kawy jednogatunkowe do 15bar

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: math » sob 14 sty 2006, 0:15

ostatnio probowałem z żoną 2 rodzaje kaw z "Pożegnania z Afryką"
- Jemen MAtari,
- Meksyk Maragogype
obydwie ziarniste

pierwsza z wyzej wymienionych nie zroobiła na nas jakiegoś większego wrażenia, lekko palona, chyba średnio pasuje do Ekspresu ciśnieniowego,

NAtomiast druga .... /niestety miałem tylko 100 gram/....delikatna, niekwaśna...smaczna, szeroki bukiet smakowy /dobra zwłaszcza w capuccinoi latte/. Po wrednej Segafredo, MAragogipe to - miod w gębie :).

Ciekawe jakie są opinie forumowiczów o tej kawie

gevas

A co sądzicie o chińskiej arabice.

Postautor: gevas » ndz 15 sty 2006, 21:35

Witam Kawoszy.
Z pewna dozą nieśmiałości(do tej pory zazwyczaj jako czytacz) pozwolę sobie wtrącić, że ostatnio miałem okazję posmakować w/w kawki z mojej maszynki ciśnieniawej no i była bardzo, bardzo OK. Muszę przyznać, że jest mocno charakterna i długo pozostawia po sobie smak.

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » ndz 23 lip 2006, 21:13

odświeżam wątek bo chyba niebawe dla odmiany od "włoszczyzny" wezmę się za jednorodne ;) może warto by conieco w tym wątku napisać. w jakims temacie czytałem jak Andy pisał o jakiejś monsunowej Arabice :?: :shock:
Obrazek
doppio napoletano lungo?

ysl30

Vergnano

Postautor: ysl30 » pn 24 lip 2006, 12:21

Szczerze polecam kawy Vergnano. We Włoszech bardzo popularne, a u nas z włoskich kaw to tylko jedynie słuszna Lavazza zdobyła rynek.
Szczególnie polecam Casa (arabica + robusta) (20 PLN - 250 g) i Arabica 1882. Oczywiście wszystkie w wersjach mielonych i ziarnistych.
Nie wiem jak z dostępnością w cała Polsce, ale w Krakowie można się w nią zaopatrzyć czyba tylko u dystrybutora, który sprzedaje też ekspresy np. stylowe, klasyczne Electry i świetne słodycze. Np. perły tj. ziarno kawy oblane gorzką czekoladą.
Jak ktoś chce więcej informacji proszę o posty albo maile na adres: [email protected].
Pozdrawiam,
ysl30

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » pn 24 lip 2006, 12:42

w jakims temacie czytałem jak Andy pisał o jakiejś monsunowej Arabice :?: :shock:
może India Monsooned Malabar?

Dopeman - co do Kona Cpt. Cook to znam namiar gdzie cena za 250g wyjdzie 68 pln ale trzeba by zamówić ze 3 kg.... :(

Andy

Postautor: Andy » pn 24 lip 2006, 14:04

Tak, to ta kawa. Dla mnie niesamowita. Aksamitna arabica bez kwaskowości i sporą cremą.

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic Isomac Zaffiro Fiorenzato F5 M doser GeneCafé

Postautor: jan_bar » pn 24 lip 2006, 23:41

w jakims temacie czytałem jak Andy pisał o jakiejś monsunowej Arabice :?: :shock:
może India Monsooned Malabar?

Dopeman - co do Kona Cpt. Cook to znam namiar gdzie cena za 250g wyjdzie 68 pln ale trzeba by zamówić ze 3 kg.... :(
Ja mam namiar, gdzie Kona wyjdzie jeszcze taniej, w granicach Illy (cena w Polsce), też trzeba zamówić kilka kilo. Ma tylko jedną wadą - jest zielona. Ale czy palenie jest jakoś w Polsce strasznie drogie?
קפה

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jan_bar » pn 24 lip 2006, 23:46

odświeżam wątek bo chyba niebawe dla odmiany od "włoszczyzny" wezmę się za jednorodne ;) może warto by conieco w tym wątku napisać. w jakims temacie czytałem jak Andy pisał o jakiejś monsunowej Arabice :?: :shock:
Masz rację doperman, przed kawami jednorodnymi duża przyszlość, wystarczy spojrzeć na Skandynawię, jak rynek tych kaw się tam rozwija. Oprócz próbowania nowych smaków można też komponować swoje własne mieszanki. Trudne, ale pasjonujące.
קפה

