Palarnie niemieckie - wspólne zakupy?

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
Maciej1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: R58|Fiorenzato F64 EVO

Palarnie niemieckie - wspólne zakupy?

Postautor: Maciej1 » śr 28 wrz 2011, 20:19

Jako, że do Niemiec mam rzut beretem, bo faktycznie tylko przez Odrę :wink: ,postanowiłem na własnej skórze przetestować niemieckie palenie ( oczywiście te lepsze). Obecnie znam niemieckie palarnie tylko z opinii na często odwiedzanym i lubianym przeze mnie niemieckim forum Kaffee-Netz.

Rozpoczynam od cenionej przez Niemców FAUSTO, następna w kolejce będzie PHOENIX z Drezna]. Fausto jest chyba najczęściej kojarzone ze świetnym ( podobno ) singlem - Monsunową Indią Malabar. Mają również kawę zieloną. Pomimo wysokiego euro ceny wcale nie są złe.

Także, jak ktoś byłby chętny dołączyć się do zamówienia, które chciałbym złożyć pod koniec przyszłego tygodnia, to zapraszam. Powyżej 50 euro wysyłka jest darmowa. Oczywiście przesyłka nie będzie szła do Polski tylko do mojej koleżanki po drugiej strony Odry. Ja mogę porozsyłać dalej po Polsce jakąś tanią paczką pocztową.

Mam nadzieję, że nasi lokalni handlowcy nie będą mieli mi tego za złe :wink:
_, w kolejce _

Awatar użytkownika
Delizia.pl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens
Kontaktowanie:

Re: Palarnie niemieckie - wspólne zakupy?

Postautor: Delizia.pl » śr 28 wrz 2011, 22:25

Witam, w Niemczech to prędzej szukać lokalnych warzelni dobrego Piwa:)
Każde większe miasto ma swój Brauhaus lub Brauerei:) Niemcy to naród piwoszy, a nie kawoszy:)
taka ciekawostka w Niemczech jak zamówi się "diesel" to dostanie się piwo z colą
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 28 wrz 2011, 22:39

Mają Niemcy sporo wspólnego z kawą. Wystarczy, że niemiecki jest Probat, że tych niemieckich Probatów na Ziemi są chyba setki tysięcy... :) Włoskie espresso nieźle wychodzi na Probatach :).

Awatar użytkownika
Maciej1
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Maciej1 » czw 29 wrz 2011, 7:54

Każde większe miasto ma swój Brauhaus lub Brauerei:) Niemcy to naród piwoszy, a nie kawoszy:)
taka ciekawostka w Niemczech jak zamówi się "diesel" to dostanie się piwo z colą
To jak w takim razie porównasz ich forum do naszego? Jego użytkownicy zaopatrują się w większości w tych palarniach. Piłeś kiedyś BLUE albo RED z Phoenix? A ja tak. Jeżeli Niemcy to naród piwoszy a nie kawoszy to w takim razie co powiedzieć o Polakach.
_, w kolejce _

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 29 wrz 2011, 9:05

Macieju, to już masz czym zaparzać?
Nie powtarzajmy tych różnych durnych kalek nawet w żartach, bo jakiś Niemiec też może stwierdzić, że najlepsza palarnia w Polsce, to... domyślacie się gdzie była. :glupek:
Oni też przeszli kiedyś etap zafascynowania włoskimi mieszankami, ale po podobnej przygodzie jak nasza z aromatico, trochę im przeszło. Zaczęli więc odkrywać lokalne palarnie i to z bardzo dobrym skutkiem. Chętnie bym też spróbował, ale akurat mam spory zapas i to na dodatek włoskich, rzeczywiście świetnych ziaren.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
Maciej1
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Maciej1 » czw 29 wrz 2011, 9:29

Macieju, to już masz czym zaparzać?
Jeszcze nie zupełnie ale sprzęt czeka już na mnie u rodzinki w Berlinie. Jutro go odbieram i wkraczam do rodziny HX-owców :wink: .
Co do zamówienia - daję sobie jeszcze trochę czasu do końca przyszłego tygodnia, więc może zapasy Ci się skurczą.
_, w kolejce _

Awatar użytkownika
Delizia.pl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens
Kontaktowanie:

