Nivona 8xx — pytania, problemy

aankaa7
Sprzęt: Nivona Cafe Romantica

Postautor: aankaa7 » sob 26 maja 2012, 18:44

Witam. Od listopada ubiegłego roku jestem posiadaczką ekspresu Nivona 840. Do tej pory ekspres spisywał się znakomicie, dzisiaj jednak zastrajkował. Po włączeniu i płukaniu ukazał się napis "napełnij system". Dolanie wody, wyjęcie filtra, wymiana filtra na nowy nie daje żadnych rezultatów. Pokazuje "system napełnia się" i po chwili znowu pojawia się napis "napełnij system". Może ktoś miał taki sam problem, czy czeka mnie naprawa?
Nadmieniam, że ekspres jest regularnie poddawany konserwacji, zgodnie z poleceniami.

wojo664
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: nie mam

Re: Nivona 840 Cafe Romatica

Postautor: wojo664 » sob 26 maja 2012, 22:41

Z tego co widzę, coś się dzieje z przepływomierzem wody. Urządzenie to składa się z małej komory i turbinki - gdy turbinka się zblokuje, bądź z jakiegoś powodu sygnały z przepływomierza zostaną zakłócone, ekspres będzie wołał o napełnienie systemu.
Obrazek

Attibassi_fan
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Re: Nivona 840 Cafe Romatica

Postautor: Attibassi_fan » ndz 27 maja 2012, 15:10

Witam. Od listopada ubiegłego roku jestem posiadaczką ekspresu Nivona 840. Do tej pory ekspres spisywał się znakomicie, dzisiaj jednak zastrajkował. Po włączeniu i płukaniu ukazał się napis "napełnij system". Dolanie wody, wyjęcie filtra, wymiana filtra na nowy nie daje żadnych rezultatów. Pokazuje "system napełnia się" i po chwili znowu pojawia się napis "napełnij system". Może ktoś miał taki sam problem, czy czeka mnie naprawa?
Nadmieniam, że ekspres jest regularnie poddawany konserwacji, zgodnie z poleceniami.
Lepiej odwiedzić serwis...
tym bardziej, że powinna obowiązywać gwarancja... i lepiej to zrobić zanim się skończy...

dzako
zagląda od święta
Sprzęt: nivona 855

Postautor: dzako » pt 17 sie 2012, 18:19

Witam, odebrałem dziś ekspres Nivona od kuriera kupiony w polskim e-sklepie, który znajduje się na liście autoryzowanych punktów sprzedaży. Ekspres miał być nowy, nie było mowy że towar ekspozycyjny itp... Otwieram pudło i od razu coś mi się wydało podejrzane: styropian obgryziony , ekspres bez żadnej folii ochronnej, na wyświetlaczu też brak folii. No ale nic może tak niestarannie pakują. Następne niespodzianka nie pozostawia złudzeń: używany młynek, pełno drobinek kawy (pewnie najtrudniej doczyścić) = ekspres używany. Może znacie sposób żeby sprawdzić w jakim stopniu ekspres był eksploatowany. Do jutra nie podaje nazwy sklepu, gdyż dziś już się nie dodzwoniłem i jutro następne podejście. Może oni mają jakieś wytłumaczenie.
Z góry dzięki za rady!
Pozdrawiam!

biomj
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Re: nivona 855 niby nowy a jednak używany

Postautor: biomj » pt 17 sie 2012, 21:48

A ma licznik zrobionych kaw?

dzako
zagląda od święta

Re: Nivona 8xx — pytania, problemy

Postautor: dzako » ndz 19 sie 2012, 11:30

No więc rzekomo dystrybutor sprawdza każdy ekspres przed wysłaniem do sklepu. Licznik kaw owszem jest i wskazuje 0 ale wydaje mi się że nie jest wielkim problemem zresetować taki licznik. Będę jutro dzwonił do agedu z pytaniem czy rzeczywiście sprawdzają każdy ekspres....

dzako
zagląda od święta

Postautor: dzako » wt 21 sie 2012, 4:52

Witam! Czy to normalne że przy robieniu większych kaw np. espresso 100ml samej kawy leci tyle co do klasycznego rozmiaru espresso a później leci już tylko woda o zabarwieniu kawowym. Tak samo przy innych dużych kawach. Wg. mnie niezależnie od wielkości kawy powinna ona mieć taką samą moc.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » wt 21 sie 2012, 9:04

