Kawa z Włoch przez Internet - większe ilości.

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
CaffeMatti
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Gaggia Classic, Eureka Mignon, orientalny tygielek, kafetierka, Saeco Via Veneto de Luxe

Kawa z Włoch przez Internet - większe ilości.

Postautor: CaffeMatti » pn 21 mar 2011, 11:08

Cześć Kawoszki i Kawosze!

Czy zaopatrujecie się w kawę bezpośrednio we Włoszech przez Internet? Gdzie, z jakich sklepów korzystacie, żeby ceny były dobre i przesyłka w rozsądnej cenie?
Jak powszechnie wiadomo, kawa we Włoszech jest bardzo tania, 3 razy tańsza niż w polskich delikatesach i 2 razy tańsza niż u kawowych allegrowiczów. Moim marzeniem jest kupować kawę w Polsce we włoskich cenach albo zbliżonych :)
Jak ja szukałem popularnych marek, to znajdowałem jedynie kapsułki albo saszetki albo małe lokalne palarnie oferujące mało znane własne produkty. Nie znam włoskiego, nie byłem w stanie znaleźć żadnych sensownych sklepów wysyłkowych we Włoszech, gdzie by była np. La Brasiliana. Z tego co widzę, to forumowicze zaopatrywali się w Niemczech, np. w aromatico.de, ale: raz że w Niemczech jest drożej, a dwa, że obsługa okazała się być dla Polaków arogancka i chamska.
Z drugiej strony, nie wierzę w to, że w bądź co bądź jednym z 7 najbardziej uprzemysłowionych krajów świata w dzisiejszych czasach nie można kupić kawy przez Internet. To jak to jest z tą kawą przez Internet w Italii? Znacie jakieś sklepy?
Postanowiłem otworzyć nowy wątek, bo w wyszukiwarce znalazłem inny podobny, ale dotyczył on zakupu ekspresów przez Internet z Włoch a nie kawy.
Ostatnio zmieniony pn 21 mar 2011, 19:04 przez CaffeMatti, łącznie zmieniany 3 razy.
ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Użytkownik Twolipan został zbanowany za poglądy.

Piotr
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups Expert GVX231,Bialetti Venus, Aeropress, Drip

Re: Kawa z Włoch przez Internet

Postautor: Piotr » pn 21 mar 2011, 11:24

...Jak powszechnie wiadomo, kawa we Włoszech jest bardzo tania, 3 razy tańsza niż w polskich delikatesach i 2 razy tańsza niż u kawowych allegrowiczów typu Italiamo_Caffe. Moim marzeniem jest kupować kawę w Polsce we włoskich cenach albo zbliżonych :)
Jak ja szukałem popularnych marek, to znajdowałem jedynie kapsułki albo saszetki albo małe lokalne palarnie oferujące mało znane własne produkty. ...
Czy Włoskie oznacza najlepsze? Chyba musisz jeszcze dobrze poczytać forum. Po co ci kawa z Włoch, nie może być z Polski? Nie wiem o jakie dokładnie kawy ci chodzi, ale domyślam się że mają to być markowe kawy. Polecam spróbowanie świeżych ziaren z Polskiej palarni lub od któregoś ze sprzedawców(Dział: Kawa: oferty sklepów, dystrybutorów, palarni...). Tanie to są ziarna które są znajdują się na półkach w marketach mam nadzieje, że masz świadomość jaka jest ich jakość?
Ostatnio zmieniony pn 21 mar 2011, 12:59 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Piszę książkę.
Ponumerowałem już strony.
- Steven Wright.

Awatar użytkownika
CaffeMatti
Gaggia Classic, Eureka Mignon, orientalny tygielek, kafetierka, Saeco Via Veneto de Luxe

Postautor: CaffeMatti » pn 21 mar 2011, 11:42

Wiem o lokalnych palarniach, ale w tym przypadku chodzi mi o konkretne marki: Kimbo, Pellini, La Brasiliana. Taką kawę chcę kupować we Włoszech, ziarnistą i mieloną. Czy ktoś zna jakieś konkretne internetow sklepy w słonecznej Italii z takim asortymentem?
na pułkach w marketach
na półkach, kolego, na półkach, szanujmy język polski :)
ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!

Stannlio & Ollio
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Accademia

Postautor: Stannlio & Ollio » pn 21 mar 2011, 12:22

Panowie, nie zadawajcie sobie bulu...
Rozumiem, że to żart ortograficzny? M.
Ollie: Give me some water for the coffee.
Stan: There's no water here.
Ollie: Bring some from the well. That's the wells are for.

Piotr
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Piotr » pn 21 mar 2011, 12:24

Przepraszam pomyliłem się. :wink: Chyba można się czasem pomylić?

Ps: Rozumiem że na forum jesteśmy sobie na TY, ale nie
kolego,
:wink:
Piszę książkę.
- Steven Wright.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 21 mar 2011, 12:31

Nie wyobrażam sobie Włocha kupującego kawę w internecie. Włosi kupują sobie kawę w barach, a nie w sklepach.

