Najlepsza kawa

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
delikwent
zagląda od święta

Najlepsza kawa

Postautor: delikwent » wt 23 lis 2010, 19:54

Czy istnieje coś takiego jak najlepsza kawa?

Wiadomo, smak jest czymś indywidualnym dla każdego i dla każdego inna jest najlepsza. Ale czy jest jakaś marka kawy kultowa która ogólnie uznawana jest za najlepszą. :?:

Awatar użytkownika
RafauCaffeine
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Żodyn
Kontaktowanie:

Postautor: RafauCaffeine » wt 23 lis 2010, 19:56

a w jakiej kategorii najlepszą?

delikwent
zagląda od święta

Postautor: delikwent » wt 23 lis 2010, 19:58

A jakie kategorie mamy poza smakiem?

Awatar użytkownika
RafauCaffeine
Sprzęt: Żodyn
Kontaktowanie:

Postautor: RafauCaffeine » wt 23 lis 2010, 20:02

no właśnie.. to jest dobre pytanie.
bo jeżeli pomijamy smak. to co mamy oceniać ?
ładne opakowanie? zapach ziaren ? materiał z którego jest opakowanie?

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » wt 23 lis 2010, 20:06

Zawartość robusty...procentowa.
Region, z którego pochodzą ziarna.
Metoda palenia.

Najlepsza kawa, to Kopi Luwak...bardzo ekologiczna...
Obróbka ziaren...rewelacyjna.... :roll: :wink:
Ostatnio zmieniony wt 23 lis 2010, 20:52 przez slavik, łącznie zmieniany 1 raz.
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
ziarenko
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ziarenko » wt 23 lis 2010, 20:50

Napewno najlepsza pod względem sukcesu marketingowego- coś jak "Beaujolais Nouveau"- i z tego względu najdroższa :roll:
Bialetti Mukka Express, DeLonghi Caffe Treviso, AeroPress, i-2 mini, drip Tiamo, Tiamo Slim, Coffee Press Tiamo

Awatar użytkownika
marctwain
@mod
@mod
Sprzęt: A.Basic/I2/S.Vienna SA x 2, AP/Hario MSS1, F.MissCombiDuo

Postautor: marctwain » wt 23 lis 2010, 21:00

Najlepsza to taka, która najbardziej mi smakuje. Bez szczegółów. I zawsze jest to najlepsza jaką do tej pory piłem. Nie wiem czy za tydzień nie trafię na kolejną najlepszą. Czyli taka, która najdłużej trzyma się na pierwszym miejscu listy, jak Brothers in arms u Niedźwieckiego. :D
Żyję.:) Mariusz Obrazek

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 24 lis 2010, 8:18

Najlepsza na podrażnienie żołądka to Kronung. Tzn. żeby je mieć. :P
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

plonspio
Sprzęt: francis francis x1
Kontaktowanie:

Postautor: plonspio » śr 24 lis 2010, 14:26

Najlepsza to taka, która najbardziej mi smakuje. Bez szczegółów. I zawsze jest to najlepsza jaką do tej pory piłem. Nie wiem czy za tydzień nie trafię na kolejną najlepszą. Czyli taka, która najdłużej trzyma się na pierwszym miejscu listy, jak Brothers in arms u Niedźwieckiego. :D
Najpełniejsza odpowiedź jaką można dać na takie pytanie.Podpisuję się "obydwu ręcami" :ok2:

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » śr 24 lis 2010, 15:40

Nie chciałbym nikogo obrażać, ale dla niektórych najlepsza kawa (czyli taka jaka im najbardziej smakuje) to... rozpuszczalna :roll:.

coffea_natura
zagląda od święta
Sprzęt: Najlepszy sprzęt to dobra kawa
Kontaktowanie:

Postautor: coffea_natura » sob 18 gru 2010, 22:10

Smakosze prawdziwej kawy zgodzą się mam nadzieję, że określenie "kawa rozpuszczalna" powinno zniknąć ze słowników i zostać zastąpione czymś w rodzaju "twór kawopodobny" lub "produkt kawopochodny".

