepna w "dobych" sklepach.
Ogromnie dziekuje za wszelka pomoc. A i zastrzegam, ze niestety ograniczamy się jedynie do pelnej automatyki. Wiem co trace ale inaczej nie da rady.
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » śr 13 wrz 2006, 14:06

a cena? "głębokie kieszenie" czy jest jakaś max. suma do wydania?

kaszub_kaszub

Postautor: kaszub_kaszub » śr 13 wrz 2006, 14:12

ok 1500 Euro, ale oczywiscie jesli warto byloby dolozyc to pewnie max 2000 euro

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere

Postautor: zamek » śr 13 wrz 2006, 14:30

:shock: - po co aż tyle? o ile zrozumiałem ma robić kilka kawa dziennie.

ja bym obejrzał Saeco Primea Touch Plus - zrobi espresso, cappucino, latte...łatwy, intuicyjny w obsłudze - na tej stronie: http://www.saeco-primea.com/ jest trochę więcej informacji i filmów.

kaszub_kaszub

Postautor: kaszub_kaszub » śr 13 wrz 2006, 14:39

generalnie, chodzilo mi o cos w pelnie zautomatyzowanego, a porownujac ceny zauwazylem ze te zaczynaja się w okolicach 1000 euro. oczywiscie, nie chodzi o to, zeby byl drogi i wypasiony... chodzi tylko o to, zeby kawa smakowala dobrze, a w sumie z zona sporo tego napoju spozywamy...
co do producentow to wlasnie to mnie gnebi. W wielu postach pojawia się teza, ze kawa z saeco jest "slabsza" od jury. niestety ja nie jestem w stanie tego stwierdzic, ale ziarko zwatpienia zostalo posiane...
a dlaczego akurat polecasz ten ekspres?
czy w kwestii trwalosci (zakladajac, ze dbamy o higiene ekspresu) sa jakies roznice pomiedzy tymi markami?

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere

Postautor: zamek » śr 13 wrz 2006, 15:05

Co do tezy, że kawa z Saeco jest gorsza niż z Jury to nie mogę tego potwierdzić - na tym forum ostatnio ktoś napisał, że to kawa z Saeco jest lepsza niż z Jury - czyli opinie są różne.

Sam mam okazję w pracy pić kawę z Jury X90 i uważam, że mój były automat Saeco robił lepszą ale może to kwestia ustawień i ziarna, którego się używa. Myślę, że przed wydaniem takiej kwoty warto odwiedzić dystrybutora Saeco i Jury i samemu to stwierdzić.

Awatar użytkownika
Sławek DJP
stale zagląda do filiżanki
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek DJP » śr 13 wrz 2006, 15:08

Witam,
Nie koniecznie musisz coś tracić, wiadomo stracisz cały rytuał parzenia kawy, mielenie, porcjowanie, ubijanie kawy itp., ale absolutnie nie musisz tracić na jakości powstałego naparu. Firma Quickmill posiada w swojej ofercie w pełni automatyczne ekspresy które, dzięki zastosowaniu w elemencie zaparzającym kawę wyłącznie komponentów metalowych (zero plastiku) oraz możliwości regulacji młynka pod względem grubości mielenia i ilości dozowanej kawy, potrafią zaparzyć świetną kawę od klasycznego włoskiego espresso do kawy w dużej filiżance, jak i również kawy mleczne espresso pochodne (cappuccino, latte, itp.)
Nie posiadają w wyposażeniu pięknego wielofunkcyjnego wyświetlacza, ale dzięki temu, że nie mają napakowane dużo elektroniki nie są narażone na ciągłe awarie, zresztą zastosowanie elementów metalowych miało nie tylko na celu parzenie wyśmienitej kawy, ale również trwałość i niezawodność na lata. Podobało mi się stwierdzenie jednego z klientów który nas ostatnio odwiedził, zastanawiał się nad zakupem ekspresu właśnie z pięknym wielofunkcyjnym wyświetlaczem, miał nawet okazję pić z takiego ekspresu kawę, potem spróbował kawy z automatu Quickmill i powiedział "jedno jest pewne z wyświetlacza to ja się dobrej kawy nie napiję" :D

Więcej informacji o tych ekspresach (dwa modele Professional i Supercappuccino) można znaleźć w nowościach na głównej stronie Caffe Prego.
Dopóki nie uruchomimy naszej strony internetowej dotyczącej ekspresów Quickmill, wszelkie informacje dostępne na priv, e-mail lub telefon.
Cellini - prawdziwy włoski smak, teraz także w Polsce!

