Kawa z Włoch przez Internet - większe ilości.

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
Twolipan
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Rancilio Sylvia V3 II, Cunill Full Metal

Re: Kawa z Włoch przez Internet - większe ilości.

Postautor: Twolipan » wt 13 mar 2012, 0:24

Zapewne podobne do moich

Musi tu działać "niewidzialna ręka rynku", bo mnie dla odmiany buki nałożył zakaz umieszczania gdziekolwiek indziej informacji niż w dziale "drogocenne ziarenka" . Jednocześnie mogę informować o nie większej ilości niż 2 kilo.
Tutaj co prawda jest połowa tej ilości, ale to chyba gorzej, bo w GRATISIE. :smiech:
Ja zaś dzieliłem się własnymi zapasami sprowadzanymi bezpośrednio z Włoch za pół ceny sklepów internetowych i allegro. A kolega gratisowicz chyba wogóle łamie wszelkie zasady polskiej dystrybucji dając za darmochę, heheh.

W każdym ja razie zniechęciłem się do wrzucania i dzielenia się na forum tanią kawą.
Swoje zrobiłem, udowodniłem fizycznie ile kosztuje kawa we Włoszech.:)
Jak więc widać biznes kawowy jest cięzki i trudny...

Awatar użytkownika
CaffeMatti
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Gaggia Classic, Eureka Mignon, orientalny tygielek, kafetierka, Saeco Via Veneto de Luxe

Postautor: CaffeMatti » wt 13 mar 2012, 23:26

Buki jak Buka z Muminków...
ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Użytkownik Twolipan został zbanowany za poglądy.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » śr 14 mar 2012, 1:49

Fascynuję mnie upór...
...znikające posty również!

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » śr 14 mar 2012, 8:40

A co było w tych postach że zniknęło? Jakieś wulgaryzmy?
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Yoanna
@dmin
@dmin

Postautor: Yoanna » śr 14 mar 2012, 9:36

Kolejny raz przypominamy, że jakakolwiek prywatna sprzedaż na Forum jest zabroniona (poza wątkiem komercyjnym) - tak było od zawsze. Nie będziemy robić już żadnych wyjątków.
Podziel się szpikiem, to nie boli!

www.caffegaleria.pl

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » śr 14 mar 2012, 9:41

Guzik prawda. Dopuki nie czerpaliście korzyści materialnych z handlu kawą, zbiorowe, bądź tanie zakupy były wręcz mile widziane.

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » śr 14 mar 2012, 9:50

Piovit, nie mieszaj prywatnej sprzedaży z grupowymi zakupami. Moderatorzy zawsze usuwali wszelkie zapędy marketingowe. Nie zabraniamy na umawianie się na wspólne zakupy, forumowicze robią to cały czas i nic nam do tego. Grupowe zakupy to co innego niż cykliczne, stałe oferty ("nowa dostawa"). Od tego jest allegro.
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere

Postautor: piovit » śr 14 mar 2012, 9:59

Buki, Twolipan znalazł kogoś, kto mu przywozi kawę z Włoch za półdarmo. Bez narzutu, czy korzyści podzielił się swoimi zapasami z forumowiczami. Być może nie znam wszystkich szczegółów, ale gdzie Ty tu widzisz zapędy marketingowe, lub cykliczne stałe oferty?

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » śr 14 mar 2012, 10:37

A Ty nie widzisz? Przecież miało to być cykliczne przywożenie z Włoch w bagażniku.... :) i handlowanie tym na CP. "Może nie znasz wszystkich szczegółów" - właśnie :).
Mówienie "podzielił się" jest trochę... :) Zresztą... nikt mu nie broni "dzielić się", z tym, że jeśli otworzymy szerzej tę "furtkę" to inni handlowcy z prywatną inicjatywą tylko na to czekają. Zarejestrują się na Forum tylko po to, aby sprzedawać kawę niekoniecznie "dzieląc się" nią. Każdy kolejny handlowiec będzie działał na tej samej zasadzie - będzie miał do rozprowadzenia paletę kawy (nawet po minimalnej marży), ale będzie mówił, że chce "rozdać za pół darmo"... (jak ci ktoś na targu mówi, że ma niepryskane jabłka, to też wierzysz?)

