Dallmayr - Ethiopia

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Robson27
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: nie mam

Dallmayr - Ethiopia

Postautor: Robson27 » wt 11 paź 2011, 13:59

Dzień dobry Wszystkim

Zakupiłem ostatnio tą kawkę (ziarnistą) i jestem mile zaskoczony tym bardziej że to najlepsza jaką dotychczas piłem. Próbowałem kilku rodzajów Tchibo, jakiś jacobs, woseba ale wypadają one słabo do tej Dallmayr ethiopia. Narazie poprostu szukam mojej kawy i ta przypadła mi do gustu. Jednak że mi się kończy chce zakupić coś innego. Może znacie jakieś dobre odpowiedniki które dają np lepszy głębszy smak. Zaznacze że ta kawa ma słaby aromat ale ma lekki kwaskowaty posmak co lubię.
Czy ktoś pił tą kawe i może też ją lepiej ocenić??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Re: Dallmayr - Ethiopia

Postautor: Jogi » wt 11 paź 2011, 14:35

Zanim ktoś postanowi Cię zlinczować, bo nie będzie wiedział, czy robisz sobie jaja, czy chcesz wywołać kłótnię, zapoznaj się proszę z działem Subiektywnych Opinii forum i rzuć okiem na kilka ostatnich wątków w dziale Kawa. Wtedy zrozumiesz, że wymieniona przez Ciebie kawa, to jakaś tam ostatnia deska ratunku, a nie kawa do polecania komukolwiek, kto próbował coś więcej niż tylko Lavazzę.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
Animator47
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Espresso Pure +i-mini+Moka+Aeropress+Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Animator47 » wt 11 paź 2011, 20:02

Nie bądźmy zbyt surowi, nie każdy zaczynał od kaw świetnej jakości. Widać, że jesteś dopiero na początku swojej kawowej drogi, ale tak jak mówi Jogi zajrzyj do naszego działu opinii i wybierz sobie coś o najbardziej zachęcającym profilu smakowym. Różnicę odczujesz na pewno ;).

Awatar użytkownika
Delizia.pl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens
Kontaktowanie:

Postautor: Delizia.pl » wt 11 paź 2011, 20:30

Witam, każdy zaczynał zawsze od czegoś gorszego, a z biegiem czasu przerzucał się na lepsze.
Zazwyczaj ludzie zaczynają od kaw marketowych typu Jacobs, Tchibo, potem przychodzi Dallmayr, Lavazza, potem lepsze włoskie mieszanki i/lub kawy z polskich palarni.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Robson27

Postautor: Robson27 » śr 12 paź 2011, 8:04

Witam

Dzięki za odpowiedzi i postaram się poprawić.
Na temat polskich palarni jak pisała Delizia to chce spróbować kawy od tych dwóch co są w Gdyni ( Ipanema i palazzo cafe). Czy miał ktoś kiedyś z nimi kontakt i próbował ich kaw. Czy lepiej dać sobie od razu spokój i kupić jakieś pellini lub doubleshot.

baania
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Severin KA5987
Młynek ostrzowy
French press
Dripper
Kontaktowanie:

Postautor: baania » śr 12 paź 2011, 8:42

Idź do obu palarni i weź próbki kilku kaw po 100g i sam stwierdzisz, która jest najsmaczniejsza.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 12 paź 2011, 8:50

Powtórzę jeszcze raz forumową mantrę :wink: : dobra kawa to świeża kawa. O świeże Pellini niezwykle trudno. Jak masz wysoki budżet, to bierz bez zastanowienia doubleshot :D . Żartowałem :lol: . Trochę. Na automacie nie wyczujesz aż tak wielkiej różnicy. Pallazzo ma niektóre fajne mieszanki, może trochę czasem niedopracowane, ale całkiem OK. Z singlami u nich też różnie bywa, niektóre wychodziły mi za kwaśne. Dość drogie. Ipanemy nie próbowałem. Warto kupić małe paczki i porównywać, jak radzi baania. Może też z innych palarni. Ale może być też spokojnie coś innego np.: Agust, Antoniana, Bazzara, La Brasiliana, Manuel, Meseta, Mokito, Antica Tostatura Tirestina, Diemme, Giovannini by Parenti, Hausbrandt, Jolly Caffe, Mexico by Parenti itp. itd.
?

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » śr 12 paź 2011, 9:52

Radziłbym troche inną droge, poszukaj kontaktu z prosperującymi kawiarniami i tam pytaj o sposoby zaopatrzenia i źródła.

Awatar użytkownika
Delizia.pl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens
Kontaktowanie:

Postautor: Delizia.pl » śr 12 paź 2011, 9:57

W wielu kawiarniach nie da się dowiedzieć jakiej marki kawa jest podawana, bo to tajemnica. Sam z ciekawości często pytam, to słyszę jedynie że podana "kawa jest włoska". Z drugiej strony, są kawiarnie z szyldem danej marki, a w filiżance jest coś innego:)
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Robson27

Postautor: Robson27 » śr 12 paź 2011, 18:15

Jogi a co dokładnie piłeś od caffe Pallazo. Piłeś może jakąś ich mieszanke?

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 13 paź 2011, 9:03

Tak, klubowa - dość dużo robusty, ale jeszcze nienajgorsza, ambasador - całkiem niezła, ale droga.
?

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Dallmayr Ethiopia - NEU!

Postautor: GUCIO-59 » pn 28 lis 2011, 18:13

Dziś kupiłem...
Ostatnio zmieniony czw 05 sty 2012, 22:27 przez GUCIO-59, łącznie zmieniany 1 raz.
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Re: Dallmayr Ethiopia - NEU!

Postautor: loock » pn 28 lis 2011, 18:26

Lepiej nie otwieraj w ogóle :D

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » pn 28 lis 2011, 21:31

No to już :shock:
Ostatnio zmieniony czw 05 sty 2012, 22:28 przez GUCIO-59, łącznie zmieniany 1 raz.
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » wt 29 lis 2011, 11:00

Dużo mleka, bardzo dużo..... a nie zawsze robi dobrze....

Trzymajmy się tu tytułowej Etiopii, koniec OT.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Wróć do „Kawa”