Maszyny tylko włoskie La Pavoni i Quick Mill

kaszub_kaszub

Postautor: kaszub_kaszub » śr 13 wrz 2006, 16:21

Nie pozostaje nic innego jak faktycznie wyprobowac wszystko samemu.
W takim razie ogranicze się tymczasowo do wyprobowania kawy z owych jura, saeco i quickmill.
co do wyswietlaczy to nie odgrywaja tutaj roli. co wazne to zeby takiemu laikowi jak ja, kawa udawala się bez wzgledu na doswiadczenie. poza tym zdaje się, ze takie urzadzenia sa dosyc wrazliwe na zla obsluge i czesto wymagaja reparatur. wiec wazne zeby ekspres byl niezawodny. czy wiecie jak jest z gwarancja u tych producentow? pewnie samo to mowi sporo o wytrzymalosci ekspresu.

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » śr 13 wrz 2006, 16:37

Nie pozostaje nic innego jak faktycznie wyprobowac wszystko samemu.
W takim razie ogranicze się tymczasowo do wyprobowania kawy z owych jura, saeco i quickmill.
Pamiętaj tylko jak bardzo istotnym czynnikiem będzie jakość i świeżość kawy. Uważam nawet, że to 80% sukcesu. Znam wielu co odwróci te proporcje ale ja tam swoje wiem :wink: .
A ekspres może kosztować od 3 do 8 tys.PLN :!: :?: .
"All those moments will be lost in time...like tears, in rain"

Awatar użytkownika
Sławek DJP
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek DJP » śr 13 wrz 2006, 17:04

W takim razie zapraszam do siebie na testy Quickmill'a, proszę tylko o kontakt na priva w celu ustalenia terminu wizyty.
Nie trzeba się obawiać o obsługę takiego urządzenia, automaty mają to do siebie, że podchodzisz do urządzenia wciskasz jeden guzik i kawa gotowa.
Fakt, wszystko co automatyczne jest bardziej podatne na uszkodzenia, ale Quickmill, tak jak pisałem wcześniej, chcąc jak najbardziej ograniczyć awaryjność urządzeń, stosuje w najważniejszych miejscach (grupa zaparzająca kawę, młynek, itp.) elementy metalowe (stal, miedź, aluminium), co zapewnia większą trwałość urządzenia.
Gwarancja na ekspresy Quickmill, standardowa 24 m-ce.
Cellini - prawdziwy włoski smak, teraz także w Polsce!

Maszyny tylko włoskie La Pavoni i Quick Mill

kaszub_kaszub

Postautor: kaszub_kaszub » śr 13 wrz 2006, 17:30

Dziekuje za zaproszenie. Niestety mieszkam w luksemburgu wiec niestety nie skorzystam. Ale na pewno poszukam tutaj i przetestuje.
Szkoda.

Awatar użytkownika
andrew
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: La Cimbali
Jura Impressa
Kontaktowanie:

Postautor: andrew » śr 13 wrz 2006, 19:06

Jeśi Luksemburg to pewnie bliżej Ci bedzie do Salonów sprzedaży i serwisu Szwajcarskiej Jury.

Luxembourg

BVBA Bodart & Co.
Mechelsesteenweg 94-96
2018 Antwerpen
Belgium

Tel +32 321 633 75
Fax +32 323 796 97
E-Mail: [email protected]

wszystkich partnerów Jury na świecie znajdziesz tu :

http://www.jura.com/en/index.htm

Pozatym proponuje poczytać w podobnym poscie:

http://www.caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=964

kaszub_kaszub

Postautor: kaszub_kaszub » śr 13 wrz 2006, 21:04

szkoda tylko, ze niestety nie ma przedstawiciela w luksemburgu. ten podany przez Ciebie niestety miesci się w Antwerpii w Belgii. Pozostaja media markt, saturn itd. poszukam, jeszcze moze jest jakis specjalistyczny sklep.

kaszub_kaszub

Postautor: kaszub_kaszub » pn 18 wrz 2006, 13:59

Mam jeszcze jedno zapytanie. Czy wiecie moze jak jest z gwarancja na produkty Jury jesli zakupuje się je np. na ebayu? Niemiecka strona Jury, przestrzega przed zakupami u nie zarejestrowanych sprzedawcow, poniewaz podobno nie przysluguje wtedy gwarancja.
Pozdrawiam

pilocik1

Postautor: pilocik1 » wt 19 wrz 2006, 19:21

moge doradzić:) odnośnie gwarancji to nie mam pojecia ale wydaje mi się że Z5 to jest to czego szukasz.. mój tata to śpioch.. budzi go ekspres z gotową kawą:) ja też ją lubie, Lavazza Crema Aroma zarazem mocna i delikatna, bo grand espresso jak dla mnie za mocna:P pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr 20 wrz 2006, 0:25 przez pilocik1, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”