Ceny kawy w polskich palarniach

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Ceny kawy w polskich palarniach

Postautor: zbignes » sob 12 lis 2011, 22:02

Niestety nie udało mi się porządnie przenieść postów, dlatego kopiuje je tutaj: /buki/
A przede wszystkim ceny z polskich palarni, zaczyna się od 100 zł/kg i w górę. Brawo, tak trzymać, nie ma to jak poczucie własnej wartości, jesteśmy(właściwie jesteście) mistrzami(rodzime palarnie). Jakieś wnioski?
drogo?
Powiedzmy, ze kilogram zielonego kruszca to 6€... :roll:

drogo?
Uważasz iż za tanio? :wink:

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Re: Caffegaleria.pl - sklep z kawą - rabaty dla Forumowiczów

Postautor: Freezer64 » sob 12 lis 2011, 22:10

Jeśli chodzi o ceny z polskich palarni to faktycznie wysokie, zwłaszcza jak na polskie realia, choć dobrej jakości single zawsze były drogie, to jako typowy krakus zastanawiam się ile % stanowi marża :dymek:
Dobrze, że oferta się powiększa, pewnie nieraz coś u was kupię, żeby za przesyłkę nie płacić. Jeszcze sensownego młynka nie mam, a kawka się kończy i tak myślałem, że kupię albo jakąś włoską mielonkę, albo świeżo zmielonego singla w Kelleranie, ale widzę, że dodaliście tą opcję do kaw z tej palarni. :) Stąd dochodzę do wniosku, że kawy z Kellerana nie magazynujecie, tylko pośredniczycie w zamówieniu.

profik
6€ za kilo dobrych zielonych ziaren :shock: To kiedy otwieramy forumową palarnię :lol:
(prawy ALT + U)

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » sob 12 lis 2011, 22:38

6€ za kilo dobrych zielonych ziaren :shock: To kiedy otwieramy forumową palarnię :lol:
Po takiej cenie kupowana jest zielona kawa(ok 7$/kg) - http://www.quijote-kaffee.de/kaffee-pro ... b-vertrag/,
4,7$/kg - Gwatemala http://www.quijote-kaffee.de/kaffee-pro ... i-vertrag/
:shock: :shock: :kwiat:

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » sob 12 lis 2011, 22:44

A propos cen zielonej kawy, to może wydzielimy wątek, bo tutaj nie miejsce na to. Proponuję, żebyście zaczęli sprowadzać paletami, wynajęli lokal, postarali się o pozwolenia, kupili piece, pracowników najęli i... zaczęli wypalać. Chciałbym wtedy zobaczyć Wasze NISKIE ceny...... :smiech:
Chętnie nawiążemy współpracę :)
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » sob 12 lis 2011, 22:53

Skoro Niemcy mogą/potrafią/dają rade dlaczego u nas zawsze inaczej?
(Przenieś całóść dyskusji o cenach zielonej kawy w nowe miejsce).

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » sob 12 lis 2011, 23:00

zbignes, daj nam przykład :) otwórz sklep i już.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Awatar użytkownika
CaffeMatti
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Gaggia Classic, Eureka Mignon, orientalny tygielek, kafetierka, Saeco Via Veneto de Luxe

Postautor: CaffeMatti » sob 12 lis 2011, 23:12

drogo?
Uważasz iż za tanio? :wink:
No właśnie myślę, że drogo.
ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Użytkownik Twolipan został zbanowany za poglądy.

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » sob 12 lis 2011, 23:16

zbignes, daj nam przykład :) otwórz sklep i już.
Chętnie bym to zrobił ale zmieniać zawodu nie zamierzam. U nas to tylko złotouści palacze, sprzedawcy-przedstawiciele a ceny jak w Norwegii? Narzut jak z księżyca a później gadka że niska sprzedaż, mały popyt itp, temat zgrany, wszystko już powiedziane a jest tak jak było i bez zmian.
Patrząc i porównując ceny kaw włoskich i polskich w sklepie bukiego to aż skręca, większość włoszczyzny poniżej 100/kg a krajowe dostojnie-powyżej.
Ostatnio zmieniony sob 12 lis 2011, 23:35 przez zbignes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » sob 12 lis 2011, 23:27

U nas to tylko złotouści palacze, sprzedawcy-przedstawiciele a ceny jak w Norwegii? Narzut jak z księżyca
nie zawsze jest tak pieknie jak wydaje się patrząc z boku.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Awatar użytkownika
Quell
Sprzęt: NS Musica Lux/Macap M4D
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » ndz 13 lis 2011, 0:07

zbignes-kawy z polskich palarni nie są wcale takie drogie- popatrz np. tutaj: http://www.tommycafe.pl :)
Kopamatakava .......
Bazzara Top 12/Agust NE/ KONA Extra Fancy

Awatar użytkownika
Delizia.pl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens
Kontaktowanie:

Re: Ceny kawy w polskich palarniach

Postautor: Delizia.pl » ndz 13 lis 2011, 13:29

Witam, nie dziwcie się, że na kawie wypalanej w Polsce są duże marże.
Przecież trzeba lat doświadczenia, wiele prób, eksperymentów, uczenia się na błędach oraz pasji.
Poza tym cała masa kawy się zmarnuje i pójdzie w kanał. Do tego różnego rodzaju koszty stałe i zmienne, które przy małej rozwijającej się firmie są bardziej dotkliwe niż w dużej korporacji, która ma kapitał, niskie ceny dostaw oraz ugruntowaną pozycję rynkową.
Najtrudniejsza z tego wszystkiego jest sztuka tworzenia mieszanek, dlatego większość polskich palarni oferuje single.

