Maui Mokka -Tchibo rarytas roku 2011!

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Maui Mokka -Tchibo rarytas roku 2011!

Postautor: GUCIO-59 » pn 05 gru 2011, 22:57

Nie wszystko to co niemieckie jest lepsze od polskiego /samochody na pewno/, ale co od Tchibo to pewnie tak jest, z tyłu widać ile sprzedaje się rodzajów kawy luzem. Pokażę Wam mały reportaż z zakupu Maui i samej kawy, dziś byłem w Tchibo i już nie ma śladów po Maui...
1.
Obrazek
2.
Obrazek
3. A to już kupiona kaw 250g w domu:
Obrazek
4. Opakowanie i dodatkowe ulotki na temat kawy, coś w rodzaju certyfikaty:
Obrazek
5. Kawa luzem, ziarenka są male i wszystkie jednakowe:
Obrazek
6. Dla porównania z kawą Hausbrandt Wenecja 100% Arabikca po lewej stronie:
Obrazek
I to by było tyle, smak naprawdę wyśmienity, myślimy z Żoną, że warta jest miana RARYTASU, co do ceny nie będę się wypowiadał, bo na pewno jest nie tania. Kupując, stała przed nami kobieta, która przyszła drugi raz ją kupić po spróbowaniu w domu, my też dziś chcieliśmy sobie kupić, lecz możemy jak na razie o niej pomarzyć, ale mamy jeszcze z 150g w lodówce i będziemy ją pili na Święta Bożego Narodzenia.

http://www.tchibo.de/Privat-Kaffee-Rari ... 00887.html
Ostatnio zmieniony wt 27 mar 2012, 13:12 przez GUCIO-59, łącznie zmieniany 2 razy.
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Re: Maui Mokka -Tchibo rarytas roku 2011!

Postautor: Jogi » wt 06 gru 2011, 8:45

Czy przypadkiem ten aromat marcepana i wanilii nie pochodzi z jakiegoś olejku wrzuconego podczas 5-minutowego palenia i gaszenia wodą? :wink: Coś mi się też wydaje, że nazwa Mokka stosowana jest do kaw pochodzących z Afryki.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » wt 06 gru 2011, 8:55

To żaden jakiś tam wielki rarytas Gucio. To normalna kawa z Hawajów tylko nieźle promowana :D Nazwa Kona się już przejadłą po prostu i trza było coś nowego wymyśleć :D
Jogi też się myli, jak to jest palone to nie wiem, ale to zwykła, nisko rosnąca arabika so. Dobry artykuł o kawach z Hawajów jest pod tym linkiem...http://www.ineedcoffee.com/07/hawaiian-coffee/ Funt tej kawy w hamerykańskich sklepach czy palarniach kosztuje $25-35 :)

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » wt 06 gru 2011, 11:12

loock Dzięki za informację...
Ostatnio zmieniony czw 05 sty 2012, 22:11 przez GUCIO-59, łącznie zmieniany 1 raz.
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

ksm
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: AP + TCM;
Ascaso Steel UNO PROF + i-2 steel;

Postautor: ksm » wt 06 gru 2011, 11:32

A ja mam dziwne wrażenie, że słowo rarytas zostało wstawione do ulotki przez jakiegoś marketoida.

Taka próba stworzenia dobra Veblena, ale może to tylko moja naturalna paranoja szukająca spisku korporacji tam gdzie go nie ma. :lol:

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: GUCIO-59 » wt 06 gru 2011, 12:59

Wszystko się okaże na miejscu, co dla jednych jest rarytasem, a dla drugich nie. A czasem nuta "zazdrości" :)
Funt tej kawy w hamerykańskich sklepach czy palarniach kosztuje $25-35
A funt to, 1 lb = 0,453kg, więc jest nie taka mała...

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Wazon | AP | FP | Bialetti Musa | Melitta 102 | DL KG40

Postautor: trickykid » wt 06 gru 2011, 13:14

nie omieszkam zapytać w Tchibo, ale skoro piszą, że to rarytas to coś w tym musi być.
Pewnie, że coś jest - miliony euro dochodu zarobione na niskim poziomie wiedzy konsumentów.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » wt 06 gru 2011, 13:17

chyba lepiej tego ująć się nie da :D

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: GUCIO-59 » wt 06 gru 2011, 13:30

To może,
Ostatnio zmieniony czw 05 sty 2012, 22:11 przez GUCIO-59, łącznie zmieniany 1 raz.

