autoamat do małej knajpki

Awatar użytkownika
kliper2
zagląda od święta
Sprzęt: Był krups 4000 XP i błoga nieświadomość, jest Ascaso Dream i I-2 oraz lęk, że nie zdołam wykorzystać jego możliwości :)

autoamat do małej knajpki

Postautor: kliper2 » wt 18 paź 2011, 5:59

Witam serdecznie,
potrzebuję pomocy, poszukuję trwałego,niezawodnego automatu. Tutaj zaczyna się problem budżet to zaledwie 2tys.. Ratuje to że prawdopodobny popyt dzienny nie powinien przekroczyć 10 kaw. NIezawodność trwałość i prostota jest ważna ponieważ jest to biznes rozkręcany przez osoby wykluczone, które dostały szansę na powrót do normalnego życia więc po pierwsze nie będą miały raczej pieniędzy na ewewntualne naprawy ( tu daje ochronę przynajmniejprzez12m-cy gwarancja :) ) po drugie akurat ta grupa wykazuje problemy w obsłudze nadzbyt skomplikowanych urządzeń.
Sam mam kolbowca Ascaso i pierwotnie pomyślałem o podobnym rozwiązaniu, ale szybko z tego zrezygnowałem wyobrażając sobie proces uczenia robienia kawy w takim ekspresie.
Czy ktoś na forum znajdzie panaceum na ten problem? Zgóry dziękuję za wszelkie uwagi doświadczonych forumowiczów.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Re: autoamat do małej knajpki

Postautor: Jogi » wt 18 paź 2011, 8:42

Jest sporo podobnych pytań również w dziale ekspresów gastronomicznych. Głównie wszyscy próbowali wybić pytającemu z głowy zakup automatu, ale jeżeli nie ma innego wyjścia, to trochę musisz zerknąć na wątki działu automatów i poczytać parę opinii o automatach do 2 tys., zerknąć na kilka wątków dotyczących konkretnych modeli i porównań marek. Do najbardziej polecanych należy Jura, ale za 2 tys. nie ma raczej szans na żaden model.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
m.michał
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: .

Postautor: m.michał » śr 19 paź 2011, 1:15

Sam mam kolbowca Ascaso i pierwotnie pomyślałem o podobnym rozwiązaniu, ale szybko z tego zrezygnowałem wyobrażając sobie proces uczenia robienia kawy w takim ekspresie.
Na Twoim miejscu postąpiłbym chyba pdobnie.
Osobiście również poleciłbym Ci jakąś Jurę, a odradził Saeco - przetestowałem na własnej skórze. :wink:
Automat niweluje problemy z "espresso" jednak pozostawia problem spieniania mleka, choć sądzę, że przestanie on być "problemem" po kilku litrach mleka. :)

Awatar użytkownika
WEGier

Postautor: WEGier » pn 24 paź 2011, 15:49

mógłbym polecić Spidem - Rapid Steam lub Villa - niezawodne, łatwe w obsłudze i bardzo łatwo i dobrze spieniające mleko - lecz niestety marka zniknęła ponieważ była w grupie Saeco, a ta została kupiona poprzez Philipsa i nie wiem co dalej zamierzają.
Poczytaj o Nivona 630 lub 650 z przystawką cappuccino, cena do 2000zł, gwarancja 24 miesiące. Słyną z niezawodnej pracy, przyzwoitej kawy. Mleko niestety nie będzie spienione jak powinne - ale dla tego rodzaju biznesu wystarczy.

RetroFeeling
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: saeco primea, bosh przelewowy,
Kontaktowanie:

Postautor: RetroFeeling » czw 27 paź 2011, 10:43

znajomi z małej gastronomii chwalą sobie saeco royal bar. Nie wiem tylko, czy są jeszcze w sprzedaży. Niezwykła trwałość wykazuje automat lavazza na kapsuły. Prosta , solidna konstrukcja. Chulałem nim 8 lat bez awarii i nadal działa!

Awatar użytkownika
m.michał

Postautor: m.michał » czw 27 paź 2011, 15:29

Royal-e są jescze w sprzedaży. Tylko trzeba pamiętać, że jednocześnie spienia i robi kawę tylko royal cappuccino, ale z tego co pamiętam to royal bar można było podłączyć pod bieżącą wodę. Espresso point faktycznie niezłe ma opnie tylko kapsuły są nie najtańsze i trzeba zdać się na kilka lub kilkanaście mieszanek od Lavazzy.
PS. Mk Cafe robi też kapsuły do point-a.

Maurycy_Lodz
zagląda od święta

Postautor: Maurycy_Lodz » pt 28 paź 2011, 23:03

SAeco royal jak najbardziej! tylko granica 2000... słabo troche na royala. podpowiem Ci, że 2500 i jest spoko. natomiast żadne cuda tylko zwykły Royal Professional.

Awatar użytkownika
plastus333
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: plastus333 » śr 09 lis 2011, 21:22

bbbb.... bbbbbbbbbb.... bbbbllllleeeeehhhhhhhhhh :P (czy tam bełt jak ktoś woli)

a ja dalej swoje... F50 uzywane na e-bay.de

Soyale
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: ;>

Postautor: Soyale » śr 09 lis 2011, 21:28

Do usunięcia..

Awatar użytkownika
m.michał

Postautor: m.michał » czw 10 lis 2011, 0:31

bbbb.... bbbbbbbbbb.... bbbbllllleeeeehhhhhhhhhh :P (czy tam bełt jak ktoś woli)
Tak jest to zdanie oznjamujące. Po przeczytaniu można się dowiedzieć, że MK też robi te kapsuły. Nic w tym śmiesznego nie widzę.
A co do kapsuł - próbowałeś? Ja nie, dlatego się na ich temat nie wypowiadam.

Awatar użytkownika
plastus333
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: plastus333 » czw 10 lis 2011, 16:46

a to tylka taka obiegowa opinia o tej marce... też nie piłem... przepraszam

Awatar użytkownika
kliper2
zagląda od święta
Sprzęt: Był krups 4000 XP i błoga nieświadomość, jest Ascaso Dream i I-2 oraz lęk, że nie zdołam wykorzystać jego możliwości :)

Postautor: kliper2 » czw 24 lis 2011, 1:14

Bardzo dziekuję, za tą dyskusję, ostatnio bardzo zagodni0ny jestem i dopiero mała niedyspozycja mojego dreama mnie tutaj przygoniła, ale co byście powiedzieli na takie propozycje: Jura c5, ena5, siemens tk58001, tk7204, nivona caferomanica 730? To co powyżej Zaproponowaliście oglądnę z uwagą :)

Wróć do „Ekspresy automatyczne”