Siemens EQ7 — pytania, problemy

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Re: Siemens EQ.7 pytania i inne problemy

Postautor: Barnaba » pt 16 lis 2012, 7:00

Teraz jeszcze można sprzedać EQ7 za dobre pieniądze, wabikiem jest jeszcze to że jest na gwarancji i od I właściciela.

Po 2 latach niestety zaczną się problem,przede wszystkim z elektroniką i sterowaniem. Znam te ekspresy.

Życzę Tobie Małgosiu, aby chodził bezawaryjnie i 10 lat.:))

Jeżeli chcesz aby posłużył Tobie trochę dłużej, to wyłączaj go głównym wyłączniekiem, ponieważ "czuwanie" przegrzewa procesor a naprawa jest bardzo droga.

pozdrówki
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » pt 16 lis 2012, 11:59

Fajnie doradzasz, niech sprzeda i ktoś inny ma problemy to takie ludzkie, oj... :bat:
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

małgosia
zagląda od święta
Sprzęt: Siemens EQ.7 Z series

Postautor: małgosia » pt 16 lis 2012, 12:50

I tak nie sprzedam :) zostanie ze mną na długo, mam nadzieję. Są tacy pasjonaci w Warszawie, którzy leczą wszystkie ekspresy, każdego rodzaju, marki, modelu i rocznika. Dorabiają nawet części, modyfikują. Warszawa daleko ale dobrze mieć świadomość, że mogę wysłać do nich w razie problemów :) Przywiązałam się do niego, nie rozumiem tego, bo nie zdarzyło mi się to wcześniej. Może dlatego, że kawa to coś ważnego w moim życiu.
Póki co, ekspres działa, wydaje mi się, że wciąż jest nowy i nie zamierzam się martwić na zapas. Pozytywne nastawienie to moje drugie imię ;).
Za to chętnie zastosuję dobre rady.

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » pt 16 lis 2012, 17:14

I tak trzymaj, kiedyś wszystko się psuje, kończy i my też przeminiemy a jak działa to niech działa. Ja ze swojego też jestem bardzo zadowolony ma rok i bez zastrzeżeń... Kaw Cellini jest wyśmienita, co rano i nie tylko ...
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

małgosia
zagląda od święta

Postautor: małgosia » pt 16 lis 2012, 17:38

A powiedz Gucio czy wyłączasz ekspres po zrobieniu kawy, jak radzi Barnaba? Przyznam, że ja od kilku miesięcy przestałam wyłączać i zostawiałam na "czuwaniu". Głównie dlatego, właściwie tylko dlatego, że tak ładnie wyświetla wtedy godzinę :lol: .
Jednak taka zdecydowana uwaga Barnaby zaniepokoiła mnie i zaczęłam znów wyłączać. Nie chcę szkodzić własnej maszynie.
Moja ulubiona kawa to Dallmayr Espresso d'Oro. Jest dość mocna ale łagodna w smaku i dedykowana do fullautomatów. Ponieważ nie słodzę kawy wyraźnie czuję różnice w smaku różnych ziaren. Nie jestem ich znawcą, niewiele potrafię opowiedzieć o rodzajach ziaren. Po prostu w niesłodzonej kawie łatwo wyczuć, czy smak mi odpowiada czy nie. To moje przekleństwo w kawiarniach, rzadko udaje mi się napić dobrej ( wiem, moje subiektywne odczucie ) kawy. We Włoszech natomiast każda kawa smakuje mi, tam nauczyłam się pić espresso.
A we Wrocku zaopatruję się w kawkę na tzw "placu", w tzw niemiecką :D , bo i połowę tańsza niż w sklepie i mam wrażenie, że lepsza. A wrażenie ważna sprawa

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: GUCIO-59 » pt 16 lis 2012, 19:23

Mój automat wyłącza się po 15 min. ale często go włączam bo piję 6-8 filiżanek kawy przy Cellini Caffe Crema-DOLCE głównie crema, ostanio była w sklepie przeceniona na 9,99,-€ z 12,99,-€ więc kupiłem 3 kg http://caffeprego.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=9450 i http://caffeprego.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=9351, bo espresso z niej nie wychodzi dobre ma 20% rebusty. Dallmayr raczej nie preferuję a mam jej pod dostatkiem, jakoś mi nie smakuje, bardzo lubię Meseta Crema d'Oro, którą kupuję gdy jestem w Polsce...

franekk
Sprzęt: Saeco Super Idea

Postautor: franekk » ndz 25 lis 2012, 18:31

Witam, jestem użytkownikiem EQ.7 od ponad roku i mam kilka pytań odnośnie konserwacji.
-Aktualnie filtruje wodę w dzbanku Brita, na początku miałem ustawioną twardośc na 4, czy teraz powinienem to zmienić i ustawić że mam filtr?
-Czy to są jedyne tabletki do tego modelu? http://www.redcoon.pl/B235238-Siemens-T ... 4%99gnacja
Pytam bo nie potrzebuje filtra, rurki itp tylko samych tabletek i nie wiem gdzie szukać?
-Czy dobrze wyczytałem że nie powinno się zostawać ekspresu w gotowości tylko po użyciu go gasić? Nie chodzi mi o wyłączenie z prądu tylko zgaszenie które kończy się zwykle przeczyszczeniem.

