[info] Z cyklu lidlowskie przeboje

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
xbartx
stale zagląda do filiżanki

[info] Z cyklu lidlowskie przeboje

Postautor: xbartx » śr 17 gru 2008, 19:07

Dzisiaj byłem w lidlu i oto co na półce wypatrzyłem, fakt że tylko mielonki, no ale zawsze coś:

Africa Tembo http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c. ... rica_Tembo

Ethiopia Sidamo http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c. ... pia_Sidamo

Mignęła mi jeszcze w koszykach, kawa Papua New Gwinea, taka cała czarna, ale na stronie jej znaleźć nie mogę. Dzisiaj nie miałem czasu aby się im bliżej przyglądnąć (daty ważności), ale jutro się chyba wybiorę i zakupię coś do french pressa.

xbartx

Postautor: xbartx » ndz 29 mar 2009, 17:00

Kawa Costa Rica Tarrazu 500 gr za 15 pln i kilka mielonek. Ktoś się skusi i sprawdzi?

http://www.lidl.pl/pl/home.nsf//pages/c ... 0331.index

cup

Postautor: cup » ndz 29 mar 2009, 18:16

Ja się skuszę:)
Pod warunkiem, że będzie miec dłuuuugą datę ważności, wskazującą na...niedawne palenie:)

bartoromero

Postautor: bartoromero » ndz 29 mar 2009, 19:38

Ja pewnie też spróbuję.
Niestety z Lidlowskimi przebojami jest tak, że smakują tym gorzej, im więcej porządnej kawy się popije... :/
Na początku samakowała mi Monte Santos Espresso - teraz już nawet tej - najlepszej moim zdaniem kawy z Lidla - nie kupuję...
Nie wspomnę już nawet o Monte santos crema...

xbartx

Postautor: xbartx » ndz 29 mar 2009, 21:41

Ale to się raczej nie ma co dziwić, skoro 500gr kawy kosztuje niewiele więcej niż 500gr kawy zielonej ;)
Ważne, aby szukać nowych smaczków i zapaszków a że czasami nie są one tanie? Trudno, taki urok.

cup

Postautor: cup » ndz 29 mar 2009, 21:46

a powiem...obrazoburczo może... ale cóż...

kosztowałam kilka gatunków kaw świeżo palonych w cenie 80-100zł/kg, potem wpadł w ręce gatunek z Lidla, może nie jest tak wyrafinowany i ...mniamuśmy :wink: jak arabiki w okolicach stówy za kilogram, ale ..obciachu na pewno nie ma.
Zresztą kawa za 100zł za kilogram też może okazać się chybionym zakupem..., bo po prostu nie trafia w nasz gust... a wtedy...bieda :evil:

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » pn 30 mar 2009, 14:18

Ponieważ swego czasu piłem ziarniste monte santos i były ok, (natomiast mielone lidlowskie przeboje były strasznie kwaśe pod każdą postacią ) dlatego dałem się skusić na costa rica tarrazu.
Data przydatności /06 2010 r. Więc palenie prawdopodobnie z /12 2008, albo 06 2008 - a to już trochę gorzej.

xbartx

Postautor: xbartx » śr 01 kwie 2009, 11:05

kosztowałam kilka gatunków kaw świeżo palonych w cenie 80-100zł/kg, potem wpadł w ręce gatunek z Lidla, może nie jest tak wyrafinowany i ...mniamuśmy :wink: jak arabiki w okolicach stówy za kilogram, ale ..obciachu na pewno nie ma.
Zresztą kawa za 100zł za kilogram też może okazać się chybionym zakupem..., bo po prostu nie trafia w nasz gust... a wtedy...bieda :evil:
No ilekolwiek by kawa nie kosztowała, czy to 10pln czy 150pln to jeżeli źle ją zaparzysz, to wynik będziesz miał mniej więcej taki sam. Świeżo palona kawa z dobrego ziarna, po otwarciu ma taki zapach i taką moc, że tego niestety w lidlowskich przebojach się nie uświadczy, dlatego uwielbiam czekać na kolejną dostawę od dilera.

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » śr 01 kwie 2009, 20:08

dlatego uwielbiam czekać na kolejną dostawę od dilera.
:?: Czy to na pewno wątek o kawie :?:
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

Awatar użytkownika
maciek173
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: maciek173 » śr 01 kwie 2009, 20:56

Wit, żartujesz, mam nadzieję...

Dwie "krechy" Monte Santos z rana, to podstawa.
Gaggia Baby Twin, Ascaso I-mini

Awatar użytkownika
fraisse
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic

Costa Rica Tazzrazu

Postautor: fraisse » czw 02 kwie 2009, 19:51

Kawa Costa Rica Tarrazu 500 g , obecnie mam ją w użytku... I powiem tak, jest pyszna, delikatna ,crema wychodzi średnia, więc raczej do espresso jej nie polecam, ale do latte jest idealna..
'' Proszę o filiżankę pani wyśmienitej gorącej wody z tymi brązowymi otrębami. No, chyba że jakimś cudem zaczęła pani sprzedawać prawdziwą kawę.'' Tak powinniśmy zamawiać kawę w wielu kawiarniach...

Awatar użytkownika
in-vino.pl
Kontaktowanie:

Postautor: in-vino.pl » ndz 19 lip 2009, 17:11

Skusiłem się na Ethiopia Sidamo z Lidla i tak się składa że mam też tę samą kawę u siebie na sklepie. Mam porównanie i niesetety to co jest w Lidlu ma tylko nazwę Ethiopia Sidamo .

Awatar użytkownika
fraisse
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic

Postautor: fraisse » ndz 19 lip 2009, 18:22

Skusiłem się na Ethiopia Sidamo z Lidla i tak się składa że mam też tę samą kawę u siebie na sklepie. Mam porównanie i niesetety to co jest w Lidlu ma tylko nazwę Ethiopia Sidamo .

Hmm, z tego co wiem to kawa z Lidla Ethiopia Sidamo jest mielona, a mielonych kaw z lidla nie polecam to raz , dwa to to że nie ma co kryć kawy w Lidlu są śmiesznie tanie ,więc też nie oczekujmy Bóg wie jakiej jakości...
Pozdrawiam.
'' Proszę o filiżankę pani wyśmienitej gorącej wody z tymi brązowymi otrębami. No, chyba że jakimś cudem zaczęła pani sprzedawać prawdziwą kawę.'' Tak powinniśmy zamawiać kawę w wielu kawiarniach...

skarbimirek
Sprzęt: nie mam

Re:

Postautor: skarbimirek » wt 31 sty 2012, 14:53

[quote]Kawa Costa Rica Tarrazu 500 gr za 15 pln i kilka mielonek.
Do wszystkich robiących zakupy w Lidlu, czy kawa Costa Rica Tarrazu 500 gr jest nadal dostępna w sprzedaży w tym sklepie???

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Re: [info] Z cyklu Lidlowskie przeboje

Postautor: Jogi » wt 31 sty 2012, 14:59

Nie jest. Pojawiała się w promocji kawowej. Pewnie jeszcze kiedyś będzie jakiś poniedziałek lub czwartek kawowy.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Wróć do „Kawa”