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » wt 25 lip 2006, 20:51

Indie monsunową znalazłem już w palazzocafe 47,98 / 0,5kg nie jest źle. chyba zamówię.

a co do kony to ona się zwie cpt. Cook? :shock: bo właśnie coś takiego piłem ostatnio w "pożegnaniu" jako moke. sprobować bym sprobował z 15bar ale za droga żeby się okazało że mi nie podchodzi.

czyli monsunowa i coś jeszcze wybiorę. macie jakąś inna palarnie z może lepszymi cenami? bo pallazzo w sumie nie mam nic do zarzucenia ale zawsze można by spróbować jakiejś innej.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Postautor: Iadurobros » wt 25 lip 2006, 20:57

http://www.kawa.krakow.pl/ czyli Klejnot Afryki
macedonia.pl
mvdh.pl
c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » wt 25 lip 2006, 22:03

spotykałem nazwy Kona Cpt. Cook (chyba właśnie w PzA) albo Kona Extra Fancy (reszta świata :)). Monsooned Malabar można kupic w Almie za 16,99 od Corsini - tyle że mieloną...

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jan_bar » wt 25 lip 2006, 23:06

Indie monsunową znalazłem już w palazzocafe 47,98 / 0,5kg nie jest źle. chyba zamówię.

a co do kony to ona się zwie cpt. Cook? :shock: bo właśnie coś takiego piłem ostatnio w "pożegnaniu" jako moke. sprobować bym sprobował z 15bar ale za droga żeby się okazało że mi nie podchodzi.
Kupowanie takiej kawy ma sens jesli jest niedawno i odpowiednio palona. Jesli chodzi o PzA to nie mam zaufania, że akurat nie będzie zleżała (zważywszy na cenę ilu to klientów w miesiącu ją kupuje?). A jak poleży dłużej to przenikną ją te "typowe" zapachy PzA, kawy cynamonowej lub truskawkowej . A nie daj Bóg ja tam zmielić bo jednego młynka uzywają i do BMJ i do Kony i do jakieś rumowej taniochy. :)
Ostatnio zmieniony śr 26 lip 2006, 12:44 przez jan_bar, łącznie zmieniany 1 raz.
קפה

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » śr 26 lip 2006, 8:53

to palazzo szczyci się kawami swieżo palonymi i mieszanki do espresso było ciekawe i smaczne - zwłaszcza ambasador - wyrazisty zupełnie inny smak niż włoskie. a jak reszta palarni? sprzedają kawę z datą palenia może?
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jan_bar » śr 26 lip 2006, 12:48

to palazzo szczyci się kawami swieżo palonymi i mieszanki do espresso było ciekawe i smaczne - zwłaszcza ambasador - wyrazisty zupełnie inny smak niż włoskie. a jak reszta palarni? sprzedają kawę z datą palenia może?
Wiesz dopeman, ja w Warszawie kupuję czasem w kawiarni Karma (Pl. Zbawiciela) kawę paloną (10 - 15 dag), i tam od razu wypisują na opakowaniu nazwę kawy i datę palenia. Mnie się wydaje, że to powinien być standard i tak się pewnie kiedyś stanie, ale trzeba o to walczyć.
קפה

sony
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: sony » śr 26 lip 2006, 17:44

Andy apropo referencyjnej mieszanki, piłem ostatnio w kawiarni znajomego, który zaopatruje się w kawę jednorodną i mieszanki tu: http://www.palazzocafe.pl/ i zaserwował mi jedą z topowych mieszanek o nazwie "ARTEMIS" (nie ma jej co prawda na stronce tej firmy, ale dowiedziałem się że płaci za nią 60zł/kg(netto)) wrażenia po wypicu naprawdę nie zapomniane, doskonale skomponowana mieszanka, nie piłem jak dotąd smaczniejszej, 100% arabika.

Wróć do „Kawa”