dzebs
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: siemens EQ.5 TE506209RW

Postautor: dzebs » ndz 25 lis 2012, 20:04

-Aktualnie filtruje wodę w dzbanku Brita, na początku miałem ustawioną twardośc na 4, czy teraz powinienem to zmienić i ustawić że mam filtr?
Zbadaj paskiem przefiltrowaną wodę z dzbanka i ustaw właściwą wartość. Jeśli chodzi o filtr to nadal go nie masz, więc nic nie zmienisz w ustawieniach filtra.
-Czy to są jedyne tabletki do tego modelu? http://www.redcoon.pl/B235238-Siemens-T ... 4%99gnacja ... i nie wiem gdzie szukać?
Np. tutaj:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... s+TZ+60002+
-Czy dobrze wyczytałem że nie powinno się zostawać ekspresu w gotowości tylko po użyciu go gasić? Nie chodzi mi o wyłączenie z prądu tylko zgaszenie które kończy się zwykle przeczyszczeniem.
Też tak zrozumiałam ten wpis. Ja mam eq5 i on nie ma tej funkcji czuwania co eq7, można go więc tylko zgasić co kończy się zawsze czyszczeniem jeśli parzyło się kawę. Jeśli spieniało się tylko mleko to wtedy czyszczenie się nie włącza.
Siemens EQ.5 macchiatoPlus użytkowany od 23.06.12, na liczniku ponad 8000 kaw, w tym czasie użyto tabletek czyszczących: ponad 30, tabletek odkamieniających(osmoza):2. Zepsuł się x 1. [aktualizacja:7/08/2016r.]

małgosia
zagląda od święta

Postautor: małgosia » ndz 25 lis 2012, 20:24

Witam.
Ja również filtruję wodę w dzbanku, jednak mam nastawiony ekspres na twardą wodę nadal. Wolę częściej odkamienić bo zdaje się, że jest to z pożytkiem dla maszyny.
Zdarza mi się odkamieniać niemieckimi tabletkami nie dedykowanymi temu konkretnie modelowi, nie dajmy się zwariować. A Siemensa najtaniej jednak na Allegro kupisz.
A co do wyłączania to wolę zawsze wyłączyć górnym przyciskiem aby się przepłukał. We wcześniejszym poście ktoś zalecał aby wyłączać również tym dolnym od strony pojemnika na wodę. Po wyłączeniu go gaśnie ekranik z zegarem. Osobiście bardzo lubię kiedy ten zegar się wyświetla i szkoda, że jest to nie wskazane.

A mój ekspresik właśnie trafił do serwisu na miesiąc przed końcem gwarancji. Mam nadzieję, że po powrocie będzie hulał kolejne kilka lat :)

janek
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Dawniej kolbowy, a teraz Siemens EQ 7

Postautor: janek » pt 30 lis 2012, 22:36

Moja ulubiona kawa to Dallmayr Espresso d'Oro.
Również używałem tej kawy i była wyśmienita.

Mój EQ7 ma już 11 miesięcy i zrobił 1000 kaw i 200 napojów mlecznych.
Problemy jakie miałem:
- zawiesił się kilka razy, nie chciał się uruchomić, przeszło samo,
- po umyciu spieniacza mleka w zmywarce nie robi machiato, problem za każdym razem ustępuje po przepłukaniu spieniacza gorącą wodą z kranu.
Polecam ten ekspres.

inkaa
Sprzęt: Siemens EQ7

Siemens EQ7 — problemy

Postautor: inkaa » ndz 16 gru 2012, 9:31

Witam
Mam EQ7 od roku i był naprawdę niezawodny. Umyłam spieniacz w zmywarce i coś się stało. Nie wiem czy to akurat ma bezpośredni związek czy zbieg okoliczności. Słabo pieni i dodatkowo barczo pryska mlekiem. Spienione mleko zrobiło się teraz bardzo gorące (nie zmieniłam temperatury!) Widać wyraźnie, że ze spieniacza leci para, która chyba właśnie powinna pienić melko, a nie sobie lecieć.
Czy ktoś wie o co chodzi?

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Re: Siemens EQ7 — problemy

Postautor: Remogiusz » ndz 16 gru 2012, 19:23

Jeśli wylewką mleka wydostaje się para to coś stanęło na drodze z pojemnika mleka do spieniacza i jest ono źle pobierane. Sprawdź rurkę, oraz drożność końcówki spieniającej.
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

rafik456789
Sprzęt: SIEMENS EQ7

Postautor: rafik456789 » ndz 16 gru 2012, 20:56

Witam ja posmarowałem oryginalnym smarem wszystkie uszczelki łącznie z uszczelkami spieniacza i zaczęło hulać jak nigdy .pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » ndz 16 gru 2012, 22:49

Własśnie. Chodzi o to, że gdzieś dostaje się "lewe powietrze" zamiast zasysać mleko.
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

janek
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Dawniej kolbowy, a teraz Siemens EQ 7

Postautor: janek » pn 17 gru 2012, 2:09

Mam to samo.
Pomaga:
- przepłukanie spieniacza w gorącej wodzie,
- dwukrotnie włączony program płukania przewodów mlecznych przed robieniem machiato.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”