Kawa w Sztokholmie

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: {Zelmer 13Z010 || Hario V60-02 || Aeropress|| FrenchPress Kaiserhoff 600ml || Tygielek} Powered by Mazzer Super Jolly&&MACAP M2M&&Hario Slim
Kontaktowanie:

Kawa w Sztokholmie

Postautor: Poe » pt 05 paź 2012, 15:06

Witam!

Czy ktoś z Was kojarzy może gdzie w Sztokholmie można zaopatrzyć się w jakąś dobrą, szwedzką kawę (pod espresso albo drip), albo na które marki, w miarę dostępne w sklepach, można zwrócić uwagę? Bo mam tam rodzinę, która na następny weekend będzie w Polsce i tak pomyślałem, że mogliby mi coś zakupić. Jak widać, czasu jest mało, stąd dość zależy mi na szybkiej odpowiedzi :)

pozdrawiam
Espresso: Red Brick Espressp by Square Mile
Drip/Aero:  Kostaryka Finca Licho by Mastro Antonio || El Salvador Kilimanjaro Pulped Natural by Square Mile
Portfolio

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Re: Kawa w Sztokholmie

Postautor: kawcio » pt 05 paź 2012, 15:40

Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
ranGo
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: e61

Postautor: ranGo » pt 05 paź 2012, 17:09

Na samym dworcu kolejowym jest coffee-shop ale przeważnie sprzedają single. Jeżeli rodzina bywa na starówce to niech zajrzy do jakiegoś z multum coffee-barów i zapyta czy można u nich kupić firmową mieszankę. Espresso we wszystkich barach poprawne i wyborne. Z ciekawostek które widziałem w Stockholmie, to tramwaj w którym można napić się kawy, tak jak w WARS-ie ;)

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » pt 05 paź 2012, 19:10

Gdybyś chciał rodzinie wskazać konkretne ziarna J&N to w Cafe Velo (róg Chopina i Sądowej) możesz wypróbować 2 blendy. A gdyby rodzina proponowała przywiezienie popularnej w Szwecji Gevalii to powiedz, że może następnym razem :wink:

Wróć do „Kawa”