Dział "drogocenne ziarenka" miał służyć Forumowiczom, którzy kupili kawę, nie smakowała im i chcieli się wymienić z kimś, kto by chciał. To były stare dobre czasy - teraz osoby takie jak Twolipan czy inni wykorzystują to jako furtkę dla "przyczajonego" handlu "spod lady", wmawiając Forumowiczom, że się "dzielą". Twolipan sprzedawał niezbyt świeżą kawę, ale Profic już całkiem świeżutką, a tanią tylko dlatego, że robuścianą - mało to jest na rynku tanich kaw robuścianych? Czy to jakaś okazja? Nie, tylko łatwy rynek zbytu dla znajomego Profica. Profic ma profil na fejsbuku - może tam sprzedawać ze znajomym kawę, nikt mu nie broni. Teraz tylko robi z siebie męczennika :) Zresztą... to jest idealny przykład tego, co powoduje otwarcie "furtki"...

Stworzyliśmy dział komercyjny, aby uporządkować Forum, aby właśnie nie było targowiska na całym Forum. Niektóre firmy przystały na te warunki, zgodziły się, pilnują porządku, inne nie chciały i zrezygnowały. Nasza działalność też podlega tym zasadom - nie wychwalamy kawy z naszego sklepu i nie namawiamy pod każdym postem, czasem coś doradzimy - jak każdy. Dlatego nie zgadzam się, że działamy "inaczej" odkąd mamy sklep z kawą - proponujemy tylko równe, zdrowe zasady dla firm handlujących kawą, a nie "chowanie się" za Forumowiczami.
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere

Postautor: piovit » śr 14 mar 2012, 11:42

No właśnie widzę i to więcej niż myślisz. Z resztą nie tylko ja. Stali bywalcy z którymi rozmawiałem, maja podobne odczucia. Wiem, że gdy trzeba utrzymać rodzinę nie ma miejsca na skrupuły, ale spróbuj spojrzeć na to obiektywnie. Różnicą polega na tym, że przed uruchomieniem cafegalerii takie akcje Ci nie przeszkadzały. Wręcz zabiegałeś o rabat dla forumowiczów. Co stoi na przeszkodzie - gdyby bagażnik Twolipana się powiększył - zaproponować mu dział dla dystrybutorów? Próbując wmówić forumowiczom że z takimi akcjami nie jest Ci nie po drodze, trochę...a zresztą, Twoja piaskownica, Twoje zabawki. Nie mój interes, piszę tylko co widzę :kwiat:

Awatar użytkownika
CaffeMatti
Sprzęt: ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Gaggia Classic, Eureka Mignon, orientalny tygielek, kafetierka, Saeco Via Veneto de Luxe

Postautor: CaffeMatti » śr 14 mar 2012, 12:01

Moim zdaniem działalność Twolipana nie ma znamion działalności komercyjnej. Praktycznie będzie to non-profit, gdyż 7,8% narzutu, które zaproponował, czyli 4 zł na kilogramie, to nawet nie albo ledwo zrekompensuje mu poniesionych nakładów, choćby na telefony do Włoch do kolegi, którą tę kawę przywozi. Może da się znaleźć rozwiązanie do zaakceptowania przez Bukiego, bądź co bądź właściciela Caffeprego.pl (oraz Cafegaleria.pl ;)) Może Twolipan umieścisz wątek ze swoją ofertą w dziale "Oferty dystrybutorów"? Narzut 7,8% będzie ofertą tylko dla forumowiczów CP.
ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Użytkownik Twolipan został zbanowany za poglądy.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » śr 14 mar 2012, 12:06

Oferta w dziale dla dystrybutorów jest płatna...

