Zakup kawy przez Internet - www.aromatico.de

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
bankroot

Zakup kawy przez Internet - www.aromatico.de

Postautor: bankroot » pt 19 sie 2005, 9:53

Witam,

czy ktos z Państwa ma doświadczenie w zakupach w tym sklepie ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ginos
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ginos » czw 06 wrz 2007, 21:45

Ponawiam pytanie.

Jaką kawą warto by się zainteresować w tym sklepie.

Pozdrawiam
Nie sztuką jest zaparzyć kawę. Sztuką jest zaparzyć ją dobrze...
Isomac Venus, Clever, Phin :D + I-mini, Graef CM80

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » czw 06 wrz 2007, 22:13

Właśnie wysłałem do nich zapytanie o świeżość oferowanej w sklepie kawy.
Zobaczymy co odpiszą. Będzie to jakiś sprawdzian.
Podają daty ostatnich dostaw w odniesieniu do konkretnej kawy. Piszą o sobie, że są firmą poza głównym nurtem, czyli nie masówką. Brzmi ładnie.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 07 wrz 2007, 7:36

To jeden z lepszych niemieckich sklepów z kawą. Ale jak to w życiu bywa również miewa wpadki i to dość częste. Użytkownicy niemieckiego forum narzekali, że dostawali np. kawę wypalaną przed rokiem albo inne kawy niż chcieli. Ale ktoś podsumował, że jeśli ktoś oferuje 270 rodzajów kaw od 27 różnych producentów, to takie wpadki mogą się zdarzyć. Alternatywą jest jeszcze sklep Kaffeezentrale, który był założony podobno wcześniej i ma inny asortyment.
Aha i ceny w Niemczech są o wiele niższe niż gdziekolwiek w Polsce (na 1 kg może być nawet 20-30 zł różnicy), tylko przesyłka niestety droga, dlatego indywidualne zamówienia są trochę bez sensu.

niewolno

Postautor: niewolno » pt 07 wrz 2007, 10:11

jakby ktoś zamawiał, proszę o kontakt na priv, też jestem zainteresowany, może jakieś wspólne zakupy?

Awatar użytkownika
ginos
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ginos » pt 07 wrz 2007, 10:14

Na terenie Niemiec zamówienie po wyżej 50 euro wysyłka gratis (zostaje więc tylko koszt ewentualnej przesyłki w polsce). Mam znajomego, który mieszka w niemczech, a ja do granicy mam rzut beretem więc zobaczymy. Dlatego też zadałem pytanie co się opłaca kupić.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 07 wrz 2007, 10:39

co się opłaca kupić.
Najlepiej te najdroższe, bo na nich jest największe przebicie i ewentualnie takie, które u nas są nieosiągalne. Też chętnie bym coś zamówił, ale nie w tej chwili, bo akurat mam zapas.
Ale na 3 wybranych kawach miałbym zysk 90 zł (cena w Polsce - 318, w Niemczech - 227). Więc to na pewno jest opłacalne przy zorganizowaniu np. takiej przesyłki kombinowanej, o której pisał ginos.

Awatar użytkownika
ginos
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ginos » pt 07 wrz 2007, 12:02

Dlatego czekam na propozycje.

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » pt 07 wrz 2007, 13:08

Tak jak napisał Fellini - na stronie głównej aromatico są podane terminy ostatnich dostaw kawy od poszczególnych producentów - choć niczego to nie gwarantuje to jest to dobra wskazówka gdzie szukać swieżych mieszanek - w chwili obecnej najświeższe (wg podanych dat ważności) są New York Extra XXXX w op. 1kg, Illy Oro oraz Tre Forze w op. 250g.

Paczka do Polski do kilkunastu kilogramów kosztuje na aromatico 14,90 euro - doliczą też 2% za płatność PayPalem co i tak jest tańsze niż przelew międzynarodowy.

bronsee
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: bronsee » pt 07 wrz 2007, 14:41

Jeżeli zamówienie dojdzie do skutku, to też chciałabym się dołączyć. Mam już oko na paczuszkę albo dwie ;)
Pozdrawiam!

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » pt 07 wrz 2007, 17:45

Jestem w stanie załatwić bezpłatną przesyłkę — odbiór w Germanii — oraz bezpłatny przelew, lub jedną z tych dwu rzeczy. Jedyne koszty, to rozesłanie do Was kawy na terenie Rzeczypospolitej.
Sklep na razie nie odpowiedział na moje zapytanie o świeżość kawy.

Awatar użytkownika
MariuszH
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Brasilia America Plus

Postautor: MariuszH » pt 07 wrz 2007, 19:07

Tak jak napisał Fellini - na stronie głównej aromatico są podane terminy ostatnich dostaw kawy od poszczególnych producentów...
Czy jest może gdzieś napisane, skąd oni ją biorą? Czy bezpośrednio z palarni, czy od hurtowników?

mikkay
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Kontaktowanie:

Postautor: mikkay » pt 07 wrz 2007, 19:25

Jestem w stanie załatwić bezpłatną przesyłkę — odbiór w Germanii — oraz bezpłatny przelew, lub jedną z tych dwu rzeczy. Jedyne koszty, to rozesłanie do Was kawy na terenie Rzeczypospolitej.
Sklep na razie nie odpowiedział na moje zapytanie o świeżość kawy.
Myślę, że wielu chętnych się znajdzie :) W tym np moja skromna osoba... czekamy na odzew od innych.

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » pt 07 wrz 2007, 19:40

Czy jest może gdzieś napisane, skąd oni ją biorą? Czy bezpośrednio z palarni, czy od hurtowników?
Na stronie głównej stoi jak byk :wink::
Wir importieren direkt von den Röstern.
Ale czy to prawda... :) Jak by coś z tego zamówienia szybko wyszło to jestem chętny na opakowanie Illy Oro. Dzięki Felini :kwiat:

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » pt 07 wrz 2007, 20:02

No dobra, przesyłajcie zamówienia na pv do 10 września rano. Złożę zamówienie w sklepie i przeleję zaliczkę, może potrwać kilka dni zanim do nich dojdzie. Obecny kurs €/zł to ok. 3,83 i zbytnio nie powinien się zmienić przez najbliższe dni, jednak nigdy nic nie wiadomo. Jak kawa przyjdzie, roześlę do zamawiających. Jeśli ktoś miałby problemy z językiem germańskim odnośnie zamówienia — służę pomocą. Czy taki sposób Wam odpowiada?

Wróć do „Kawa”