Dobra ziarnista (1kg) do 60zł ?

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
caramba
zagląda od święta
Sprzęt: Krups EA 8025

Dobra ziarnista (1kg) do 60zł ?

Postautor: caramba » pn 29 paź 2012, 23:22

Proszę o polecenie,która kawa spełni podane kryteria.Obecnie jestem ''w trakcie" Pellini Classico,która bardzo mi smakuje,ale chciałbym spróbować jakiejś alternatywy.

Awatar użytkownika
SzaChowieC
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Kawiarka|AeroPress|Drip|
Tiamo| Ascaso I-2 mini|
EEA 110| Ascaso Basic|
Kontaktowanie:

Re: Dobra ziarnista (1kg) do 60zł ?

Postautor: SzaChowieC » wt 30 paź 2012, 9:38

Moim zdaniem smak czy też aromaty i ich nasilenia kawy zależą też od metody, której używamy do zaparzenia tejże kawy. Czy Ty szukasz kawy do zalewajki?

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » wt 30 paź 2012, 13:13

W tej cenie świetnym wyborem jest Manuel Aroma Bar (60 zł na allegro)

caramba
zagląda od święta

Postautor: caramba » wt 30 paź 2012, 16:28

Szukam kawy do expresu automatycznego,zaproponujecie coś jeszcze ? Może do 60 zł z przesyłką :-) ?

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jtk » wt 30 paź 2012, 16:30

Z tym Manuelem za 60 pln jest coś nie tak. Albo sprzedający machnął się w datach, albo, delikatnie mówiąc, mija się z prawdą w kwestii świeżości.

Awatar użytkownika
Pilot353
Sprzęt: Ascaso Steel Prof PID
Mazzer SJ

Postautor: Pilot353 » wt 30 paź 2012, 16:47

Wysłałem zapytanie na temat przydatności oraz daty palenia tej kawy. Na opakowaniu jak wół jest 02.2013 i jest to raczej data przydatności do użytku. Parę dni temu wysłałem zapytanie co do daty palenia kawy Lavazza innego allegrowicza, jak łatwo się domyśleć odpowiedzi nie otrzymałem. Cała aukcja opiewała tylko wspaniałość sprzedawcy a o towarze malutko informacji.
Osobiście wolę trochę drożej ale od sprawdzonego sprzedawcy.

Odnośnie Manuela odpisał mi, że machnął się w opisie. Kawa ma termin przydatności do 3.2014. Fotki zamieszczone w aukcji ukazują datę 2.2013

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dandy » wt 30 paź 2012, 22:16

Datą przydatności 02.2013 na zdjęciu opakowania nie ma się co sugerować, człowiek wystawiając od wielu miesięcy coraz to nowe aukcje na tego Manuela nie zmienia po prostu zdjęć, aktualizuje jedynie daty świeżości/przydatności, oferując prawie zawsze ziarna nie starsze niż 2 m-ce. Takie też od niego piłem. Poza tym sprzedał już ponad 200 kg i i nikt nie wystawił negatywa, a wiele komentarzy zwraca uwagę na świeżość. Cena sklepowa tej kawy to 95-100 zł (po promocji starą (czerwcową) jeden z e-sklepów sprzedaje aktualnie za 89 zł).
Dla mnie to nie trochę, a dużo drożej.
Szukam kawy do expresu automatycznego,zaproponujecie coś jeszcze ? Może do 60 zł z przesyłką :-) ?
Do 60 zł z przesyłką nie spotkałem dobrej kawy. To znaczy takiej, którą ja nazwałbym dobrą :wink: Może w lokalnych polskich palarniach dałoby się coś wygrzebać np. po promocji i z odbiorem osobistym.

caramba
zagląda od święta

Postautor: caramba » pt 02 lis 2012, 19:37

Chyba się skusze na tego Manuela jak polecacie. A macie jakieś doświadczenia z: MOVENPICK, OQUENDO TUESTE TORREFACTO czy EKAF Cellini CLASSICO ?

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » pt 02 lis 2012, 20:35

Zerknąłbym też na ofertę kawa-karoma.pl i aacoffee.pl. Na Karoma jest możliwość wysyłki paczkomatem za 8zł i stałe 10% rabatu dla forumowiczów :)
Singli z AA Coffee osobiście nie próbowałem, ale ponoć nie są złe, a ceny są zachęcające. Z tym, że sprzedają tylko w opakowaniach po 1kg.

