Czy trzymasz kawę w lodówce?

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...

Czy należy przechowywać kawę w lodówce?

Tak - napisz dlaczego
111
65%
Nie - napisz dlaczego
59
35%

Liczba głosów: 170

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Re: Czy trzymasz kawę w lodówce?

Postautor: GUCIO-59 » wt 27 mar 2012, 19:05

Wygląda sensownie i jest naprawdę SUPER! Kawa po zapakowaniu jest twarda jak kamień jestem pod wrażeniem. Nie tylko do kawy służy ale i do żywności, którą można przechowywać poza lodówką do 6 tygodni zapewnia producent. Kupiłem za 52,95,-€ /eBay/, jest warta tych pieniędzy. Szczelność? Kaw leży kilka godzin i jest jak kamień, powietrza w środku zero!!!
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » wt 27 mar 2012, 20:59

Ja na allegro znalazłem Ciatronik za 70zł :) W Sumie to by mi się przydało chyba nie tylko do kawy, muszę o takich zakupach pomyśleć.
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » śr 28 mar 2012, 12:48

Mam już zmontowany film Caso VC 10 - zgrzewarki:
http://youtu.be/SD4hBeJujwI
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » śr 28 mar 2012, 14:55

Fajna sprawa z tym zgrzewaniem, chociaż lungo trochę zbyt wodniste... :wink:

Awatar użytkownika
nets
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: FP Bodum Chambord 0,35l, AeroPress, Hario Slim, Clever Dripper, młynek Bodum Bistro

Postautor: nets » pt 13 kwie 2012, 10:35

Stała się rzecz straszna ;-) na lotnisku musiałem otworzyć wszystkie opakowania kawy w tym oryginalne zapakowane w puszkach. Miałem w sumie 8 paczek różnej kawy i teraz niewiem co z tym zrobić aby jaknajdłużej mi ta kawa zachowała aromat.

Zamroźić, przesypać do jakiś plastikowych pojemników, do lodówki?

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » pt 13 kwie 2012, 11:00

W woreczki i do zamrażarki, poleży długo :)
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: GUCIO-59 » pt 13 kwie 2012, 16:47

Stała się rzecz straszna ;-) na lotnisku musiałem otworzyć wszystkie opakowania kawy w tym oryginalne zapakowane w puszkach.
Czy to było konieczne? Pierwszy raz słyszę aby oryginalne opakowania otwierali, nie wystarczyło prześwietlenie i jakie to lotnisko?
Woreczki i zamrażarka załatwi sprawę na jakiś czas.

Awatar użytkownika
nets
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: FP Bodum Chambord 0,35l, AeroPress, Hario Slim, Clever Dripper, młynek Bodum Bistro

Postautor: nets » sob 14 kwie 2012, 22:16

Jakiś młody nadgorliwiec się trafił na lotnisku Torp w Norwegii. Później tłumaczył że kawa może być użyta aby zmylić psy od narkotyków.

Powkładałem do zamrażalki i mam nadzieję że będzie dobrze

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » sob 14 kwie 2012, 22:52

Chyba bym pertraktował(pytał o powód kontroli) a przede wszystkim odmówiłbym własnoręcznego otwierania paczek i informował o ewentualnym pozwie o odszkodowanie w razie nie znalezienia narkotyków(paczki można prześwietlić). Dobrze jest mieć w takiej sytuacji świadków gotowych składać poświadczenia.

Awatar użytkownika
nets
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: nets » sob 14 kwie 2012, 23:17

W dzisiejszych czasach gdy prawo zostało zaostrzone w tym kontrole na lotniskach tak naprawdę mało kto wie jakie uprawnienia mają poszczególne służby. Bagaż był prześwietlony a potem zapytał czy przewoże jakieś tabletki, gdy powiedziałem że to kawa to chciał sprawdzić, logicznym wydaje się że otwierał by się upewnić czy tam jest rzeczywiście kawa. Trzeba wiedzieć że Norwega może bardzo dziwić że ktoś przewoźi kawę samolotem skoro w sklepie jest jej pełno na półkach. W Londynie na lotniskach już pobierano mi próbki z telefonu, portfela i plecaka na obecnośc narkotyków więc wszystko jest możliwe w dzisiejszych czasach.

Awatar użytkownika
asia122
zagląda od święta
Sprzęt: saeco

Postautor: asia122 » śr 18 kwie 2012, 15:24

Ja trzymam, ponieważ dłużej zachowuje swój zapach

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: GUCIO-59 » śr 18 kwie 2012, 15:48

I bardzo dobrze, to tak jak ja. :)

A moja leży sobie tak i się chłodzi nie tracąc swoich wartości smakowych.
Obrazek

Wróć do „Kawa”