Ile kaw dziennie pijecie?

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
mikolajcz
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Expres i młynek: Ascaso Steel Uno Prof Pid

Re: Ile kaw dziennie pijecie?

Postautor: mikolajcz » czw 15 gru 2016, 10:34

Piję średnio 2 -3 kawy. W soboty i niedzielę cappuccino. Natomiast czasami chętnie wypijam kawę u kogoś ( raczej rzadko) - taką normalną wstrętną, parzoną w szklance z fusami, w objętosci ok. pól szklanki. :twisted: :twisted: :twisted:
Potem wracam do domu i znowu delektują się swoją pyszną i świeżą espresso. :D :D :D
Nie można pić cały czas dobrej kawy bo z czasem nie docenimy jej smaku. :shock:

Awatar użytkownika
Azuth
Sprzęt: Faema Enova A2
Kontaktowanie:

Postautor: Azuth » wt 13 cze 2017, 14:06

Ja zwykle 2-3 kawy. Najczęściej espresso, ale czasami też alternatywa i nawet kawy z mlekiem :).
Oczywiście jak robimy cupping to wychodzi więcej :D.

Awatar użytkownika
Maruder65
Sprzęt: ZELMER 13Z012 MAESTRO

Postautor: Maruder65 » czw 06 lip 2017, 13:32

Ja pijam z 3-4 mocne kawy na dzień. Dzięki kawie jestem w stanie przetrwać ciężki dzień. Oczywiście dodaje do kawy trochę mleka
Kawa zawsze stawia na nogi

Awatar użytkownika
Tedi
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ekspres Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C, Młynek Gastro 65-75-85 mm

Postautor: Tedi » pn 02 paź 2017, 12:32

Piję kawę bez cukru i bez mleka. Przeważnie 2 x doppio plus 3-4 kawy po 130 ml. na dobę.

Awatar użytkownika
TsumiKa
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Teraz tylko ideenwelt ... :( Ale lepsze to niż nic! :)
Kontaktowanie:

Postautor: TsumiKa » śr 08 lis 2017, 10:32

Staram się pić max. 2 dziennie. Ale... Jedną wypiję normalnie - 1 kubek. A drugą... Zaparzę w ekspresie i cały dzbanuszek jest mój, wypijam i dolewam... Wyjdzie tego jakieś 2 do 3 dolewek. Nie powinnam, ale czasami w pracy nie mogę się oprzeć, to jedyny ratunek... :)

Kawoszka80
Sprzęt: Ekspres ciśnieniowy Delonghi Dynamica Ecam
Kontaktowanie:

Postautor: Kawoszka80 » czw 15 lis 2018, 22:06

Jasne palenie zawiera więcej kofeiny niż ciemno palone ziarna.Ja se pykam 3 kawki dziennie,tylko espresso,czasem 4.Ale już po 4 mam jakieś podejrzane stany.Ale wpływ na to może mieć też to że biorę leki psychotropowe w dużej dawce.Z tego co można przeczytać to espresso pojedyncze,30ml zawiera od 47 do 75mg w zależności od kawy arabiki czy robusty.Średnio wychodzi 61 mg na 30 ml czyli 120 mg na podwójne.Bezpieczna dzienna dawka kofeiny to podobno 400mg,czasem podają 600mg.Czyli 3 kawki to 360 mg.Także mieszcze się w bezpiecznej normie.
Jeżeli zażywasz leki psychotropowe, to nie zaleca się picia dużej ilości kawy. To samo dotyczy pacjentów stosujących leki na nadciśnienie. Co do zasady kawą nie powinno się też popijać leków. Najlepiej wodą.

Majka1
Sprzęt: bosch

Postautor: Majka1 » sob 24 lis 2018, 17:34

Dziennie pije 3 trzy kawy. Bardzo lubię kawę. Mój organizm już się do niej przyzwyczaił. Moją ulubiona jest kawa z <a href="https://www.bogactwokaw.pl"/>BOGACTWOKAW www</a> kawa kubańska. Najlepiej pobudza.

Wróć do „Kawa”