Kawa w sklepach internetowych — sortowanie po dacie palenia

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
DrUsagi
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: www.wszystkookawie.pl
Kontaktowanie:

Kawa w sklepach internetowych — sortowanie po dacie palenia

Postautor: DrUsagi » pn 15 paź 2012, 21:53

Drodzy właściciele sklepów sprzedających kawę przez internet. Zwracam się do was z gorącą prośbą umożliwienie sortowania oferty po dacie palenia kawy. Jako kawosz, który niedawno odkrył smak świeżo mielonej kawy uważam, że było by to znaczące ułatwienie, zwłaszcza dla tych co nie mają jeszcze tej jednej jedynej ulubionej kawy. No i także ci co już są na z góry upatrzonych pozycjach - ich informacja o dacie palenia może by skusiła do nowych zakupów.

Na razie strasznie wkurza mnie gdy szukając świeżej kawy muszę przebrnąć przez całą ofertę sklepu, żeby wybrać to co jest najświeższe. Technicznie takie sortowanie nie powinno zając wiele czasu, a kupującym na pewno ułatwi podjęcie decyzji.

Pozdrawiam,
Michał
Na tym forum nie zawsze można się wypowiadać w pełni swobodnie. Właściciele forum bez żadnych dowodów poważnie oskarżają, pomawiają i banują niewygodnych użytkowników. A potem blokują dostęp do "trudnych" postów.

Awatar użytkownika
Delizia.pl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens
Kontaktowanie:

Re: Kawa w sklepach internetowych — sortowanie po dacie pale

Postautor: Delizia.pl » wt 16 paź 2012, 21:01

Witam, w naszym sklepie rozwiązaliśmy to w tak, że stworzyliśmy osobną podstronę na której jest 12 najświeższych kaw z naszej oferty:

http://www.delizia.pl/fresh

tak więc wszystko podane na tacy.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Roman
zagląda od święta
Sprzęt: Gaggia Classic
I-2 steel

Postautor: Roman » wt 16 paź 2012, 21:16

Jeżeli szukasz naprawdę świeżej kawy to polecam ofertę krajowych palarni. Dzisiaj dostałem moją ulubioną mieszankę paloną 7 dni temu. Paczki wysyłają w dniu zamówienia i następnego dnia kawa jest u mnie. Polecam. Naprawdę warto.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » śr 17 paź 2012, 10:11

Abstrahując od sytuacji kiedy zamawiamy z palarni i kawa jest zawsze bardzo świeża to rzeczywiście dla zwolenników włoskich, czy innych blendów, których sklepy mają na ogół mnogość do wyboru takie sortowanie byłoby dużym ułatwieniem w wyborze. Kiedyś to nawet, gdzieś w innym wątku sugerowałem, jednak nie spotkało się z pozytywnym odzewem.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » śr 17 paź 2012, 10:28

A jakże, byłoby dużym ułatwieniem. Dla mnie wzorem jest tutaj aromatico.de. Otwierając stronę główną od razu widzisz daty palenia wszystkich kaw.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » śr 17 paź 2012, 10:34

Obawiam się, że są to data dostawy do sklepu, a nie palenia....?
Te akurat niewiele pomagają....
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » śr 17 paź 2012, 11:22

Faktycznie :? My fault. W każdym razie sposób wskazania dat palenia tak jak oni wskazują daty dostaw byłby idealny.

Awatar użytkownika
DrUsagi
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Kontaktowanie:

Postautor: DrUsagi » śr 17 paź 2012, 12:35

re: Delizia.pl Chwała wam za to, ale mam jedno ale ;) Jako, że u mnie przerób kawy jak na razie kształtuje się na poziomie 1-1.5 kg miesięcznie to jestem zainteresowany raczej małymi opakowaniami. Wchodzę do was na stronę - wybieram kawę w ziarenkach 250 g lub 500 g i tutaj zaczyna się niestety klikanie aby sprawdzić co jest świeże. Jest to upierdliwe. Pewnie dlatego na razie gustuję w polskich palarniach.

re: Roman To że krajowe palarni mają świeżonkę to wiem - ale jak pisałem, ja dopiero odkrywam smaki i chciałbym spróbować coś włoskiego/hiszpańskiego o czym nie mam pojęcia. I tu głównym moim kryterium jest data palenia a potem skład (dla mnie 100% arabika). Nie chciałbym zrazić się do jakiejś kawy tylko dlatego, że kupię ją po roku od palenia.