Awatar użytkownika
picasso83
Sprzęt: Ekspres: Ascaso Dream :)
młynki:Eureka Mignon niebieska, Hario Slim, Tiamo Slim
Clever Dripper, filtr wietnamski Phin, Aeropress, Tygielek, Chemex, Bialetti Moka Exress

Postautor: picasso83 » pt 02 lis 2012, 21:23

Ja próbowałem kaw z AA Coffee i przyznaję, że są niezłe. Dla mnie jednak są odrobinę za ciemno palone (nie jest to oczywiście tak ciemne jak kawy z południa Włoch, ale ja preferuję troszkę jaśniejsze palenie, np. takie jak w przypadku kaw Antonia). Jeśli jednak ktoś nie jest miłośnikiem kwaskowatości (ja lubię taką delikatną) tylko preferuje nuty czekoladowe to kawy z AA Coffee z pewnością mu podpasują. Cena za proponowaną jakość ziaren jest więcej niż dobra ;) Jedyny minus to kg opakowania.
Espresso: Meraviglioso od Antonia
do dripa: ambrozja Etiopia Yirga Cheffe Kochere od Antonia

Awatar użytkownika
Delizia.pl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens
Kontaktowanie:

Postautor: Delizia.pl » pn 05 lis 2012, 19:18

Z tym Manuelem za 60 pln jest coś nie tak. Albo sprzedający machnął się w datach, albo, delikatnie mówiąc, mija się z prawdą w kwestii świeżości.
Witam, prędzej machnął się i zapomniał założyć firmy.
Od prawie 2 lat sprzedaje kawę Manuel Aroma Bar niewiadomego pochodzenia, nie płacąc podatków itp.
Jak się odejmie podatek VAT, dochodowy i inne koszta firmy to mniej więcej wyjdzie taka cena.
U polskiego oficjalnego przedstawiciela Manuela ta kawa jest droższa w hurcie niż ten lewy detal na allegro.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Awatar użytkownika
Robssson
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Rocket Appartamento, Fiorenzato f4 e nano

Postautor: Robssson » wt 06 lis 2012, 22:41

Właśnie przyszła do mnie ta kawa, kupiłem 2 kg. Data przydatności to 03.2014. Po otwarciu wyglada i pachnie ok. Jutro zrobię strzał. A co do tego czy to jest "lewy" czy "prawy" detal to powinno się być bardziej powściągliwym w ocenianiu innych, nie znając prawdy..... Chyba że się mylę :)

Awatar użytkownika
Delizia.pl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens
Kontaktowanie:

Postautor: Delizia.pl » wt 06 lis 2012, 23:00

Witam, rozmawiałem kiedyś telefonicznie z tą osobą, na pytanie czy dostanę fakturę na kawę zapadła niezręczna cisza a po chwili pokrętne tłumaczenia, że tak sobie przywozi małe ilości z Włoch na własne potrzeby i trochę wystawia na allegro...
Wybaczcie, ale lewiznę trzeba tępić, nie może być tak, że jedna firma płaci podatki, a ktoś inny jest cwaniaczkiem.
Robsson, dostałeś paragon? oczywiście nie...
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dandy » wt 06 lis 2012, 23:15

Oj tam od razu cwaniaczkiem... nazwijmy go raczej kawowym Robin Hoodem :) skoro odstępuje biednym po kosztach. Poza tym mógł się machnąć i zapomnieć wystawić :D
Btw, zdarzało mi się kupować kawę w firmach (e-sklepach), od których faktury/paragonu nie dostawałem... widać nie każda firma płaci wszystkie podatki :wink:

gromog
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Jura F50 II+Graef CM80+tygielek+ekspres przelewowy

Postautor: gromog » śr 07 lis 2012, 0:40

Witam, rozmawiałem kiedyś telefonicznie z tą osobą, na pytanie czy dostanę fakturę na kawę zapadła niezręczna cisza a po chwili pokrętne tłumaczenia, że tak sobie przywozi małe ilości z Włoch na własne potrzeby i trochę wystawia na allegro...
Wybaczcie, ale lewiznę trzeba tępić, nie może być tak, że jedna firma płaci podatki, a ktoś inny jest cwaniaczkiem.
Robsson, dostałeś paragon? oczywiście nie...
Dlaczego lewiznę trzeba tępić? Ja popieram lewiznę, ile można utrzymywać tą tuskolandię, może szybciej ten system się rozpadnie.
ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!

Wróć do „Kawa”