Najtańsze dobre ziarna :)

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Re: Najtańsze dobre ziarna :)

Postautor: daniels1 » czw 03 paź 2013, 17:02

Kiedyś moja siostra miała zapytanie od człowieka, który chciał wprowadzić do swojej sieci sklepów kawę, pewnie pod własną marką, kawa miała być pakowana po 250g, miala być zmielona i bardzo dobrej jakości a jej cena dla niego do zakupu załe 4 zł. No i gdzie tu świeżość i jakość :D . Oczywiście odradziłem jej to, w takiej cenie to nawet dobrego surowca nie da się kupić a tu jeszcze wypalić, spakować, zmielić i czas marnować :D
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy

Si_on
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Ascaso uno prof + Isteel

Postautor: Si_on » pn 07 paź 2013, 16:43

Skusiłem się na te tanie cudo. Znawcą kawy nie jestem, ale po kilku latach analizowania smaku kawy stwierdzam, że tak kwaśnego czegoś jeszcze nie piłem :D. Choć po osłodzeniu jest już bardziej ok. Krema zawsze na niej z pęcherzykami wychodzi i smak nie jest jakiś intensywny. Wniosek, jaka cena, taka jakość :D

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 07 paź 2013, 16:54

No właśnie: gdyby ludzie z Żabki chcieli się czegokolwiek nauczyć, skonsultować to z kimś bardziej doświadczonym... Ale cóż, zaufali jakiemuś tam podobnemu sobie koncernowi :).

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Postautor: WojSob » pn 07 paź 2013, 17:08

Skusiłem się na te tanie cudo.
A konkretnie, to którą z tych kaw kupiłeś.

Si_on
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Si_on » pn 14 paź 2013, 12:37

Wziąłem trzy. Jedna z żyrafą, drugia gwatemala, a trzecia nie pamiętam :D. Da się wypić, ale po osłodzeniu. I pierwszy raz w życiu wyszła mi rozetka :-). Tylko niestety, konsystencja nie jogurtowa, lecz pęcherzykowata.

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » pn 14 paź 2013, 17:39

Ja wziąłem Tanzanię, IMO całkiem niezłe ziarno, choć też mi się wydaje, że porządne palenie np. Antonia dałoby lepszy efekt, no ale cena tu jest ze ~2x niższa ;)
Także jeśli ktoś szuka taniej kawy i nie musi to być zero kwasowatości i sama czekolada to warto wziąć, 'niebieskie czibo' czy 'zielony jakobs' chyba kosztują podobnie, a są bez porównania gorsze.

Si_on
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Si_on » wt 15 paź 2013, 12:45

Ja kończę właśnie drugą paczkę i nie mogę się doczekać, aż trzecia trzecia się opróżni :D. Z każdą kolejną filiżanką, coraz mniej mi smakuje. Macie jakąś inną alternatywę? Skąd najczęściej zamawiacie?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Re: Odp: Najtańsze dobre ziarna :)

Postautor: antonio » wt 15 paź 2013, 13:41

W Lidlu jest Gimoka made dark in Italy za jedyne 30 zł/kg ;).

Si_on
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Si_on » wt 15 paź 2013, 14:54

Czyli nawet tańsze niż z żabki. Jak wygląda z jakością? Jak na razie jestem skłonny powrócić do dawnych mieszanek :D

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Re: Odp: Najtańsze dobre ziarna :)

Postautor: zbignes » wt 15 paź 2013, 15:09

W Lidlu jest Gimoka made dark in Italy za jedyne 30 zł/kg ;).
Zaproponuj jakąś własną alternatywę(najtańsze dobre ziarna), wyłącznie czarny PR to mało wiarygodne... :wink:

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 15 paź 2013, 15:38

Ej, jaki znowu czarny PR? To konkretny towar. Sądzę, że za taką cenę niezły, na pewno lepiej wypalony niż ziarna z Żabki. A ja za taką cenę mogę jedynie kupić dobry surowiec, więc siłą rzeczy muszę go po wypaleniu sprzedać drożej.

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » wt 15 paź 2013, 15:56

@Antonio
Piłeś tą Gimokę ? Lepiej wypalona znaczy się po sycylijsku i nie czuć co pijesz ? :mrgreen:

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 15 paź 2013, 16:15

Nie piłem, ale po zapachu jaki unosi się z dziurki w torebce, zdaje się mieć ta kawa całkiem namacalną intensywność, inaczej niż te żabkowe ziarna, aromatu prawie pozbawione... No i cena prawie 2x taniej niż w Żabce ;). Gimoka leży na północy u stóp Alp, więc prawdopodobnie nie zwęglają kawy.

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » śr 16 paź 2013, 8:02

Jakby to była normalna palarnia, a nie wielki zakład produkcyjny masowo opalający kawę, to może i by nie zwęglali I lokalizacja nic tu nie ma do rzeczy. :D Wstydziłbyś się Antonio polecać ludziom to świństwo. Rzeczywiście intensywność jest aż namacalna, bo pochodzi z ponadprzeciętnej zawartości robusty :D Gimoka to w zasadzie tania retailowa kawa, produkowana w ogromnych ilościach. Zresztą chyba najtańsze możliwe ziarno do kupienia we włoskich supermarketach, okupuje najniższe półki od dawna :D. Jest wszędzie, od 2,90 do 4,90ojro/kg, drożej nie widziałem :D Co ciekawe jakieś 3 czy 4 lata temu można było kilo ziaren w czarnej torbie nawet za 1,90 kupić w promocji :D W polszy w sklepach internetowych niektórych można to kupić taniej niż w Lidlu i co ciekawe są też i tacy co te najtańsze Gimoki Gran Bary czy Classico sprzedają u nas po 40-50 zł/kg licząc chyba na to, że naiwny klient się nie zorientuje hehhe. Podobnymi kawami są retailowe Segafredo Intermezzo, Bristot Classico i jakieś tam Vergnano białe, Segafredo koło 3,5-4E, reszta 6-6,5E/kg na dolnych półkach....a u nas za pół stówki ;) Z dwojga złego bardziej realną cenę u nas ma Gimoka :D

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » śr 16 paź 2013, 8:37

loock, ale temat to... najtańsza kawa :) Nie ma co oczekiwać od najtańszej, że będzie lepsza i droższa :)
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Wróć do „Kawa”