Jak pisze kawcio było by fajnie wiedzieć co się kupuje. Pomijam sklepy, które daty palenia nie podają wcale :)

No i jeszcze moje marzenia - wysyłka paczkomatem :) szkoda, że chyba nikt tego nie oferuje.

Pozdrawiam wszystkich
Na tym forum nie zawsze można się wypowiadać w pełni swobodnie. Właściciele forum bez żadnych dowodów poważnie oskarżają, pomawiają i banują niewygodnych użytkowników. A potem blokują dostęp do "trudnych" postów.

Awatar użytkownika
ranGo
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: e61

Postautor: ranGo » śr 17 paź 2012, 13:38

Hmm...Prosze bardzo, jest data palenia, jest paczkomat: http://swiezopalona.pl/collections/kawy lub http://www.caffegaleria.pl polskie i włoskie z datą palenia ale bez paczkomatów .

Awatar użytkownika
DrUsagi
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Kontaktowanie:

Postautor: DrUsagi » śr 17 paź 2012, 14:16

Zostawmy paczkomaty na chwile :)

Wchodzę na http://swiezopalona.pl/collections/kawy/arabika i mam 13 kaw do wyboru. Każda ma datę palenia w opisie i to się chwali, ale ja bym chciał móc listę z linku posortować po dacie palenia, tak żeby nie trzeba było klikać 13 kaw i spisywać dat.

To samo tutaj http://www.caffegaleria.pl/kawy_wloskie_ziarniste tylko lista dużo dłuższa. Sortowanie wyłącznie po nazwach i cenach. No i akurat Caffe Galeria nie ma daty palenia dla każdej kawy :( Naprawdę z nazwy produktu nie da się tego wywnioskowac - bo klikam taką "Izzo SILVER - Super ŚWIEŻE!!! 250g" i się okazuje, że data palenia to 18.06.2012, więc tak super to już nie jest :D

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 17 paź 2012, 14:28

Chyba jednak jest to super świeże. Termin przydatności do spożycia wynosi chyba 3 lata od daty produkcji :).

Awatar użytkownika
DrUsagi
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Kontaktowanie:

Postautor: DrUsagi » śr 17 paź 2012, 14:55

:D to może z kawą zrobić trzeba jak z serami - "kawa świeżo palona, długo dojrzewająca, najlepsza po 3 miesiącach od daty palenia"

Generalnie gdzieś się na Izzo natknąłem wypalane na początku października, wiec to by było hiper świeże.
Ostatnio zmieniony śr 17 paź 2012, 21:30 przez DrUsagi, łącznie zmieniany 1 raz.

aacoffee
zagląda od święta
Sprzęt: Jura Impressa C5, La Pavoni Cellini, La Pavoni Domus Bar

Postautor: aacoffee » śr 17 paź 2012, 21:13

U nas nie ma sensu robić czegoś takiego bo kawa i tak jest palona dopiero po złożeniu zamówienia :).

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » śr 17 paź 2012, 22:56

@up
Chwali się, ale szkoda, że nie sprzedajecie w mniejszych ilościach niż 1kg, nawet kosztem wypalania powiedzmy raz w miesiącu ;)

A tak w ogóle to ja gdybym miał sklep z kawą to chyba nie chciałbym wprowadzić takiego sortowania (a raczej nie udostępniłbym klientom :dymek: ).
Wszyscy by brali najświeższe kawy, a te też w miarę świeże, ale nie w "czołówce" leżałyby odłogiem i stawały się coraz mniej świeże (a więc szanse na kupno by jeszcze bardziej spadały). No chyba, że udałoby się wypracować idealną logistykę :wink:

Awatar użytkownika
DrUsagi
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Kontaktowanie:

Postautor: DrUsagi » czw 18 paź 2012, 10:28

Klient brał by te świeże to racja - a na te starsze trzeba by promocje robić. Wypalana do 30 dni temu niech kosztuje x, ale ta sama od 30-90 dni niech kosztuje 90%x, a powyżej 90 dni 75%x na przykład. Poza tym obecnie najczęściej (ale nie zawsze i nie wszędzie) tak zwane "promocje" są ogłaszane na kawy, którym zaraz kończy się okres przydatności do spożycia.
Poza tym to tylko kwestia organizacji dostaw - np. sklep zamiast raz na kwartał zamawiałbyś raz na miesiąc. Fakty mniejszy volumen więc pewnie i cena wyższa, ale wszystko można wynegocjować.

Freezer64 - nie chciałbyś kupić co miesiąc świeżutkiej kawy? A może wolałbyś tańsza ale nie tak świeżą? Każdy by znalazł coś dla siebie :D

Wróć do „Kawa”