dobra ale niekoniecznie tania kawa do espresso

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Andy

Postautor: Andy » pn 13 lut 2006, 7:49

Manuel po rabacie od Janusza + transport wychodzi 100pln. Natomiast smakowo jest zupełnie inny niż Stoney. Subiektywnie rzecz biorąc dla mnie Stoney jest lepszy. A co do ceny to jest niezła choć można gdybać czy w normalnym sklepie(pewnie nierealne) nie byłaby jeszcze tańsza. Na razie kupowałem mniejsze ilości na wagę, ale obejrzałem kilogramowe opakowanie - srebrna folia bez zaworu zwrotnego ale za to z dziurą zrobioną gwoździem :wink: - nie robi wrażenia. Termin ważności ok 2 miesiące. Zastanawiam się jak to potraktować. Oni sami palą swoją kawę - czy dają specjalnie krótszy termin bo opakowanie daje możliwości przechowywania przez dłuższy czas, czy też robią większymi partiami i trochę ta kawa leży :? .

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » pn 13 lut 2006, 11:50

To jest kawiarnia więc nie można od nich wymagać pakowania do toreb z zaworkami lub puszek z azotem.
To że sprzedają swoją kawę to i tak duży plus bo inne kawiarnie chronią "temat" tajemnicą wagi państwowej.
Dostarcza im kawę JCC http://www.javacoffee.pl , jeśli nic się nie zmieniło. Jeżeli jest to kawa świeżo palona, a taka jest, to wystarczy foliowa torba z dziurką pod warunkiem konsumpcji w ciągu miesiąca, dwóch a nie za rok lub dwa :wink: .

Andy

Postautor: Andy » pn 13 lut 2006, 12:54

Dzięki Carl, to wyjaśnia sprawę. Ta kawa naprawdę mi smakuje.

Juls

Postautor: Juls » wt 28 mar 2006, 20:02

O proszę - dwie puszki kawy illy za 55zł - http://www.allegro.pl/item94823518_wlos ... _gram.html.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » czw 11 maja 2006, 13:35

miałem okazję spróbować dwóch zdecydowanie nie tanich toteż napiszę jeszcze kilka słów o nich w tym dziale.

Jolly Cafe Crema - najlepsze co do tej pory mi się przytrafiło. Aksamit i balsam dla podniebienia z niesamowitym bogactwem aromatu. Ziarna wcale nie palone mocno, a mimo to kawa nie miala dla mnie kwaskowego posmaku. W tej chwili dla mnie absolutny numer 1, żałuję że już się skończyła.

Tre Forze! Espresso - nie znam włoskiego - ale jakoś dziwnie mi się kojarzy Tre Forze z "Cholernie mocne" :lol: - tu już kawa dla prawdziwego sycylijskiego mafiozo ;) Po delikatnej aromatycznej Jolly solidna odmiana, do któej musze jeszcze przyzywczaić podniebienie. Zawartość wg producenta 95/5, palona cholernie mocno, ziarna prawie czarne, a do tego równe (z reszta jak w prztypadku jolly) jakby je suwmiarka wybierali i jakby tego było mało wyglądają jak lakierowane :shock: nie widziałem jeszcze tak błyszczących się ziaren, co chyba świadczy o jakości kawy. Trudno mi jako laikowi określić czy mocne palene czy też te 5% robusty daję jej tak mocny smak, cały czas "wczuwam" się w tą mieszankę abym mógł coś więcej powiedzieć. Myślę że to strzał w 10 dla przeciwników delikatnych 100% arabic.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » czw 11 maja 2006, 14:09

gorzkość - palenie (5% robusty nie da ci takiej gorzkości... gdyby było 50%.... to tak)
"lakierowane" - im bardziej palone tym bardziej "lakierowane" :) - czyli bardziej oleiste....

dobrze mówie panowie fachowcy?
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » czw 11 maja 2006, 15:23

Nno "panowie", powoli "odkrywacie amerykę" :) .
Na tym polega cała zabawa, bogactwo gatunków i smaków kawy jest ogromne. Dlatego zawsze ironicznie traktuję smakoszy Lavazzy, myślę o tej złotej i czarnej mielonce, Zielonego Jacobsa oraz wszystkich oddanych jednej marce (gatunkowi) do grobowej deski.
Dopeman, trafiła Ci się certyfikowana przez INEI kawa (Jolly). A teraz najlepsze : w internetowym sklepie za miedzą kosztuje na dzień dzisiejszy ... 83,22 PLN :!: :!: :!:. A u nas przeciętna kawka (3/4 robusty) idzie za 100 PLN :shock: jako jedyna najlepsza włoska mieszanka.
Aaa i jeszcze jedno, tak smakuje na Rowencie a jeszcze dwa lata temu prowadziłem ciężkie boje z profesjonalistami czy warto na sprzęcie AGD używać kawy wysokiej jakości, uff :x .

