Jaka kawe wybrac

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
tworkowik87
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Jaka kawe wybrac

Postautor: tworkowik87 » pt 08 maja 2015, 16:33

Witam jestem nowy na forum i chce kupic ekspres cisnieniowy i zaczac przygode z parzeniem pysznej kawy , mam pytanie jaka kawa jest najlepsza jakosc do ceny dla poczatkujacego . Bo ogladalem kawy u siebie w miescie i byly kawy CAFE TOMMY i czytalem u nich na stronie ze cena jest zalezna od jakosci kawy i warunkow uprawy czyli jak rzadka kawa albo mala produkcja z braku miejsca na duza produkcje to cena rosnie wiec pytanie brzmi ktore sa pyszne i tanie z powodu masowej produkcji cena jest tansza . Polecacie od nich kawy ?? oraz gdzie mozna kupupic najswierzsza kawe i tania bez kolosalnych cen ??

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Re: Jaka kawe wybrac

Postautor: piomic » pt 08 maja 2015, 17:12

Odpowiedź jest prosta: CKC. Czytaj, Kolego, czytaj. To wszystko jest na forum.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » śr 13 maja 2015, 8:56

Kawa powinna być przede wszystkim swierza. Nie starsza niz 3 miesiące od daty palenia. Jak lubisz czekoladowo orzechowy smak to szukaj czegoś o ok 90% zawartości arabiki. W dziale "subiektywne" poczytaj tematy które mają sporo postów - to zwykle popularne lubiane kawy. Cena tanich i dobrych oscyluje wokół 80zł za kg, kupisz w jednym ze sklepów internetowych oglaszajacych się na forum. Mi ostatnio przypadła do gustu Parana Extra Bar ale cała przyjemność z probowania.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 13 maja 2015, 15:47

Gdzie Parana a gdzie Apro? Po co komu kawa znad Tybru, gdy ma pod nosem palone w Polsce ziarna? Coraz bardzie irytują mnie włoskie produkty w Polsce. To jest tak samo jak z winem. Większość tego, co z Włoch trafia na półki polskich sklepów to po prostu ohyda. Wystarczy pojechać do normalnego winnego kraju, np. do Czech albo na Słowację, by się przekonać, że są tam świetne wina w zasięgu ręki, znacznie bardziej żywe niż ten włoski, francuski chłam w supermarketach. Palarnię Parana znam od dawna, znam właścicielkę... Eeh, dajcie spokój.

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Postautor: RAF77 » śr 13 maja 2015, 16:25

Albo na Węgry, pyszne winka i tanie.
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Postautor: ded » śr 13 maja 2015, 22:08

@Antonio, wiem że walczysz o swój kawałek tortu ale po prostu wymieniłem kawę, która mi ostatnio smakowała bardziej niż inne. Akurat Apro także próbowałem (dwie 100% arabiki, nie pamiętam które) i były ok ale nie oczarowały mnie jakoś szczególnie. Każdy ma prawo do swojego zdania, ja rzadko kupuję drugi raz tą samą kawę- jeszcze dużo do spróbowania przede mną. A co do zalewu włoskich kaw- myślę że nisza prawdziwych kawoszy i tak spróbuje wszystkiego a wybierze to co najbardziej im smakuje. Przeciętny konsument nie wyskoczy powyżej Lavazzy ale z tym raczej nie wiele da się zrobić.

tworkowik87
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: tworkowik87 » czw 14 maja 2015, 17:04

kupilem ostatnio o tommy cafe Kawa Kolumbia Excelso i bardzo mi zasmakowala bede jeszcze probowal inne kawy mysle sprubowac z cafe borowka zobaczymy jakiehj jakosci beda:)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 14 maja 2015, 18:41

Próbuj, próbuj, byle po polsku.

Awatar użytkownika
lomax
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Gaggia Classic + Iberital Challenge
Bialetti Venus 2cup + Hario Slim

Postautor: lomax » pt 19 cze 2015, 20:39

jaka kawa jest najlepsza jakosc do ceny dla poczatkujacego
Moim zdaniem bardzo dobra na początek jest PELLINI Vivace Espresso Bar, potomek Pellini Classico. Jest tania, dobrze smakuje i nadaje się do nauki przyrządzania poprawnego espresso. Polecam :wink:

Kofik
zagląda od święta
Sprzęt: Planuje zakup.

Postautor: Kofik » sob 20 cze 2015, 9:14

Próbowałem już różnych kaw. Tych tańszych i tych droższych. Droższa nie zawsze znaczy lepsza. Ważne jest aby ziarna były świeże. Osobiście smakuje mi kawa od Antonio. Ariadna jak dla mnie na dzień dzisiejszy nr. 1. I po co kupować kawe nie wiadomo skąd. Lepiej zasilać lokalny rynek. Pozdrawiam

KONESSO.pl
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: La Marzocco, Faema, Casadio, Ascaso, Jura, Nivona, Baratza, Aeropress, Chemex,
Kontaktowanie:

Postautor: KONESSO.pl » pn 22 cze 2015, 9:16

Jako substytut Lavazzy mogę polecić tak jak poprzednik Pellini Vivace - całkiem dobra kawa w niezłej cenie. Warto również spróbować takich kaw jak:
Vergnano Gran Aroma, Lucaffe Mamma Lucia czy Izzo Vivi. Ogólnie to warto próbować wszystkiego i zbierać doświadczenie, tak mi się wydaje :)
Sklep z włoską kawą KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy dla miłośników dobrego smaku!

mareckiabc
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Jura J90.

Postautor: mareckiabc » sob 03 paź 2015, 23:38

Jako substytut Lavazzy mogę polecić tak jak poprzednik Pellini Vivace - całkiem dobra kawa w niezłej cenie. Warto również spróbować takich kaw jak:
Vergnano Gran Aroma, Lucaffe Mamma Lucia czy Izzo Vivi. Ogólnie to warto próbować wszystkiego i zbierać doświadczenie, tak mi się wydaje :)
A gdzie te kawy mogę dostać?

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Postautor: ded » ndz 04 paź 2015, 20:32

Pewnie nick kolegi wystarczy w przeglądarkę wpisać ;-)

Luizka
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Brak

Postautor: Luizka » ndz 08 sty 2017, 16:24

A co powiecie na temat kawy Julius Meinl espresso Grande selezione???
Moja koleżanka jest nią zachwycona i nie chce niczego innego

rafal96
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: MCE EVD1

Postautor: rafal96 » pt 03 mar 2017, 9:15

ten julius Meinl to wiedeńska palarnia, jadą kawę jak małego fiata w Bielsu Białej w latach 80-ych XXw zwykły przemysłowy produkt o posmaku kartonowego pudełka. Nie polecam.

Wróć do „Kawa”