Awatar użytkownika
CaffeMatti

Postautor: CaffeMatti » pn 21 mar 2011, 12:40

a do domu gdzie kupują?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 21 mar 2011, 12:51

W supermarkecie? ;)

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » pn 21 mar 2011, 12:52

Kimbo, Pellini, La Brasiliana. Taką kawę chcę kupować we Włoszech, ziarnistą i mieloną.
Zupełnie nie rozumiem zasadności kupowania kawy tych marek za granicą skoro są dostępne w kraju. Przesyłka z Włoch nie jest za darmo... Ile zaoszczędzisz ? 10 zł ? Może 20, może więcej jeśli kupisz dużą ilość ale przy "domowym" zapotrzebowaniu oznacza to, że będziesz pił nieświeżą. A po Ci te mielonki :shock: Poza tym producenci, których wymieniłeś to duże przemysłowe palarnie a ich kawy są nędzne.
Kupię ekspres dźwigniowy.

Piotr
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Piotr » pn 21 mar 2011, 12:55

Albo :wink:
..albo małe lokalne palarnie oferujące mało znane własne produkty...
Piszę książkę.
- Steven Wright.

Awatar użytkownika
CaffeMatti

Postautor: CaffeMatti » pn 21 mar 2011, 13:10

Poza tym producenci, których wymieniłeś to duże przemysłowe palarnie a ich kawy są nędzne.
Jakoś wątki o tych kawach na forum przeczą twoim słowom w 100%. La Brasiliana Marfisa to jedna z najlepszych włoskich mieszanek, oceniana na 9/10. Nie mam nic przeciwko polskim palarniom, takim jak ta Antonia, i może od czasu do czasu coś tam kupię - do własnego użytku. Ale w tym wątku interesują mnie zakupy 10 kg i więcej kawy znanych włoskich marek, dlatego wierzę, że się opłaci. Wiecie, mam liczną rodzinę, oni wypijają 10 kg w dwa miesiące :) Panowie, mam propozycję, odpowiadajcie wtedy, kiedy macie informacje wnoszące coś do tematu.
Ostatnio zmieniony pn 21 mar 2011, 14:50 przez CaffeMatti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marctwain
@mod
@mod
Sprzęt: A.Basic/I2/S.Vienna SA x 2, AP/Hario MSS1, F.MissCombiDuo

Postautor: marctwain » pn 21 mar 2011, 13:15

Te małe lokalne palarnie - to chyba jedyny sens takich zakupów. Bariery: język, brak stron lub witryn internetowych.
Ale przy rozwoju naszych rodzimych palarni - ten sens podlega stopniowej atrofii. :wink:
edytuję, bo nie znałem postu powyżej.
Myślałem, że szukasz "nowości". A chodzi o po prostu o większe ilości. Wtedy może to i jest sens. Pozostaje jeszcze zapytanie naszych importerów o rabaty ilościowe. Może... kalkulator i tyle.
Żyję.:) Mariusz Obrazek

Piotr
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Piotr » pn 21 mar 2011, 13:23

[quote="KawowyMaciej"... Ale w tym wątku interesują mnie zakupy 10 kg i więcej kawy ...[/quote]

Widzisz nie możesz mieć do nas pretensji ponieważ oboje myśleliśmy(i pewnie Antonio i Marctwain też) o zakupach do domu(2-3kg). Jak byś wcześniej wspomniał że potrzebujesz większe ilości to pewnie cała rozmowa potoczyła by się inaczej. Co i tak nie zmienia faktu iż polecam sprawdzone Polskie zakupy. :wink: Ale oczywiście mamy wolny rynek. Powodzenia
Piszę książkę.
- Steven Wright.

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » pn 21 mar 2011, 13:32

Jakoś wątki o tych kawach na forum przeczą twoim słowom w 100%. La Brasiliana Marfisa to jedna z najlepszych włoskich mieszanek, oceniana na 9/10. Nie mam nic przeciwko polskim palarniom,
W takim razie nie przeczytałeś wszystkich wątków. Są i takie o zakupach kawy za granicą w tym we Włoszech. W kwestii Marfisy to ktoś już zauważył (w wątku, którego pewnie nie czytałeś) że na opakowaniu pisze 100% Arabica a w kodzie z tyłu paczki 80% Arabica 20% Robusta. Sądząc po cenie tej kawy w Italii ani A ani R nie jest wysokiej jakości :wink: Jeśli chcesz kupować 10 kilo kawy miesięcznie to trzeba było to napisać w pierwszym poście wtedy byś uniknął postów "nic nie wnoszących" Jeśli chcesz znaleźć w Italii sklep internetowy z kawą to wejdź na google.it A żeby uniknąć podejrzeń o jakiś "szeptany marketing" dodam, że w rodzimych palarniach się nie zaopatruję.
Kupię ekspres dźwigniowy.

Awatar użytkownika
CaffeMatti

Postautor: CaffeMatti » pn 21 mar 2011, 13:41

Marctwain, Piotr, OK. To już wyjaśniliśmy. Maro, to Twoje zdanie dla mnie jej jakość jest wysoka. Niestety google nie pomaga. A może ktoś kursuje regularnie na trasie Poznań-Italia i mógłby mi przywozić kawę, za wynagrodzeniem rzecz jasna>?

Wróć do „Kawa”