Zakupy u italiamo_caffe na allegro

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
tomaszg
zagląda od święta

Zakupy u italiamo_caffe na allegro

Postautor: tomaszg » śr 09 gru 2009, 13:43

A co szanowni forumowicze myślą o tym sklepie z kawą ?
Ja większość kawowych zakupów robię włąśnie tam ze względu na cenę, świeżość, baardzo duży wybór włoskich kaw i dobry kontakt :D .
Nie wiem czy są inne sklepy mające taką bogatą ofertę?

tomek

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Re: Zakupy u italiamo_caffe na allegro

Postautor: Jogi » śr 09 gru 2009, 13:55

świeżość
????? To chyba o innych sklepach myślimy. Reszta się mniej więcej zgadza, a kontakt to jak się nawiąże, to go skończyć nie można. :wink:
Dałbym sobie rękę uciąć, że był gdzieś duży wątek o italiamo, ale to chyba w wielu różnych miejscach się pojawiało. Trochę też tutaj.
Swego czasu carl jako pierwszy się tam pojawił i wywalczył rabat dla forumowiczów, więc się wszyscy hurmem rzucili i ja też sporo tam kupiłem. Oferta jest rzeczywiście nie do przebrnięcia, a ceny na początku chyba były minimalnie niższe, zwłaszcza na te droższe kawy, więc można było poeksperymentować (może to kurs euro), ale kaw z datą palenia poniżej 3 miesięcy można ze świecą szukać. Ale nawet wybór kaw mielonych (np. do moki) jest ogromny i ceny rzeczywiście niewygórowane, więc jest okazja do sprawdzenia wielu różnych palarni. Nie zapominając o czekoladzie, makaronach i oliwkach. :D
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

tomaszg
zagląda od święta

Postautor: tomaszg » śr 09 gru 2009, 14:24

E tam bez przesady z ta świeżością zresztą sam coś pisałeś o tym (pogrom mitów) :wink: .
Zreszta przy tej ilości trudniej nad tym panować niż przy mniejszej ofercie.
A faktycznie jeszcze o pysznej czekoladzie i innych włoskich produktach nie wspominając

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 09 gru 2009, 14:35

Po te swiezosc lepiej udac się do jakiegos konkretnego importera (np. do mnie ;-) ) albo do lokalnych palarni... Trudno wymagac swiezych dostaw od kogos, kto ma w swojej ofercie tuziny roznych produktow. Tak samo trudno o swiezosc, gdy w kawiarni znajdziemy tuzin mlynkow z roznymi ziarnami...

tomaszg
zagląda od święta

Postautor: tomaszg » śr 09 gru 2009, 14:47

Lepiej wybierać z "tuzinów" coś dobrego niż z 5 paczek kaw z pięciu palarni :wink: .
Z mojego pobieżnego przejrzenia oferty italiamo przy okazji zakupów wynika, że większość kaw ma przydatność do spożycia do ok. połowy 2011r. więc chyba nie jest źle.

Awatar użytkownika
galex
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: galex » śr 09 gru 2009, 14:59

A dlaczego?
Nie kupujesz chyba 5 kg kawy na raz?
Zresztą, jak już zauważył Antonio, dobrym wyjściem jest korzystanie z lokalnych palarni - ja ostatnio nie kupiłem kawy starszej, niż tygodniowa.
I kupuje nie więcej niz 0,5 kg, czyli na dwa tygodnie.
Nivona 610, AeroPress, młynek Ćibo

mac.kozinsky
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: mac.kozinsky » śr 09 gru 2009, 15:01

Lepiej wybierać z "tuzinów" coś dobrego niż z 5 paczek kaw z pięciu palarni :wink: .
Z mojego pobieżnego przejrzenia oferty italiamo przy okazji zakupów wynika, że większość kaw ma przydatność do spożycia do ok. połowy 2011r. więc chyba nie jest źle.
Zgadzam się, że fajnie jest mieć większy wybór (zakładam, że nie chodzi o wygląd i kolory paczek tylko zawartość). A z datą przydatności do spożycia jest jeden problem: na ile wg Ciebie jest ona określona? Tzn. ile będzie miała ta kawa dokładnie w połowie 2011 roku?

Warto skojarzyć, że każdy z nas ma różne podejście i priorytety wybierając kawę. Tzn. nie ma jednej obiektywnie poprawnej drogi. Twoja droga jest dobra, jeśli daje Ci satysfakcję.

Jako przeciwstawienie dla przydatności do spożycia z połowy 2011 r., powiem Ci, że są palarnie kawy (i to nie mało), które jako termin przydatności do spożycia zalecają 14 lub 21 dni od daty wypalenia. I tę datę podają - bo data produkcji wydaje się być naturalną informacją od producenta dla klienta (?) Powiem Ci więcej, są ludzie, którzy twierdzą że to ma sens, jeśli pijący kawę chce się cieszyć możliwie w pełni tym co dane ziarno ma do zaoferowania. Takie świat 8) :wink: :ok:
/Macap MC4/Philips Cafe Essence/Aeropress/v60/Hario Skerton
Espresso al cacao ruleeezzz!

tomaszg
zagląda od święta

Postautor: tomaszg » śr 09 gru 2009, 15:13

Oczywiście, że chodzi o zawartość nie kolor paczki.
Wybacz ale dla mnie i wielu użytkowników tego forum pewnie również kawa z terminem do 2011 w 2009r. jest świeża.
Jeśli natomiast ktoś jest kawowym ortodoksem powinien jak Adam Słodowy zrobić to sam czyli palić samemu kawę :D .
Wtedy niewątpliwie będzie miał kontrolę nad świeżością i nie tylko.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 09 gru 2009, 15:28