Wracając do najlepszej kawy - niechaj decyduje nie tylko gust i podniebienie, ale i cała reszta organizmu. Podniebienie daje się często oszukać, mam na myśli wówczas, gdy marna kawa zaprawiona jest mleczną pianą i cukrem, śmietanką, czekoladą, cynamonem i czym tam jeszcze.
Natomiast organizm odezwie się sam po czasie i podpowie nam, czy danej kawy należy unikać. Dzięki temu krąg kaw-kandydatek się znacznie, znacznie zawęzi.
A wtedy można skoncentrować się na samej sensoryce - każdy smakosz zapewnie ma swoje indywidualne preferencje i niech tak zostanie.
Pozdrawiam wszystkich przeciwników rozpuszczalników :D

webs
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Rancilio Silvia + MACAP M4
Kontaktowanie:

Kwestia gustu

Postautor: webs » ndz 19 gru 2010, 13:12

Wybór kawy jak i inne wybory to zawsze kwestia gustu. Pytanie jest typu: Jaka kobieta jest najładniejsza? Część facetów odpowie, że każda inna, która nie jest ich żoną, ale... To samo z kawą. Mamy swoje gusta. Na pewno wielu z nas napisze, które kawy kupuje wielokrotnie. Też mam swoje ulubione. Ale nie jestem w stanie określić, która jest najlepsza dla mnie. Każda z ulubionych bowiem ma swoje niepowtarzalne walory smakowe i zapachowe.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » ndz 19 gru 2010, 14:44

W tych poszukiwaniach najlepszej kawy trzeba, próbować różnych ziaren jak i różnych metod ich parzenia.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » wt 21 gru 2010, 15:37

Niedawno Cafferna zaoferował "swoje" kawy i w promocji, w której wziąlem udział - wygrałem próbki(w sumie trzy :wink: , duży fart). Asortyment moim zdaniem ma(Cofferna) bardzo dobry, po przetestowaniu na swoim sprzęcie umieszcze moje wrażenia w odpowiednim miejscu/subiektywach.

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » śr 22 gru 2010, 1:02

Dziś przeżyłem taką historię:
Wszedłem do knajpki (tak-kawiarni) wykończonej w ładnym, nastrojowym stylu. Za barem stała sędziwa Pani - zapewne właścicielka i młodsza, ładnie uśmiechająca się kelnerka. Podszedłem do baru i zapytałem (bo menu brak) ile zapłacę za doppio. Z miłym uśmiechem właścicielki przyszła odpowiedź - 16 zł (wszędzie dookoła 8-9). Nie mogłem się powstrzymać i zapytałem dlaczego tak drogo-odparła mi,że espresso kosztuje 8 to doppio 16. Ok. Biorę espresso (student, nie :P ). Ładna, czterogrupowa cymbałka i jakiś wielgachny młyn z kloszem chyba na 5 kg ziaren (wypełniony po brzegi). Oczywiście wielki dozownik i nawet mielić Pani nie musiała-zasypała sekundę wcześniej wyczyszczony PF, ZGARNĘŁA RESZTKI I NIE UBIJAJĄC WRZUCIŁA PF DO GRUPY. Myslę-coś nie tak. Włączyła przycisk, liczę sekundy... 1...2...3...7 i koniec. Espresso za 9 zł nalane. Nie wróży to dobrze nawet najwspanialszej mieszance. Zapłaciłem, pierwszy łyk przy barku jeszcze i.... takiego kwasu nigdy w życiu nie piłem. Nawet sink-i z mojego zelmera smakowały o niebo lepiej. Skwasiłem się, miłej starszej Pani mina drgnęła i zapytała czy coś nie tak. Nie lubię kłamać. Powiedziałem,że jest strasznie kwaśna. Pani ze stoickim spokojem odrzekła,że prawdziwe espresso zawsze jest kwaśne i się nie znam. Zostawiłem zapewne pozostałe 8,40 zł (niedopity kwas) na blacie i powiedziałem,że niestety mój organizm nie jest w stanie dokończyć filiżanki. Pani odrzekła , że ziarna tej kawy należą do najlepszych na świecie. Musiałem wyjść. Zapaliłem i poszedłem dalej...
Urzekło Was czytanie ? Wiecie jaka jest najlepsza kawa dla mnie? DOBRZE PRZYRZĄDZONA.
Pozdrawiam.
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Wróć do „Kawa”