[info] Z cyklu lidlowskie przeboje

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
renqien
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: La Pavoni Puccino, Mazzer Super Jolly

Re: [info] Z cyklu lidlowskie przeboje

Postautor: renqien » czw 16 lut 2012, 21:37

Ja pisałem o Crema, cinkow o Espresso ;)

W mojej paczce ziarna były różnej wielkości, ale mniejsza rozbieżność niż chociażby w Lavazza Qualita Oro, czy jak to się tam nazywa. Kolor ziaren różny. Mało pokruszonych w paczce.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 17 lut 2012, 8:50

Po prostu zmienili nazwę Monte Santos na Bellarom ujednolicając je z innymi tragicznymi brandami lidlowskimi (za nazwę "Cien" i parę innych powinni dostać jakąś złotą malinę :wink: ). Na paczce podawali nazwę palarni. Jeżeli będzie taka sama jak przedtem (nie wiem w sumie czy gdzieś padła nazwa tej palarni na forum w końcu) to jest to to samo, co było przedtem w dwóch ziarnistych opisywanych do tej pory mieszankach lidlowskich przebojów.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

olak
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Moka 3cup/FP/Skerton/Clever Dripper/Aeropress

Postautor: olak » pt 17 lut 2012, 9:23

Nam Crema nie przypasowała od początku. Espresso piliśmy od dawna i bylismy mile zaskoczeni.
Jogi... Kiedyś udało mi się dostać w Lidlu z tej marki kosmetyki dla dzieci nie zawierające SLSów i olejów mineralnych, którymi napakowane są "markowe" do tego drogie kosmetyki dziecięce. Wtedy to było dla mnie ważne ze względu na moje kłopoty ze skórą. Korzystał także mój syn. Ja bym tak szybko nie wyrokowała co do tej "złotej maliny" bo jednak przekonałam się, że za ceną nie zawsze idzie jakość. Podobnie odkrywam teraz bardzo dobre kosmetyki i niedrogie (również bez SLSów) w znanej sieci drogerii kosmetycznych.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 17 lut 2012, 9:57

Czytaj uważnie, nie piszę o jakości, ale o nazwie. Bellarom - jakaś tragedia też.
Niektóre rzeczy, które pojawiają się w Lidlu jako Cien czy Silvercrest itp. itd. są często markowymi produktami bardzo znanych firm w cenie 1/3 oryginału. Niektóre natomiast są poniżej wszelkiej krytyki, np. kiedyś miałem możliwość spróbowania (może to tylko jakaś partia) oliwy z oliwek, która była tak gorzka i śmierdząca, że nie nadawała się kompletne do celów spożywczych.
?

cinkow
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic
Iberital Challenge
moki różne

Postautor: cinkow » pt 17 lut 2012, 16:02

kiedyś miałem możliwość spróbowania (może to tylko jakaś partia) oliwy z oliwek, która była tak gorzka i śmierdząca, że nie nadawała się kompletne do celów spożywczych.
bo oliwe z oliwek kupuje się w biedrze :D

Kristor
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: French press, dripper + zwykłe szare filtry, Aeropress

Postautor: Kristor » pt 17 lut 2012, 20:09

bo oliwe z oliwek kupuje się w biedrze :D
Ostatnio mnie Pani nastraszyła, że już tej oliwy nie będzie, ale na szczęście wróciła :D

Awatar użytkownika
ander67
zagląda od święta
Sprzęt: delonghi eco 310 + delonghi kg79 a w przyszłości.....

Postautor: ander67 » sob 18 lut 2012, 10:10

Próbowaliście może wynalazki z polskich palarni Alvorada lub Rene?

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pn 20 lut 2012, 8:38

A jak się ma to do kawy z Lidla????
Alvorada kojarzy mi się z najsyfiastszymi kawami dostępnymi na rynku w latach 90. i z jednym z największych przekrętów kawowych ostatnich czasów. Na podstawie tego podlinkowanego tekstu można więc stwierdzić, że palarnia Alvorada istnieje pewnie tylko na papierze.
?

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Wazon | AP | FP | Bialetti Musa | Melitta 102 | DL KG40

Postautor: trickykid » pn 20 lut 2012, 11:19

Wracając do produktów Lidlowskich - kupiłem 2 dni temu paczkę ziarnistej Bellarom Espresso z zamysłem mielenia do AP. 13 zł za paczkę 500 g, więc blisko najniższych supermarketowych cen. Po otwarciu faktycznie zapach jest dziwny, ziarna przeważnie ciemne, większość ma mniejsze lub większe defekty, ogólnie wygląda to na jakąś mocną zbieraninę przypadkowych odrzutów. Wrzuciłem do młynka ostrzowego, zmieliłem ze stoperem, poszło w AP wg standardowej receptury - zdecydowanie da się wypić. Tak się składa, że miałem okazję testować osobiście sporo różnych low-endowych kaw [czego się nie robi z ciekawości :-D ] i Bellarom mocno się wśród nich broni.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
ziarenko
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ziarenko » czw 15 mar 2012, 9:23

Od Poniedziałku 19 kwietnia ma być Melangerie Cafe Colombia 100% Arabica 500g w cenie 24,99. Ktoś zna czy to coś nowego ?
Bialetti Mukka Express, DeLonghi Caffe Treviso, AeroPress, i-2 mini, drip Tiamo, Tiamo Slim, Coffee Press Tiamo

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » czw 15 mar 2012, 10:37

Nie znam, ale kupię, sprawdzę i Ci [powiem, bo do Lidla się będę wybierał ;)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
renqien
Sprzęt: La Pavoni Puccino, Mazzer Super Jolly

Postautor: renqien » czw 15 mar 2012, 12:21

Jeśli to taka mielonka 2x250 to próbowałem i jak na tanią mielonkę, jest OK. Porównując do innych mielonek, gdzieś pomiędzy Dallmayr Prodomo, a Mövenpick Der Himmlische. Na pewno lepsza od Melitta Auslese, bo ta ostatnio się mocno zepsuła. Melangerie, to taka zwykła niemiecka mielonka, nic nadzwyczajnego, ale też o niebo lepsza od naszych rodzimych hitów. Kwaskowa, mało aromatyczna ale chociaż wiadomo, że nie sztucznie aromatyzowana, delikatna o niezbyt intensywnym smaku, ale nie stara ściera... Grubo mielona, więc nie nadaje się do niektórych zastosowań.

Awatar użytkownika
ziarenko
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ziarenko » czw 15 mar 2012, 12:29

Nie, to nie ta-to pół kilo kawy ziarnistej jest. Mielonkę jakąś 2*250g miałem ale nie mogłem znieść tego fetoru towarzyszącemu otwieraniu paczki. W smaku na szczęście była trochę lepsza :D
Bialetti Mukka Express, DeLonghi Caffe Treviso, AeroPress, i-2 mini, drip Tiamo, Tiamo Slim, Coffee Press Tiamo

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » sob 17 mar 2012, 8:21

Nie zaryzykowałem jak dotąd kawy z Lidla, ale ostatnio kupiłem bardzo fajne spodenki kolarskie :)
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

Wieprzuniu
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Bialetti Brikka, Solis Scala.

Postautor: Wieprzuniu » sob 17 mar 2012, 15:24

Też planuję zobaczyć ją z bliska, przynajmniej opakowanie. ;)
Flush & Go.

Było: Gaggia Espresso Pure + PID, SanRemo MXA.

Wróć do „Kawa”