Ale espresso nie ma (nigdy w życiu) 100 ml. Espresso ma 25 ml. Proszę zerknąć >tu<, >tu<, >tu<. Co prawda tematy te dotyczą głównie ekspresów kolbowych i młynków, ale sama idea espresso powinna obowiązywać dla każdego sprzętu.
Co do mocy. Aby uzyskać esencjonalne espresso przez 7 gramów kawy przepuszcza się 25 ml wody. Nie dziw się, że przepuszczając 100 ml kawa blednie. To, co powinno być wypłukane z kawy, zostało wypłukane w pierwszych dziesiątkach ml wody, potem nie ma już czego wypłukiwać. Jeśli zrobisz sobie herbatę z łyżeczki suszonych liści w szklance i w litrze wody, to także będzie różnica w kolorze i smaku.
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

bogblasz
zagląda od święta
Sprzęt: NIVONA 850 Caferomatica

Re: Nivona 710 po 2 latach: jako zwolennik... ODRADZAM

Postautor: bogblasz » wt 19 lut 2013, 14:24

Witam, co prawda mam Nivonę 850 od lipca 2012, jednak od jakiegoś czasu robienie Cappuccino lub Latte to wielka porażka. Pomimo sukcesywnego czyszczenia spieniacza z zastosowaniem środków Nivony, ilość pi jakość pianki jest prawie żadna. Ekspres był na gwarancji w serwisie i Pan stwierdził że ekspres był zakamieniony i niewłaściwie wyczyszczony spieniacz . Za tzw. usługę konserwacyjną a nie gwarancyjną zapłaciłem około 100 i po powrocie do domu okazało się że po zrobieniu 3 kaw mlecznych ich jakość jest podobna. Stosuję oryginalny filtr do wody, a ponadto wlewam już raz przefiltrowaną wodę z dzbanka Brita. Nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi. Oczekuję porady. W mieście jest jeden serwis i aż boję się tam jechać bo facet chyba tylko czyszczenie potrafi zrobić. A może to jest jakaś pompa ciśnieniowa, gdyż ilości napojów pomimo zadanej wartości np. 170 ml leci około. 140-150. Co z tego że mam 5 letnią gwarancję :(

dzebs
Sprzęt: siemens EQ.5 TE506209RW

Re: Nivona 710 po 2 latach: jako zwolennik... ODRADZAM

Postautor: dzebs » wt 19 lut 2013, 17:11

mam Nivonę 850 od lipca 2012, (...) Stosuję oryginalny filtr do wody, a ponadto wlewam już raz przefiltrowaną wodę z dzbanka Brita.
Ekspres nie prosił jeszcze o odkamienianie?
Siemens EQ.5 macchiatoPlus użytkowany od 23.06.12, na liczniku ponad 8000 kaw, w tym czasie użyto tabletek czyszczących: ponad 30, tabletek odkamieniających(osmoza):2. Zepsuł się x 1. [aktualizacja:7/08/2016r.]

bogblasz
zagląda od święta

Postautor: bogblasz » wt 19 lut 2013, 19:42

Witam, odkamienianie robiłem dwa razy (ekspres wołał) i ten facet w serwisie ponoć też go odkamieniał...

bogblasz
zagląda od święta

Postautor: bogblasz » pt 22 lut 2013, 9:01

Muszę dopisać jeszcze jedno spostrzeżenie. Otóż robiąc dwie kawy jednocześnie, okazuje się że do jednej filiżanki wlewa się dużo więcej kawy niż do drugiej. Trzeba pilnować żeby nie było "przelewki" w jednej a z kolei 1/4 filiżanki w drugiej. Dziwne jest to że czasami bardziej leci z prawej wylewki, a czasami z lewej. Zdarza się też że wychodzą dwie kawy równo nalane. Żadnej reguły - jednak uważam że jest męczący mankament. Sprawa spieniania mleka pozostaje nadal nie załatwiona. A może ktoś zna dobry serwis gwarancyjny w Trójmieście. Naprawdę dobry...

bogblasz
zagląda od święta

Postautor: bogblasz » wt 26 lut 2013, 9:41

??? Czyżby problem zgłoszony przeze mnie pozostał bez echa... HELP!!!

bogblasz
zagląda od święta

Postautor: bogblasz » wt 05 mar 2013, 10:15

No cóż nikt nic nie pisze, skorzystałem więc z gwarancji... Oddałem w piątek ekspres do serwisu w Gdyni ALDEX, przy ul. Czapskiego. Opisałem swoje uwagi i spostrzeżenia. W poniedziałek odebrałem ekspres z naprawy. Żeby nie zapeszać jest OK. Chyba przyczyną był zawór gorącej wody, który został wymieniony. Teraz ekspres chodzi ciszej, ilości napojów są właściwe z deklaracją, no ale przede wszystkim właściwie spienia mleka. Cappuccino i Latte są wyśmienite. Oby moje zadowolenie nie było przed wczesne. Na razie jest OK. Pan w serwisie przed oddaniem mi ekspresu zademonstrował kilka możliwości, bardzo miła i sympatyczna wizyta. Jednak wolałbym już korzystać z bezawaryjnego działania sprzętu, a nie z kolejnych wizyt w serwisie, który jednak bardzo polecam ze względu na bardzo solidne i rzeczowe podejście do tematu.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”