ziarna z CoffeePort

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
vujson
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Moka inox Italy ;)

Silvia ....Rocky.... ziarno CoffeeSite

ziarna z CoffeePort

Postautor: vujson » czw 19 maja 2016, 15:04

Czy miał ktoś do czynienia z ziarnami z Nowego Dworu Maz. -palarnia CoffeePort ?
Ja nabyłem 4x250g trochę przez przypadek będąc z córunią w Centrum Zdrowia Dziecka... otóż pod szpitalem jest mały lokalny sklepik; poszedłem tam uzupełnić zapasy (ach ta dieta szpitalna ;) ), wchodzę w rejon kasy patrzę w prawo... o kawy (!), do tego ziarniste i jeszcze na dokładkę świeżo palone (!) - szok, od razu zakupiłem przegląd asortymentu, średnio po 25zł - 29zł i po powrocie do domu zacząłem testowanie.
Kawy wypalane od średnio mocnych do bardzo mocnych ( z kropelkami olejków ), Kolumbia Excelso ciekawa, niebanalna, bardzo miłe espresso; Gwatemala za to jakaś taka nijaka, trochę bezzapachowa - może muszę poeksperymentować z ustawieniami, a może ziarno nie było pierwszej młodości ? W kolejce do młynka czekają jeszcze dwie mieszanki.
Jedyne co mnie lekko niepokoi to brak bardziej szczegółowego opisu co do pochodzenia ziarna - jedynie ogólnie podany region.

Cieszy coraz większy wybór kawy z rodzimych - regionalnych palarni; dobry trend ;)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: ziarna z CoffeePort

Postautor: antonio » sob 28 maja 2016, 8:29

Taki opis pochodzenia ziaren jaka cena i ich jakość. Kolumbia Excelso jako surowe ziarno kosztować może 3 Euro i 30 Euro za 1kg bez VAT.

Wróć do „Kawa”