Np we Włoszech proces tworzenia danej mieszanki kawy do espresso to najściślej chroniona tajemnica w firmie, pilnuje się nawet tego aby nikt nie wyniósł pustego formularza na którym są pytania do wypełnienia przy testowaniu mieszanki...
Za ok 100zł /1kg można dostać naprawdę wyśmienite włoskie mieszanki kaw i to z dużo mniej znanych palarni.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 13 lis 2011, 14:05

Jak zwykle nasz kolega upierdliwością swą i chyba zawiścią promienieje... Dzięki wielkie za miłe słowa i pokrzepienie serc :kwiat:.

zbignes
Consigliere
Consigliere

Postautor: zbignes » ndz 13 lis 2011, 15:05

Dużo "milsze" słowa to Ty wypisywałeś na mnie...
Opisywana hamburska palarnia wystartowała dokładnie przed rokiem(podobnie mały staż), palą na Toperze(chyba 5kg), jako wartość dodaną mają ciekawe ziarna i transparetność, a u ciebie wartością dodaną jest w większości elokwencja a często zgryźliwość, pozdrawiam :kwiat:
Ceny kaw palonych w Polsce są dokładnie takie same jak ekspresy, serwowane kawy w kawiarniach itp. jest to już polska specjalność, zmienić to trudno i chyba niemożliwym ale czy pogodzić się z tym stanem?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 13 lis 2011, 15:22

No i co chcesz osiągnąć swoimi przykrymi słowami?

Nie wiem czy porównanie naszego kraju do Niemiec ma sens. W Niemczech większa jest różnorodność rynku, a sam rynek jest ogromny. Jeśli w jakiejś niemieckiej mieścinie jest palarnia kawy, to ma ona co robić. W Polsce jak to wygląda? Pojedź tu i tam i pogadaj z właścicielami polskich palarni. Odwiedź ich i wysłuchaj ich wersji. Narzekania na wysokie ceny kawy w Polsce są tożsame z narzekaniami na wysokie ceny gazu, ropy, prądu, chleba itp. Od stuleci przecież tak mamy... A ja mam dość tego narzekania.

Za przykład podam małą palarnię w Wałbrzychu. Miasto spore i okolice piękne. Firma istnieje tam od lat, a w jej sąsiedztwie o jej istnieniu wiedzą tylko wtajemniczeni. Mieszkańcy Wałbrzycha idą po kawę nie do palarni, a do Biedronki. Jeśli chcesz taniej i dobrej kawy, to też możesz pójść do Biedronki. Ostatnio widziałem w jakimś takim markecie ziarna z Portugalii chyba. 30zł za 1kg to zabójczo wysoka cena, bo norma to 10zł/kg. Doprawdy nie wiem do czego zmierzasz i bardzo Cię proszę, zakończ już swoją nieustającą akcję molestowania mojej osoby, mojej elokwencji i w ogóle... :szampan: :boks2: :fioret: :bejzbol:

Często nachodziły mnie różne refleksje na temat ekonomii palarni. Często miałem taką refleksję, że łatwiej i taniej kupić kawę w Italii ;). Szereg spraw piętrzy się nad głową i naprawdę nie wiem jak je rozwiązać by wilk był syty i owca cała ;). Jeśli podasz mi swój adres, to się pochwalę różnymi ziarnami, dla mojej własnej ciekawości i ku Twojemu zadowoleniu, za darmo... Co Ty na to?

Awatar użytkownika
n-krzychu
Sprzęt: młynek i-steel Ascaso
ekspres Ascaso Uno Prof PID

Postautor: n-krzychu » ndz 13 lis 2011, 16:45

Za przykład podam małą palarnię w Wałbrzychu. Miasto spore i okolice piękne. Firma istnieje tam od lat, a w jej sąsiedztwie o jej istnieniu wiedzą tylko wtajemniczeni.
Potwierdzę to niestety i na własnym przykładzie.
Wałbrzych to moje rodzinne miasto - fakt od dłuższego czasu już tam nie mieszkam, ale z racji rodziny bywam dość często. Ale o palarni to dowiedziałem się z forum. ( Dzięki Wam za to ) A jest po drugiej stronie ulicy przy której się wychowałem. Promujmy więc takie przedsięwzięcia tak medialnie jak i finansowo dokonując tam zakupów. Jak bywam u rodziny to często zahaczę o ten sklepik.
Przy okazji pozdrowienia dla Państwa Polit - właścicieli tej palarni

Wróć do „Kawa”