Davidoff - dyskusja

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » ndz 30 sty 2011, 20:19

I znowu mi się przypomniał miś i scena o gościu z krawatem ;)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » wt 01 lut 2011, 10:30

swoją wiedzę na ten i inne tematy związane z kawą zaczerpnąłem z : http://rodoss.webpark.pl/#PALENIE_KAWY_
No zaraz mnie szlag trafi. Nie - już mnie trafił!
Zaraz rozpocznę procedurę ścigania plagiatu przez kancelarię prawną.

Podana strona to PLAGIAT - w 99% wszystko ściągnięte z caffeprego, nawet zdjęcia! Niektóre osobiście przeze mnie robione! Skandal.

Peppino - nie masz gdzie zdobywać wiadomości? Na główną stronę www.caffeprego.pl nie domyśliłeś się, żeby wejść?

Wszystko zerżnęli z caffeprego... i nawet się nie podpisali... nie wiadomo kto to...
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

webs
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Rancilio Silvia + MACAP M4
Kontaktowanie:

Plagiat

Postautor: webs » wt 01 lut 2011, 12:55

Jestem z branży tzn na co dzień zajmuję się WWW i DTP. Masz na stronie adnotację o Zastrzeżeniu Praw Autorskich. W zasadzie to wystarcza, aby ugodowo zaproponować około 10 000 na dzień dobry. Sądząc jednak po bezpłatnym adresie to pewno jakiś bardzo młody człowiek, który sądzi, że wystarczy podać tzw źródła. Postrasz go lub ugodowo zaproponuj umieszczenie swojej relamy na górze jego strony. Jak to jest małolat to ciąganie go po sądach spowoduje Twoją stratę czasu. Z kodu łatwo można się domyśleć, że to szczyl lub sama strona jest już bardzo długo w sieci:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> to standard sprzed wielu lat
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> to świadczy, że to totalny amator. Nikt nie koduje w Windows.

Telcontar
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Telcontar » pt 11 lut 2011, 20:53

Flamewar alert widzę.

Ale tak w ogóle to pytanie: jak odróżnić kawę "dobrą" od "niedobrej"? Dla mnie kawa "dobra" to taka, która nie jest kwaśna, kiedy zrobi się mocniejszą niż 1 łyżka na kubek 330 ml zalewajki. Bardzo dobra to taka, która ma do tego "przyjemny" (subiektywnie) aromat. Davidoffa nie piłem, ale ponoć "bardzo dobry" - wedle mojej skali, którą wyznają rzesze zwykłych kawoszy, a tu wszyscy bardzo aktywnie starają się zanegować tą opinię.
Więc czego szukać w kawie i gdzie szukać? Mam kawiarkę, na ekspres nie mam miejsca, pieniędzy, ani potrzeby - moka mi teraz starcza. Więc jakie ziarna kupić i gdzie? Czy to muszą być koniecznie ziarna? Może jest jakaś dostępna powszechniej marka mielonki, którą jednak z ciężkim sercem, ale polecicie? Lavazza? Czytałem opinie - kręcicie nosem, Davidoff - jak wyżej. No przecie nie Woseba, czy inne Nescafe...

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » pt 11 lut 2011, 21:01

Przejrzyj najdłuższe wątki w tym dziale, a sam odpowiesz sobie na własne pytanie :wink: >KLIK<

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » pt 11 lut 2011, 21:01

Skąd jesteś? Znajdź jakąś palarnię w okolicy i miel tam na miejscu albo kupuj jakąś DOBRĄ ;) mielonę z jednej ze stron naszych dystrybutorów-na pewno świeższa i lepszej jakości niż sklepowe... Co do smaku... ehhh... temat-rzeka. Nie lubię jednak mokki i piję ją raczej z musu niż przyjemności i o kapingu się nie wypowiem :)

EDIT:
Ubiegł mnie lis jeden... ;)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » ndz 13 lut 2011, 11:40

Widzę, że interwencja była skuteczna i plagiat jest już niedostępny.

Na wątku trochę straszno. Ale dorzucę swoje zdanie. Piłem Davidoffa z automatu w jakimś barze w trasie samochodowej - kawa jak kawa, bez żadnych rewelacji, choć jako taka jest reklamowana. Potwierdza zasadę, którą wyznaję m.in. w przypadku piwa: unikać produktów z przerośniętym ego, tj. takich, w których producent skupia się głównie na inwestycji w markę.

Powtarza się już któryś raz schemat: ktoś, kto jest na początku, zachwyca się czymś, bardziej zaawansowani dają mu prztyczka w nos. Nie wiem, po co. Merytorycznie wiadomo, kto ma rację - nie Davidoff i nie z automatu. Ale może dałoby się o tym pisać spokojniej?
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

Awatar użytkownika
nets
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: FP Bodum Chambord 0,35l, AeroPress, Hario Slim, Clever Dripper, młynek Bodum Bistro

Re: Davidoff - dyskusja

Postautor: nets » sob 10 mar 2012, 10:38

Mi te kawy bardzo smakują, przetestowałem wszystkie rodzaje dostępne w sklepach i chyba najlepsza była jakaś limitowana wersja z kawą która gdzieś na zboczu wulkanu rosła czy coś takiego, ostatnio podrożała mocno, napewno lepsza niż każda Lavazza ale gorsza niż Illy (piszę o kawach mielonych)

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Wazon | AP | FP | Bialetti Musa | Melitta 102 | DL KG40

Re: Davidoff - dyskusja

Postautor: trickykid » sob 10 mar 2012, 13:43

Z całym szacunkiem ale mówimy o zwietrzałych trocinach po cenach bardzo dobrych i świeżych ziaren. Nie widzę powodu by tak dać się orzynać gdy na wyciągnięcie reki jest prawdziwa kawa. A Davidoff ze swoimi wymyślnymi opakowaniami to już jest szczytowe rozwinięcie sztuki zawijania gumna w papierek.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
Ka(wa)mil
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Hario V60

Davidoff

Postautor: Ka(wa)mil » wt 13 lis 2012, 11:11

Witam, co powiecie o kawie Davidoff Espresso.

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Wazon | AP | FP | Bialetti Musa | Melitta 102 | DL KG40

Re: Davidoff

Postautor: trickykid » wt 13 lis 2012, 11:46

Davidoff robi najdroższe na świecie słoiki na płatki owsiane i bułkę tartą. Resztę znajdziesz w wyszukiwarce forumowej.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Wróć do „Kawa”