Robson27
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: nie mam

Postautor: Robson27 » wt 06 gru 2011, 13:46

Gucio a jak się mniej więcej kształtują ceny tchibo tam u Ciebie. Są podobne jak w Polsce czy inne. A asortyment jest ten sam czy inny??
Ciekawy jestem

baania
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Severin KA5987
Młynek ostrzowy
French press
Dripper
Kontaktowanie:

Postautor: baania » wt 06 gru 2011, 16:17

Ale domeną Polaków jest stać z boku nic nie robić i innych krytykować...
Przecież nikt nie krytykuje, tylko co najwyżej wszyscy dają dobre rady, że można się na Tchibo przejechać za niemałe pieniądze.

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Wazon | AP | FP | Bialetti Musa | Melitta 102 | DL KG40

Postautor: trickykid » wt 06 gru 2011, 19:39

To może, Was należy uznać za ekspertów kawy, skoro tak uważacie... że to nie rarytas, a i tak każdy pija to co lubi i smakuje... :)
Nie wiem czy kwalifikuję się do miana eksperta - raczej nie. Ale firma Tchibo nie jest mi obca, i wiem, że na codzień zajmują się sprzedawaniem słabej jakości, niezbyt świeżej kawy po wcale niemałych cenach, zachwalając ją jako niewiadomo jaki rarytas. Bez żalu wypracowali sobie taki status i właśnie tego się po nich spodziewam w przyszłości. Natomiast palarnia, w której się zaopatruję, za zauważalnie niższe pieniądze oferuje mi starannie wypalone, ultra-świeże ziarna w dużym wyborze. Wiem co kupuję, mogę zasięgnąć uczciwej porady na temat aktualnie dostępnych ziaren i zawsze wychodzę w pełni usatysfakcjonowany. Tchibo pewnie nie żałuje, że u nich nie kupuję, a dla mocno starającej się małej niezaleźnej palarnii wierny klient to napewno istotna gratyfikacja ich starań. Dlaczego w takim razie o Tchibo mam myśleć pozytywnie?
Równowartość 360 zł za kilogram kawy firmowanej przez firmę, o której wiem, że nawet nie potrafi poprawnie przechowywać sprzedawanych przez siebie ziaren. NFW.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
KrzychK
Sprzęt: Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Postautor: KrzychK » wt 06 gru 2011, 20:23

GUCIO-59 - masz rację, Ty masz rację, Ty zawsze masz rację.
Lepiej? :wink:

Z tego co czytam, nikt nie jest na tyle szalony aby zabraniać Ci pić choćby i kwas akumulatorowy produkowany przez niemieckie T.
Wielu wyraża swoją opinię na temat produktu, o którym Ty piszesz używając sloganów godnych reklam w sklepie "nie dla idiotów"
I czy to coś złego? Każdy ma prawo mieć własne subiektywne zdanie, tak jak każdy ma prawo wierzyć w niemiecki cudmniódiorzeszki.

ps. czytając Twoje wcześniejsze wynurzenia gorąco polecam wydatkowanie setek ojro na kopi luwak, dopiero wtedy zobaczysz oryginalna kawę!
Grunt to cos ciemnego.... no moze byc i kava.
Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » wt 06 gru 2011, 20:42

...A czasem nuta "zazdrości"...
No i tyle w podsumowaniu. Wydało się..., zazdrośnicy... :wink:
... Ale domeną Polaków jest stać z boku nic nie robić i innych krytykować... Sam tego doświadczyłem na własnej skórze gdy mieszkałem w Polsce... i to od kolegów, ale gdy potrzebowali pomocy to potrafili przyjść do mnie...
Jakże piękna wewnętrzna bajka.

Co do Tchibo...
Może tam, na Zachodzie, to faktycznie rarytas.
A do torebek, jest wrzucany inny sort ziaren niż u nas... :dymek:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Robson27
Sprzęt: nie mam

Postautor: Robson27 » czw 08 gru 2011, 7:20

Hej Gucio

Jak tam zakupy w Caffe Faust a wracając do tematu jak próby tego Tchibo drogiego na które polowałeś. Próbowałeś czy może kupiłeś?
Warte ceny czy tylko wielka reklama?

Wróć do „Kawa”