Gdzie zaopatrywać się w kawę do Drip'a?

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
hawlik
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Bezzera BZ07 + Macap M4D
Chemex, Tiamo V02 + KitchenAid

Re: Gdzie zaopatrywać się w kawę do Drip'a?

Postautor: hawlik » sob 08 mar 2014, 11:28

Kofibrand, forumowy Antonio, wspomniane Coffee Proficiency... i zapewne wiele innych...
Oczywiście skandynawskie "cymesy" też... jednak uważam, że różnica w jakości ziaren nie jest adekwatna do różnicy w cenie.
W rodzimych palarniach również znajdziemy ziarna wybitne a wśród skandynawskich trafią się te całkiem zwyczajne... po prostu "ok".

expel
Sprzęt: Moka G.A.T 6cups , Moka Bialetti 2cups , AeroPress, Plastikowy Drip, Severin 3873, Wreszcie Hario V01 ! :D

Postautor: expel » ndz 09 mar 2014, 1:00

dużo osób pisze o Kofibrand... lecz ich sklep on-line jest jeszcze w budowie, z tego co pamiętam to roger ma w ofercie, a jak nie on to gdzie mozna kupić? Nie mówię że u Niego drogo czy źle, broń boże, ale po prostu ktoś może ma szerszą ich ofertę.

mmorka
Sprzęt: Bezzera Bz10, Bieletti Brikka 4cups, Moka express 6cups, Aeropress, Hario v60-02, 01, FP Tesco, Eureka Mignon i parę ręcznych młynków

Re: Odp: Gdzie zaopatrywać się w kawę do Drip'a?

Postautor: mmorka » ndz 09 mar 2014, 9:25

W samy kofi zamawiasz meilowo. Wyślą ci aktualną ofertę i sobie coś wybierzesz.

Artur S.
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: nie mam

Re: Odp: Gdzie zaopatrywać się w kawę do Drip'a?

Postautor: Artur S. » ndz 09 mar 2014, 11:11

Polecam Mastro Antonio. Wydaje mi się, ze ten model biznesowy tzn. osoba podpisująca kawę własnym nazwiskiem, starannie wybierająca ziarna i potrafiąca je dobrze wypalić i podająca bardzo precyzyjne informacje o tym skąd pochodzi, jak została wypalona i jak smakuje kawa i dodatkowo dokładną datę palenia jeszcze przed zakupem jest najbardziej korzystny dla kupującego.

Próbowałem innych, bo myślałem, że może dostanę również smaczną kawę w niższej cenie albo będę mógł spróbować wielu rodzajów kawy, bo ktoś pakuje po 100 gramow, ale zazwyczaj byłem zawiedziony. Na przyklad palarnia Smart Coffe - co z tego, ze dostałem 5 rodzajów kawy w dobrej cenie, skoro smak przypomina kawę z automatu w pracy. Na opakowaniu piszą, że zawsze podają datę palenia, a długi i staranny proces palenia pozwala wydobyć głębię aromatu. Ale nie ma ani daty palenia, ani głębi aromatu.

Wydaje mi się, ze wypalenie kawy tak, zeby jak najwiecej z niej wydobyć to jednak trudna sztuka, a jakość ziaren ma znaczenie. A moze to kwestia świeżości albo sposobu przechowywania - nie wiem, w kazdym razie na jesli kupuje u Mastro Antonio mam pewność, ze kupuję bezposrednio od kogos kto faktycznie dba o to, zeby ta kawa byla najwyższej jakości.

bumelant

Postautor: bumelant » sob 16 sie 2014, 22:22

Dziwi mnie że nikt tu nie wspominał o krakowskiej palarni Kelleran - http://www.kellerancoffee.pl/. Jest to w sumie moja ulubiona palarnia, zawsze świeża kawa, palona na miejscu i z ciekawym wyborem. Zawsze dostępna Kenia AA, dzisiaj właśnie kupiłem Catuai z Kostaryki i jest doskonała (Chemex).

Brakuje mi natomiast miejsca gdzie można bez problemu zamówić kawy w dużym wyborze. Wiem, że poniekąd jest to decyzja - świeżość vs długa karta, jak w restauracji. Ale jednak kawa typu Harrar Longberry chodzi mi po głowie wciąż i wciąż nie ma dobrego miejsca gdzie można ją kupić. Ten czekoladowy, magiczny aromat Mochi chodzi za mną jak cień. A może jednak jest? Jeśli spotkaliście, to piszcie.

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Postautor: WojSob » ndz 17 sie 2014, 10:13

O Etiopię Mocca Harrar Longberry zapytaj w eurocafe.com.pl. Jakiś czas temu, chyba w kwietniu, miałem ją w wersji jasno palonej.

bumelant

Postautor: bumelant » ndz 17 sie 2014, 20:53

Dzięki za cynk WojSob, patrzyłem na tę stronę ale jakoś nie do końca wzbudziła moje zaufanie tymi animacjami i muzyką. Napiszę do nich.

Wróć do „Kawa”