Dzizi mnie to, że dalej w Polsce nie dopuszcza się czegoś pożytecznego dla ogółu. Wszystko rozchodzi się o pieniądze i na tym opiera. Gdybym zapłacił kwotę x wtedy mógłbym rozpowszechniać kawę na której nie zarabiam ani złamanego grosza, o czym wielokrotnie pisałem i mówiłem.
Zostałem oskarżony o sprzedaż kawy, z której to sprzedaży czerpię korzyści co jest wyssane z palca i tylko przekonuje mnie to w tym jak Polska to zdziczały kraj, w którym jakakolwiek pomoc innym jest w zarodku tłumiona bo... jest za darmo! Szaleństwo, człowiek robi coś za darmo, nie czerpię z tego żadnych korzyści materialnych! To niemożliwe, przeciez każdy orze jak moze, każdy daję marżę 150%, a on chce za darmo? Nie, nie! Trzeba to w zarodku stłumić!

Nie pisz buki, że cenzurtowałeś moje posty tylko dlatego, że regulamin jest taki i siaki... Chodzi tylko i wyłącznie o KASĘ! Bo każdy kto sprzedaję na forum płaci za reklamę, a ci co sprzedają w ramach społecznego zrywu i sprzciwiania się wysokim ceną kaw, tego nie robią co w oczywisty sposób umniejsza Twój portfel!

Wczoraj po raz kolejny zostały usunięte moje posty, tydzień temu gdy pisałem o sprzedaży ok, może było to podstawne do usunięcia chociaż nikt mnie nie zapytał czy rzeczywiście sprzedaję z korzyścią czy w ramach społecznościowej akcji "Kawa z Włoch" ale lepiej cenzurować. Wczoraj został usunięty post w którym nie wspomniałem nić o sprzedaży, nie wspomniałem nawet o przekazaniu kawy ba! nawet nie napisałem nic że chcę zokolwiek uczynić. Zwykły informacyjny post.

Co ciekawe nikt mnie nie zapytał o ścisłość w tej sprawie, od razu cenzor i fru.
Zarzuca mi się, że nawet jeśli nie ja czerpię korzysci ze sprzedaży kawy na forum, to czerpię ją ten kto sprowadza kawę do Polski, a od kogo ją mam. Co jest absurdalnym argumentem. Bo porównanie można to sprowadzić do tego, że osoby które uczestniczą w akcjach "grupowe zakupy kawy" wspierają przeciez producenta/dystrybutora. Ktróry to czerpie korzyści ze sprzedaży kawy dla nas. Ich też ocenzuruj!

Fascynujące i zabawne jak szybko można zostać sprowadzonym na ziemię... Za trochę chęci ot tyle...
Dziwny to kraj... Tuwim już o tym wiedział:
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość,
I ty, cenzorze, co za wiersz ten
Zapewne skarzesz mnie na ciupę,
Iżem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w dupę !…

Awatar użytkownika
ranGo
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: e61

Postautor: ranGo » śr 14 mar 2012, 12:58

Forum już powoli staje się bardzo poetyczne ...
Załączniki
poljubac.JPG

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » śr 14 mar 2012, 13:25

trzeba zorganizować spotkanie forumowiczów i :szampan: :szampan: :szampan:
Lepiej porozmawiać na żywo :)
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Awatar użytkownika
Animator47
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Espresso Pure +i-mini+Moka+Aeropress+Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Animator47 » śr 14 mar 2012, 14:11

No cóż buki trochę przesadzasz akcje tego typu nie wyszły od pierwszych lepszych ledwo zarejestrowanych uczestników forum. I Twolipan i profic udzielają się aktywnie na forum już od jakiegoś czasu, do tego oferta na pierwszy rzut oka nie jest zarobkowa. Ile Twolipan zarobił na tym swoim dzieleniu się kawą? Tyle co kot napłakał, nie mówiąc o profiku. Buki spójrz na to z dystansu...

Wróć do „Kawa”