Dobra i tania mieszanka do espresso

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Andy

Postautor: Andy » śr 11 sty 2006, 20:31

Cześć Dopeman,

Witam po świątecznej przerwie.
Ja już kiedyś o tym Illy pisałem. Oni tam po prostu przecenili tą kawę z czterdziestu kilku na 29 za puszkę. Chcieli się chyba pozbyć kłopotu - zalegania towaru na półce. Kupiłem ją wtedy bo nie miałem jeszcze młynka a kawa zmielona przez Janusza mi się skończyła. Illy w rzeczy samej jest zmielona jak trzeba. I smak i crema też fajne. Jak myślisz jeszcze o młynku, to poczytaj sobie stronę www.home-barista.com. Tam jest taki artykuł "The Home Barista's Guide to Espresso". Bardzo fajna rzecz opisująca i historię espresso i dalej słynne 4M - co i jak robić. Przy okazji mielenia opisują różne typy młymków z oceną ich przydatności w domu.
Oprócz tego całe mnóstwo wiedzy na temat róznych typów ekspresów itd.
Fajna strona. A jak obejrzysz forumy, to zobaczysz coś znajomego :D . Wyglada, że do ich konstrukcji użyto takiego samego wzorca jak do naszego forum :wink: .

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » ndz 15 sty 2006, 20:30

Aaa, zapomniałbym, kawę dla Cube Cafe oraz Stoney Point Java dostarcza ta sama firma.
Dlaczego piszecie o kawie w cenie 100 PLN za kg w wątku "tania i dobra" a o kawie za 84 PLN w "dobra i niekoniecznie tania". Strasznie pomotane.
Yasio : 25 za 250g to nie jest tanio :!:

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Illy

Postautor: math » ndz 15 sty 2006, 20:55

A ja mam pytanie do ludzi z Krakowa..... Gdzie i za ile /najtaniej /można kupić w Krakowie ILLY ?? ewentualnie wysyłkowo

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » ndz 15 sty 2006, 20:57

Odpowiem tylko na pytanie "gdzie". W Almie (b. Krakchemia)....
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Andy

Postautor: Andy » ndz 15 sty 2006, 20:58

No tak, trochę się pomotało. Trzeba by chyba zdefiniować gdzie jest granica między tanią a drogą kawą. W sumie ta Stoney Point o której napisałem w tym drugim wątku ma chyba cenę dosyć znośną, powiedzmy w górnej strefie stanów średnich określając to w kategoriach hydrologicznych :wink: .

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: math » ndz 15 sty 2006, 23:47

Odpowiem tylko na pytanie "gdzie". W Almie (b. Krakchemia)....
...hehhe....ustaliliśmy już /gdzieś na forum niedawno/, że 38 PLN za ILLy właśnie w Almie - /tyle że w galerii Kazimierz/ TO zdzierstwo wg. innych forumowiczów, wiec szukam taniej :)

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » ndz 15 sty 2006, 23:55

a propos illy i innych niedrogich :wink: kaw :
mogę polecić "młodego człowieka" regularnie oferującego na Allegro włoskie kawy sklepowe Lavazza, Kimbo (w normalnej cenie), Illy : Michał ps. NaaTuSia.

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pn 16 sty 2006, 14:10

math: 38 za puszke illy to tanio, bo z reguly kosztuje ona sporo drozej. choc rozpatrujac sprawe w kontekscie 38zl za 250gr kawy - to faktycznie zdzierstwo... u mnie w markecie caly czas lezy puszka 250gr vergnano w ziarnach za 26zl chyba - nie ma chetnych a ja nie mam mlynka :]

carl: uzytkownik Naatusia ma zawieszone konto. chyba ze chodzi o uzytkownika michał - ten jak narazie ma zimowe opony w ofercie :D
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Andy

Postautor: Andy » pn 16 sty 2006, 14:15

Dopeman, a masz gdzies koło siebie Stoney Java Point? Kawa może nie super tania (84pln za kg) ale naprawdę dobra. I mogą Ci zmielić na miejscu (przynajmniej u nas tak jest - maja mazzera dedykowanego do tego)
Ostatnio zmieniony pn 06 mar 2006, 20:29 przez Andy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

spj

Postautor: carl » pn 16 sty 2006, 15:42

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pn 16 sty 2006, 15:56

Skosztowałbym, ale póki co mam illy. Myślę żeby spróbować mieszanki espresso którą sprzedaje "pożegnanie" - probował ktoś? 18zl i mogą zmielić na miejscu.

ps. Z tym mieleniem to też jest problem, bo na jednym stopień 1 będzie grubszy niż na innym 4... :? a jak powiem, że do espresso to też loteria - ostatnio mnie przekonywał pan, że do ciśnieniowych to grubo się mieli.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pn 16 sty 2006, 16:03

bankroot: 38zl to na razie najniższa cena illy jaką widziałem w Polsce - łącznie z allegro gdzie cena z przesylką wychodzila tak samo. Więc w tym kontekście 38zł to "tanio" - już prościej Ci nie umiem wytłumaczyć. Mądrej głowie dość po słowie, jak to w przysłowiu było..
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: math » pn 16 sty 2006, 17:09

no ...też mi się tak wydaje.....wszędzie widziałem za grubo ponad 40 PLN....szukamy dalej

może Bankroot widział taniej ??.....podziel się.....

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: math » pn 16 sty 2006, 18:15

:?: yyyyyyyyyyy.....Panowie, bez przesady.....luzzzzz

kawa ma łączyć a nie dzielić :)

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » wt 17 sty 2006, 15:42

bankroot: a ty stosujesz jakieś niedomówienia, zamiast powiedzieć "to nie jest tanio ja mam to w cenie ..zł" - to też nie jest miłe ale to twoj problem. Hurtowo kawy nie kupuję, jak skończy mi się ta którą mam mogę u Ciebie zamówić puszkę Illy jeśli cena wyniesie 38zł oczywiście z przesyłką. Jeśli nie, wolę jechać do marketu obok i kupić za tyle samo.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Wróć do „Kawa”