O świeżości napisałem jeszcze parę słów tam i tam może kontynuujmy wątek świeżości. Jednym zależy na tym bardziej, innym mniej (jak widać) i to nie podlega dyskusji. Można tylko przypominać, że poprawne efekty espresso będą trudne do osiągnięcia z kawą starszą niż 3-4 miesiące.
Powracając do sprzedawcy, trzeba stwierdzić, że jest ważnym ogniwem konkurencji na polskim rynku kawowym. Bo wszelkie dane statystyczne ciągle potwierdzają, że Polska jest jednym z najdroższych krajów Europy (z Ameryką bez porównań), nawet nie biorąc pod uwagę proporcji do zarobków. Chodzi o to, żeby kupić dobrze i możliwie najtaniej.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

krissm
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: krissm » śr 09 gru 2009, 17:36

Widzę, że utworzył się wątek o italiamo a ja również kupuję większość kaw w tym sklepie i myślę, że można tam kupić "dobrze i możliwie najtaniej".
Odnośnie świeżości czy kawa z terminem przydatności jak pisał autor tego wątku 2011r. wypita w 2009r. jest nieświeża?
Właśnie zamierzam napisać opinię o 2 kawach, które właśnie kończę kupionych u italiamo z terminem przydatności do któregoś tam 2011r. i wg. mnie doznania smakowo-zapachowe w moim przypadku były całkowicie w porządku.
km
tygielek + moka + Gaggia Baby Dose + Iberital Challenge

mac.kozinsky
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: mac.kozinsky » śr 09 gru 2009, 17:52

Odnośnie świeżości czy kawa z terminem przydatności jak pisał autor tego wątku 2011r. wypita w 2009r. jest nieświeża?
Wywołany do tablicy odpowiadam, kto nie zrozumiał - kiedy była palona ta Italiamo cafe kawa? Ile wynosi okres przydatności w miesiącach (18, 24 miesiące)? Tylko dzięki takiej informacji będzie wiadomo czy i jak świeża ona jest. Jest na opakowaniu takie info? Można je jakoś uzyskać?

Nie napisałem, że wzmiankowany produkt sprzedawany przez IC, jest stary - jeśli to nie jest jasne po lekturze mojej poprzedniej wypowiedzi.

Pozdrawiam i na pewno kiedyś spróbuję tam kupić :idea:
Mac

PS.: I może odczarujmy trochę magię liczb. Jest 2009, ale grudzień. Za 3 tygodnie już 2010
:wink:
/Macap MC4/Philips Cafe Essence/Aeropress/v60/Hario Skerton
Espresso al cacao ruleeezzz!

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Poszukuję.

Postautor: maro » śr 09 gru 2009, 21:37

Ja w tytułowym sklepie kupowałem ostatnio około rok temu i przede wszystkim opakowanie było okrutnie zmaltretowane. Oni chyba tę kawę importują "po tatarsku" czyli konno pod siodłem. O świeżą kawę tam wtedy raczej trudno było a świeżość to mój priorytet. Generalnie wolę wybierać spośród kilku mieszanek palonych miesiąc temu niż mieć do wyboru setkę niezbyt świeżych lub o nieznanej dacie produkcji. Poza tym warto zauważyć, że Italiamo sam nie wie jakie są daty palenia większości kaw (a może wszystkich) z jego oferty bo takiej informacji w opisie aukcji niestety brak.

Awatar użytkownika
vampiros
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki

Postautor: vampiros » śr 09 gru 2009, 22:16

Kiedyś zakupiłem kawę u tytułowego dostawcy. Jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem, że kawa była zapakowana w pudełko po butach. Buty co prawda były włoskie :D Kawa nie była pierwszej świeżości, ale stara też nie była...
A biorąc głos w bardziej ogólnej dyskusji, uważam, że zdecydowanie lepiej jest posiadać np 5 sprawdzonych marek, zawsze świeżych kaw, z perspektywą na dalsze rozszerzanie asortymentu, niż iść tylko i wyłącznie na ilość.

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » śr 09 gru 2009, 22:42

I ja zdążyłem się nieraz przekonać jak wygląda różnica między kawą świeżą a niezbyt świeżą.. Niezbyt robi wielką różnicę :)
Interesowałem się kilkoma kawami z oferty tego sklepu i do zakupu żadnej z nich nie doszło właśnie z uwagi na ich "świeżość" (opis każdej z tych aukcji zawierał datę ważności).
Przykładowo "świeża dostawa" (bo takim oto zachęcającym hasłem operuje italiamo caffe w opisie swoich aukcji) przedstawia się na dzień dzisiejszy następująco: Marfisa - 16.08.2010, Hausbrandt Superbar - 08.06.2010, Manuel Sublime - 11.2010. Czyli każdej z ww. kaw od czasu palenia przeleciało co najmniej pół roku...
Każdy wybierze sobie jak chce. Ja zdecydowanie wolę zwrócić się do konkretnego importera :wink:

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » czw 10 gru 2009, 1:05

[...] warto zauważyć, że Italiamo sam nie wie jakie są daty palenia większości kaw (a może wszystkich) z jego oferty bo takiej informacji w opisie aukcji niestety brak.
Potwierdzam. Przeprasza potem i oferuje rekompensatę, ale raczej nie orientuje się dokładnie co i jak. Bo też zapewne przeciętny konsument-Allegrowicz będzie bardziej pod wrażeniem rozległości asortymentu, niż jego świeżości.
Upadek nie jest klęską. Nisko zawieszona poprzeczka — i owszem

.: Isomac Tea : Innova Ascaso i-mini | Ocaree TCA-3 : Solis Maestro Plus :.

Wróć do „Kawa”