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pt 12 maja 2006, 10:21

tym samym moja walka z wiatrakami w poszukiwaniu "dobrej i taniej" została zakończona... 8) kawa dobra widać (i czuć) że musi swoje kosztować - oczywiście nie tyle ile u nas! - ale mamy przecież internet, allegro i zamówienia za granicą...

do Jolly chętnie bym się przywiązał jak niektórzy do Lavazzy.. chociaż nie wiem tyle innych do spróbowania, myślę że po tre forze poszukam którejś z Kimbo w ziarnach, no chyba że Andy dostarczy mieszankę z Frozignone ;)
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: math » pt 12 maja 2006, 20:55

Mam pytanko do forumowiczów....

Czy ktos pił może CAFFE KOSE (kawa ze stajni KIMBO)...na sieci praktycznie niewiele jest na temat takowej :)). Można ja dość tanio kupić na ALLEGRO. JAkie są wasze wrażenia ? Jaki jest orientacyjny skład tej kawy ?

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic Isomac Zaffiro Fiorenzato F5 M doser GeneCafé

Postautor: jan_bar » pt 12 maja 2006, 22:41

Stało się.... ozbyłem się z młynka reszty Stoney'a i otworzyłem paczkę kawy La Dolce Vita, Espresso di Italia z Asset Trading. składa się ona wg. opisu jak poniżej:
60% Arabica Santos Fancy NY 2 "Astrid" sc.17/18 (Brazylia)
20% Arabica SHB sc. 17/18 (Gwatemala)
20% Arabica Moccha Djimmah 5 sc. 17/18 (Etiopia)
palona w stylu włoskim.
Jak już pisałem zapach tej kawy bardzo mi odpowiada. Ziarna są lekko błyszczące, choć nierównomiernie.
... Czwartego łyka nie było bo kawa wyszła z filiżanki po trzecim :wink: . O, i tak to wyglada według mojej subiektywnej opinii przy pierwszym spotkaniu z ta kawą. Zobaczymy jutro, czy coś się zmieni. No i na koniec ta gorsza wiadomość - 0.5kg kosztuje 50pln :cry: .
No tak, ale zmieszanie tych trzech znanych gatunków, w tych proporcjach, to zaden problem

http://mvdh.pl/offer_coffee.php?lang=pl

W tej palarni mozna je wszytkie kupić i okaże się że cena za 1 kg nie przekracza 46 żł. I to kawy dopiero co palonej. My stanowczo za bardzo dajemy się nabierać na włoskie mieszanki.
קפה

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

CAFFE COLUMBUS

Postautor: buki » pn 29 maja 2006, 0:41

kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

serec
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: serec » ndz 23 lip 2006, 21:06

Witam

Może kogoś to zainteresuje - Illy w Bomi 250 gram za 31 PLN (zarówno w ziarnach jak i mielona). Termin ważności do 01-2008 (przynajmnej na Tarchominie). Jako ciekawostkę dodam że Illy grubiej mielona kosztuje standardowe 40 PLN a Pellini Top 60 PLN za 250 gram!!!

serec

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » pt 18 sie 2006, 15:47

Byłem ostatnio w Bomi w Wawie - pojawiły się nowe kawy: mieszanka Molinari Cinque Stelle w ziarnie i mielona - obie w puszce 250g oraz mieszanki Espresso i Oro w "brykietach". Zauważyłem też mieloną puszkę Triscaffe (co to?), mnóstwo Kimbo w ziarnach. Z ciekawostek - MvDH wszedł do Bomi z mieszanką Merenge w czarnym, stylowym opakowaniu.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 18 sie 2006, 23:37

Ostatnio w naszej ciasnej kawiarence, w sympatyczny sposób zachęcił mnie Andy do zaproponowania na forum naszej kawy. Myślę, że stosunek jakości do ceny będzie atrakcyjny, choć może nie tak, jak w przypadku świeżo palonej kawy, o czym tu Jan wspominał. Pamiętam, że kiedyś Carl strasznie mnie ochrzaniał ;-), że się przechwalam i wymądrzam, a nie proponuję niczego konkretnego. Zapraszam zatem do Kołobrzegu albo via tutejsze wiadomości...
a.

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » pt 18 sie 2006, 23:51

:roll:

Wróć do „Kawa”