Ile kaw dziennie pijecie?

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
AromaCaffee1
Sprzęt: nie mam

Re: Ile kaw dziennie pijecie?

Postautor: AromaCaffee1 » ndz 23 gru 2012, 18:16

Ooo mamo to ja chyba nie ma się czym zbytnio chwalić. Bo ja piję dziennie max dwie duże kawy rozpuszczalne z mlekiem i szczyptą cukru. Pije kawę dla smaku i przyjemności i taka ilość mi wystarcza w zupełności.

gregory
zagląda od święta
Sprzęt: Jura Ena 9 OT

Postautor: gregory » czw 10 sty 2013, 1:17

Zwykle 3-4 filiżanki cappucino dziennie. Do tego gdzieś w ciągu dnia przewinie się pojedyncze lub podwójne espresso.
Rano zaczynam dzień: cappucino->śniadanie->cappucino a dalej to już różnie;)

Fikuśny
zagląda od święta
Sprzęt: Nie posiadam.
Kontaktowanie:

Postautor: Fikuśny » czw 10 sty 2013, 12:29

U mnie bez szaleństw 1-2 kawy dziennie ;)

patarek
zagląda od święta
Sprzęt: Może Jura C5 lub F50

Postautor: patarek » czw 10 sty 2013, 13:13

Jak jestem w pracy to około 4-6 dziennie - coś na kształt espresso.
Jak w domku to 2 - 3 wraz z małżonką.

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Postautor: WojSob » czw 10 sty 2013, 15:07

Mój standard to 5-6 kaw dziennie. Obowiązkowo jeden drip, duża kawa z aeropressu, pozostałe to doppio, rzadziej espresso. Cappuccino maksymalnie 3 razy w tygodniu, na przemian z wietnamskim zaparzaczem.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » czw 10 sty 2013, 20:12

Ja staram się jedno cappu zrobione na podwojnym espresso dziennie do sniadania, ale czasem nachodzi mnie chec na drugie po poludniu. Tyle ze wtedy kiepsko zasypiam.

Awatar użytkownika
p1ot3
zagląda od święta

Postautor: p1ot3 » czw 10 sty 2013, 21:16

Dwie filiżanki kawy z moki rano (tak około 7), jedną kawę z praski (to w pracy) przed lunchem, drugą - po południu. Potem znowu moka po obiedzie i czasem jeszcze jedna w nocy, o 9 albo i później (ja nie kładę się spać przed północą).
p.

cichy_no_war
zagląda od święta

Postautor: cichy_no_war » czw 31 sty 2013, 0:35

U mnie stały rytuał:
- 10:00 w pracy podwójne cappucino (doppio + dużo mleka)
- 19:00 wieczorne doppio w domu

Weekend zaburza mi schemat :)

lena3
Sprzęt: EKSPRES JURA

Postautor: lena3 » czw 31 sty 2013, 10:58

Jestem pod wrażeniem waszych możliwości, ja jestem w stanie wypić jedną dobrą kawkę w ciągu dnia. Nie piję nigdy wieczorem, nie mogłabym wówczas zasnąć.

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » pt 01 lut 2013, 11:21

Też zastanawiam się jak to możliwe że ktoś pije każdego dnia po kilkanaście mocnych kaw i jest w stanie poprawnie funkcjonować nie popadając w uzależnienie. Maksymalna dawka kofeiny dla zdrowego dorosłego człowieka którą uznaje się za bezpieczną to ok. 5 porcji, zakładając poprawne espresso z niskokofeinowej arabiki, przy mieszankach z robustą nawet mniej. Co prawda dawka śmiertelna to dopiero około sto kaw, ale pijąc regularnie po kilkanaście porcji dziennie mimo wszystko człowiek ostro przedawkowuje.
Zazdroszczę mocnego żołądka, ale takie ilości to chyba nie dla mnie.

Znalazłem taki cytat z wikipedii: Przedawkowanie kofeiny niesie za sobą poważne konsekwencje: przy przedawkowaniu powoduje silne pobudzenie psychoruchowe, przyspieszenie i niemiarowość serca, bardzo silne zwiększenie diurezy, nudności, wymioty i osłabienie. W skrajnych przypadkach (w silnym zatruciu) występują drgawki i porażenie ośrodka oddechowego. Dawka śmiertelna kofeiny dla dorosłego zdrowego człowieka wynosi 10 gramów, śmierć następuje zazwyczaj w wyniku migotania komór serca.

karolcia
Sprzęt: nie mam

Postautor: karolcia » śr 06 lut 2013, 16:15

Mnie dwie kawy wystarczą dziennie, jedna z rana żeby wskoczyć na wysokie obroty, na drugie śniadanie idzie druga filiżanka:-)

Awatar użytkownika
kaox
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Vibiemme Domobar HX, Iberital Challenge, Macap MC5, aeropress, french press

Postautor: kaox » pt 05 kwie 2013, 23:07

Do czego mi przyszło po tych 9 latach z ekspresem... czasy picia do nieprzytomności przeminęły ;) :? ...również wystarczają mi 2 kawy dziennie... maksymalnie. ok. 7.00 doppio espresso z minimalną dolewką mleka, czasami cappu na doppio, w godzinach po południowych doppio. Raz w tygodniu w grafik wgryzie się jakieś pojedyncze espresso...
Non serviam...

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » pn 08 kwie 2013, 1:34

Bardzo fajnym zamiennikiem kawy jest herbata, zwłaszcza niefermentowana (biała, zielona). Może i pobudzać, i uspokajać, zależnie od zaparzenia, do tego jest bardzo zdrowa (stosowana nawet jako lek w medycynie chińskiej). No i niezwykle praktyczna, prosta w przechowywaniu, zaparzaniu, tania i można ją pić litrami zamiast dawkować po aptekarsku jak kawę.

Awatar użytkownika
picasso83
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ekspres: Ascaso Dream :)
młynki:Eureka Mignon niebieska, Hario Slim, Tiamo Slim
Clever Dripper, filtr wietnamski Phin, Aeropress, Tygielek, Chemex, Bialetti Moka Exress

Postautor: picasso83 » pn 08 kwie 2013, 10:27

Innym zamiennikiem, który mnie osobiście znacznie lepiej pobudza niż kawa jest yerba mate. Pobudzenie po yerbie pojawia się w sposób bardziej przyjemny- stopniowo,a nie jak w przypadku kawy, gdzie jest takie "uderzeniowe" pobudzenie. Poza tym człowiek jest dłużej pobudzony niż po kawie. Jak by nie zachwalać yerby to kawa i tak jest u mnie zdecydowane numero uno, bo prócz pobudzenia daje niesamowite doznania smakowo-zapachowe :) Yerba pod tym kątem nie ma najmniejszych szans :szampan:
Espresso: Meraviglioso od Antonia
do dripa: ambrozja Etiopia Yirga Cheffe Kochere od Antonia

Awatar użytkownika
Pilot353
Sprzęt: Ascaso Steel Prof PID
Mazzer SJ

Postautor: Pilot353 » pn 08 kwie 2013, 18:50

Ja przez tego ciśnieniowca zszedłem do jednej kawy dziennie. Tylko ok 6 rano w domku. W pracy sypane i rozpuszczalne mi nie smakują, po pracy już kawy nie pijam.

Wróć do „Kawa”