Dobra i tania mieszanka do espresso

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Dobra i tania mieszanka do espresso

Postautor: dopeman » śr 19 paź 2005, 12:05

Pomagajmy sobie ludzie, bo zbankrutujemy, od Kimbo po Lavazzę 250gr za 26zl illy 250gr - ponad 40 zł :!: Ziarniste Vergnano też coś koło tego - paranoja... przecież można na pewno taniej. Może znacie jakieś tanie mieszanki już zmielone lub ziarniste - albo też czyste arabiki, które dobrze się sprawdzają do espresso - wiadomo, że gusta się różnią, ale gatunków tyle, a zawsze kiedy ktoś coś poleci, łatwiej jest wybrać i się nie zawieść. Ja bardzo chętnie bym spróbował czegoś nowego bo już powoli mam dość zostawiania takich pieniędzy w sklepach.
"To jak? pomożecie?" ;)

A, J
Obrazek
doppio napoletano lungo?

edula

Postautor: edula » śr 19 paź 2005, 13:06

Oj z całego serca jestem za tym postem. I od siebie proszę o konkretne nazwy i miejsca gdzie można daną kawę kupić. I proszę, nie piszcie że każdemu smakuje co innego, po prostu doradźcie coś przeciętnemu kawoszowi, który nie może sobie pozwolić na ciągłe picie Kimbo czy Illy.

eNKa
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Gaggia PAROS + Pixsys ATR241 PID
Gaggia PAROS
Gaggia Baby
La Spaziale 3000 w częściach

Postautor: eNKa » śr 19 paź 2005, 13:09

W krakowskiej Almie można kupić ziarniste 1/2 kg kawy z cyklu Campania Dell'Arabica z 30zł. Kupiłbym Brasil Caffe Santos i Colombia Caffe Medellin Supremo, ale mam jeszcze po trochu różnych i kupienia kilograma nie planuję. Co innego, gdyby było się z kim podzielić.

Juls

Postautor: Juls » śr 19 paź 2005, 15:27

Witaj dopeman,
na allegro można dostać dobrą kawę dosyć tanio (udało mi się kupić 1 kg Kimbo za 55 PLN). Na przykład Julius Meinl (30-40 PLN za 500g). W Almie też można dostać tanią kawę :wink:
Serdecznie pozdrawiam,
juls.

caffey

Postautor: caffey » czw 20 paź 2005, 23:33

Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale proszę, nie ryzykujcie ciężko zarobionych pieniedzy na Julius'a Mainla... Kimbo - ok. dobra, ale Julius Mainl jest w Austrii siecią marketów! (i pod tym logo produkuje kawę...)
Teraz pytanie retoryczne: czy kupilibyście kawę "Tesco" aby zrobić espresso?

Andy

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pt 21 paź 2005, 9:27

Fakt, może i to obciachowe ale gdyby kawa "tesco" była dobra i tania a espresso mi smakowało to nawet starałbym się ją propagować tu na forum :D więc jakby to nie jest dla mnie problemem, natomiast najgorsze jest to że tam ta kawa pewno należy to tanich, a u nas jest już drobnym lusksusem ;)

Andy
Obrazek
doppio napoletano lungo?

edula

Postautor: edula » pt 21 paź 2005, 11:59

Wróciłam przed chwilą ze sklepu, gdzie między innymi rozglądłam się za kawą. I to co mnie zaskoczyło to to, że na półce stała kawa espresso macinato z ...aro. Kawa oczywiście jest bardzo tania, ok 4-5 zł za 250 g. Na opakowaniu jest napisane, że jest produkowaną we Włoszech, mieloną mieszanką espresso. Powiem szczerze, że kupiłam bo ciekawość zwyciężyła. Nie spodziewam się absolutnie po niej że będzie smaczna, a być może nawet nie będzie się jej dało pić, ale test konsumencki przeprowadzę, hi:) Naszła mnie też od razu taka refleksja, że skoro w hurtowniach jest taka kawa, po tak niskiej cenie to ciekawe czy my czasem w przypadkowych knajpkach, kawiarniach nie popijamy np. espresso z aro nie wiedząc o tym.
Pozdrawiam Edula

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 21 paź 2005, 22:44

edula, w przypadkowych knajpkach jest to rzecz nagminna;)
a.

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » wt 01 lis 2005, 17:18

edula i jak to espresso aro smakuje? :)
Obrazek
doppio napoletano lungo?

edula

Postautor: edula » śr 02 lis 2005, 10:07

Dopeman, tej kawy z aro jednak nie da się pić. Ma jakiś taki paskudny smak, nawet nie wiem do czego go porównać. Wykorzystałam ją trochę do eksperymentów by poznać ekspres, a reszta do kosza. Za to crema z niej wychodziła ładna, być może miała w sobie dużo robusty, ale cóż z tego.

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » czw 03 lis 2005, 11:28

Wg mnie kawa za 5 zł po prostu nie może być dobra. Jeśli miałaby to być kawa dobra, to koszty przewyższyłyby zysk. Dlatego oczywiste jest, że w kawie za 5 zł są... śmieci... odrzuty... Tak jest zresztą z każdym produktem.
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » czw 03 lis 2005, 12:50

no ale te zalewajkowe jacobsy kronungi i inne hi-endowe ;) kawy zalewajkowe przecież jakoś tak kosztują 8-9zł. To mieszanka do espresso musi kosztować 25 :/
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » ndz 20 lis 2005, 22:40

C.d. z innego tematu bo bardziej tu pasuje.
Niestety po targach HoReCa dalej podobne perspektywy : dobra kawa tylko do gastronomii, jeśli okazjonalnie do kupienia to od 20 EUR za kg. Właściciele firm niereformowalni, świadomi polskich gustów nie zrobią NIC aby to zmienić. Jak w PRL, kawę traktują jako luksus godny tylko kawiarni lub restauracji, paranoja. Pojawia się jaskółka (portugalska Delta), coś przebąkują o sklepach ale cena :shock:, za kawę która w Portugalii kosztuje 16,30 EUR życzą sobie 25 EUR w promocji !!, paranoja. Ale się wkurzyłem. Internet ? Bladego pojęcia nie mają jakie dzisiaj ma znaczenie, nawet taka jedna duża, profesjonalna firma z Krakowa.
Na Allegro pojawiło się coś w niskiej cenie ("Caffe Braccio", Rzym) ale nie mam już "zdrowia" i czasu testować.

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pn 21 lis 2005, 9:42

Cafe moreno o ktorym pisałem wcześniej staniało - teraz jest po 14,99 + koszty przesyłki. Można spróbować - choć wg mnie jest w tyle za najtanszą i najlepszą w tej cenie jak do tej pory - cafe motta. Ale Poznań obfituje w markety, selgrosy i inne makra - więc przy okazji zwiedzę ich więcej i a nóż trafi się coś w lepszej cenie. Moje testy jak na razie też niezbyt :( rostfein i hiszpańska to klapa - pierwszej nie da się wypić pod żadną postacią, druga jako moka jest całkiem całkiem.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » ndz 04 gru 2005, 11:39

właśnie trafiłem na allegro - Caffe Braccia - reklamują że jest sprzedawana w 450 barach w Rzymie. Może ktoś się skusi, ziarnista i świeżo palona, cena przyzwoita jak za kilogram - podaję link:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75476388
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Wróć do „Kawa”