Postautor: Delizia.pl » czw 29 wrz 2011, 16:39

To jak w takim razie porównasz ich forum do naszego? Jego użytkownicy zaopatrują się w większości w tych palarniach. Piłeś kiedyś BLUE albo RED z Phoenix? A ja tak. Jeżeli Niemcy to naród piwoszy a nie kawoszy to w takim razie co powiedzieć o Polakach.
Witam, nie piłem kaw z lokalnych niemieckich palarni, gdyż ten rynek nigdy mnie nie interesował z prostego powodu - kawy palone na niemiecki sposób jakoś nigdy mi nie podchodziły w smaku...
W każdym razie w Niemczech jest bardzo popularna włoska kawa, wystarczy zobaczyć sklepy typu aromatico.de
Tak Niemcy ta naród piwoszy, a Polacy hm... wypiją wszystko, na zachodzie na pewno jesteśmy kojarzeni z wódką:)
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Awatar użytkownika
marctwain
@mod
@mod
Sprzęt: A.Basic/I2/S.Vienna SA x 2, AP/Hario MSS1, F.MissCombiDuo

Postautor: marctwain » czw 29 wrz 2011, 19:06

Ja bym spróbował z Phoenixa. Jeśli to aktualne.
Żyję.:) Mariusz Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej1
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Maciej1 » czw 29 wrz 2011, 19:51

No to może zróbmy tak: mogę zamówić jednocześnie z Fausto i Phoenix-a. Tak jak wcześniej pisałem czekam na chętnych do końca przyszłego tygodnia ( powiedzmy do 6.10 ). Popatrzcie na stronach palarni co was interesuje i wysyłacie konkretne nazwy i ilości. Na pewno nie będzie to jednorazowa możliwość zamówienia - jak ktoś będzie chętny później to zamówimy po raz kolejny. Jeżeli chodzi o rozliczenie to myślę, że rozsądna będzie przedpłata na moje konto :dymek:
_, w kolejce _

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 30 wrz 2011, 9:35

kawy palone na niemiecki sposób jakoś nigdy mi nie podchodziły w smaku...
Te palarnie nie palą po niemiecku, ale po włosku. To po prostu świeża i mocna konkurencja do starych knotów oferowanych przez aromatico. Niewtajemniczonym przypomnę, że bardzo często daty przydatności podawane na stronie aromatico bywają o co najmniej pół roku zawyżone.
?

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » pt 30 wrz 2011, 15:01

Phoenix nie pali po niemiecku i po włosku też raczej nie. Chyba preferują amerykański wzorzec - jasne palenie i duża doza 14-22g.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 30 wrz 2011, 15:30

Np. illy też preferuje jasne palenie, a 14 g to wręcz mała doza, więc nie widzę tu nic amerykańskiego. Może to, że mają stronę po angielsku. :wink:
Tym bardziej, że piszą wyraźnie:
The roasting time for our coffees takes beween 14 and 18 minutes. Even for our "dark grades" the roasting break occurs before the second crack. In this way we protect the coffee against losing its natural substance of sweetness and fruit. All coffees are roasted separately, so we we can manage exactly the roasting process of each coffee.
Wir rösten unsere Kaffees zwischen 14 und 18 Minuten. Der Röstbreak erfolgt auch bei unseren "dunklen Röstgraden" vor dem zweiten Crack. Somit erhalten wir den natürlichen Süß- und Fruchtgehalt der Kaffees. Alle Kaffees werden seperat geröstet, so können wir den Röstverlauf, jeden Kaffees genau steuern.
?

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » pt 30 wrz 2011, 16:15

No to określ ich profil palenia. Doza między 14-23g a nie 14g i zdecydowany nacisk na owocowe niuanse smakowe(bardzo intensywne, dla niektórych za mocne) to jaki w takim razie charakter?

Empfohlene Parameter bei der Espressoextraktion:
14-23g je shot /5-7 Sekunden Preinfusion /24-27 Sekunden netto Extraktionszeit /8,6 bis 8,9 bar /91 bis 93 Grad

Geschmacksprofil - ...dieser Kaffee schmeckt nach Pfirsichen, Aprikosen und süßer Lebensfreude...
Ostatnio zmieniony pt 30 wrz 2011, 23:37 przez zbignes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej1
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Maciej1 » pt 30 wrz 2011, 19:00

Waga jest chyba w tak szerokim zakresie ze wzgledu na sitko z jakiego się korzysta. Co do niuansow smakowych, to wielu jest na forum wielbicieli owocowego smaku. Pilem tylko raz BLUE i RED chyba z kolekcji 5 w Berlinie w Godshot ale wrazenia niezapomniane - super espressi.
_, w kolejce _

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 14 paź 2011, 12:34

No i na czym stanęło zamawianie? Czy jest więcej chętnych? Skuszony naprawdę dobrymi cenami w Fausto i bardzo dobrymi opiniami na niemieckim forum chętnie zamówiłbym ze 2 kg czegoś.
?

Wróć do „Kawa”