Kawa tania - ale czy dobra, czy warto odszukać perełkę

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
mikolajcz
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Expres i młynek: Ascaso Steel Uno Prof Pid

Re: Kawa tania - ale czy dobra, czy warto odszukać perełkę

Postautor: mikolajcz » pn 12 lis 2012, 9:37

Witam
Mam (chyba) możliwość zakupu kawy w Hiszpanii. Tylko aby kupić, trzeba wiedzieć co. Wiem, ze sprawy smakowe to sprawa indywidualna, ale w zasadzie jak jest dobra kawa to jednak jest dobra – bez względu na to czy się ktoś zna na tym czy nie. Co prawda koszty wysyłki są znaczne i należy je też wliczyć – być może się nie opłaca. Ale jakie kawy polecacie ?
pozdrawiam

gromog
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Jura F50 II+Graef CM80+tygielek+ekspres przelewowy

Postautor: gromog » pn 12 lis 2012, 10:41

To mógł być twój ostatni post, bo nie można kawy sprowadzać z zagranicy, a kupować w jedynie słusznych sklepach. Prywatny "import" kawy to tutaj temat tabu ;)
ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!

mikolajcz
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Expres i młynek: Ascaso Steel Uno Prof Pid

Postautor: mikolajcz » wt 13 lis 2012, 9:20

Bez przesady, tira bym nie zamówił bo się przeterminuje, a do handlu to nie mam cierpliwości aby się napraszać. Dziecko studiuje w Barcelonie i raz na rok 1 kg może przywieźć.
Druga sprawa czy ostatni nie jest najlepszy ? :D najdłuzej pozostaje w pamięci.

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » wt 13 lis 2012, 20:30

Ziomie, najlepsza znana mi hiszpańska palarnia to Cafe Saula. O jej renomie świadczy m. in. fakt, że jest zrzeszona w CSC (Certified Speciality Coffee), a jej najwyższa mieszanka - Saula Gran Espresso Premium porównywalna jest z Pellini Top.
Poczytaj też ten temat http://caffeprego.pl/phpBB3/viewtopic.p ... ilit=saula

Awatar użytkownika
Worasek1
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Była Nivona 620, jest Jura C70

Postautor: Worasek1 » czw 15 lis 2012, 7:18

Witam
Obecnie zasypuję do ekspresu kawy od Antonia :wink: ale w przeszłości gdy człowiek nie zdawał sobie sprawy z zalet droższej kawy to brat przywoził mi z Austrii różne kawy (Mainl, Eduscho, Tschibo, Jacobs, Dalmayer itp) i zdecydowanie najlepiej smakowały mi Eduscho Gala crema i Eduscho Gala espresso a cena w Drasenhoffen (sklep wolnocłowy na granicy między Austrią i Czechami) to około 8 - 8,5 Eur.
Pozdrawiam :szampan:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawa, owa odtrutka wina, popędza wyobraźnię i usuwa w ten sposób ból głowy i troski, nie zachowując ich, jak tamten trunek, na dzień następny. :-)))

Wróć do „Kawa”