Maui Mokka -Tchibo rarytas roku 2011!

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
kombiak
zagląda od święta
Sprzęt: dream

Re: Maui Mokka -Tchibo rarytas roku 2011!

Postautor: kombiak » wt 20 gru 2011, 11:53

Gucio-59 ,
to żyjesz w idealnym świecie - Niemcy nie oszukują , bo... nie oszukują.
Też chciałbym mieć takie otwarte i ufne nastawienie do świata.
Jak dla mnie - to jest taki sam biznes jak inny i liczy się zysk, a nie mentalność zarządu firmy czibo.

Poza tym , nikt nie ma pretensji , że nazywasz tą kawę rarytasem ( czy jakkolwiek inaczej ) ,
tylko uważam że nie zwracasz uwagi, na to , co mówią inni - że to nie nazwa , czy jakiś wymyślony przez marketing slogan
świadczy o jakości zawartości ( tak , zawartości - bo te radosne pudełka z drewna z opakowania tej kawy jako żywo przypominają mi opakowanie w ładny papierek gó.... ).

Pokuś się o opis tej kawy , a nie , chop , bęc , i następna kawa ze zdjęciami , gdzie piszesz :
"palona w powolna procesie o delikatnym owocowy smak, z subtelną nutą gorzkiej czekolady. Tak piszą o niej... to nie moja ocena smaku... "

Czy naprawdę nie pracujesz w tej korporacji ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » wt 20 gru 2011, 12:03

...palona w powolna procesie o delikatnym owocowy smak, z subtelną nutą gorzkiej czekolady...
O naiwności ludzka, ty jesteś jak smak kawy,
ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił... :wink:
Dziwnym trafem rok temu postanowiłem wypróbować działanie tej kawy na swoim organizmie i jej wpływ na działanie ekspresu. Kompletnej tragedii nie było, ale sposób zaparzania i smak przypominają kawy np. dostępne w Lidlu czy nasze Primy i Astry. Obawiam się, że przy mniejszej dozie na HX-ie blonding miałbym teraz od drugiej sekundy, więc nie skuszę się na próbowanie po raz kolejny. Te 20 zł można wydać lepiej, nie tylko na kawę zresztą... (wczoraj robiłem cytrynówkę na święta; ciekawe czy pattaya by się ucieszył) :mrgreen:
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » wt 20 gru 2011, 12:42

Nie,
Ostatnio zmieniony czw 05 sty 2012, 22:16 przez GUCIO-59, łącznie zmieniany 1 raz.
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Awatar użytkownika
Domes
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic + Iberital Challenge

Postautor: Domes » wt 20 gru 2011, 12:53

Ja tylko czekam kiedy w końcu napiszesz coś o tej kawie, używając innych słów niż "wyśmienita" i "rarytas". Na to wszyscy czekają, na rzetelną recenzję, a nie na Twoją radość z pisania w co drugim poście, że Ty pijesz, a my nie...

Awatar użytkownika
kombiak
zagląda od święta
Sprzęt: dream

Postautor: kombiak » wt 20 gru 2011, 13:24

I muszę napisać o Maui , że kawa jest wyśmienita i raytasem,
Chociażby tutaj.
Przepraszam za offtopa , już idę do kąta .

Tak czy inaczej - pozdrawiam Ciebie Gucio i przepraszam za osobiste wycieczki.
Kawy Ci nie zazdroszczę , bo pewnie moja śmieszna Mexico jest lepsza i o wiele tańsza :lol: , ale Alpy pod bokiem i
śnieg to już mnie skręca z zazdrości.

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » wt 20 gru 2011, 13:30

Zapraszam...
Ostatnio zmieniony czw 05 sty 2012, 22:17 przez GUCIO-59, łącznie zmieniany 1 raz.
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » wt 20 gru 2011, 14:04

Tak sobie czytam i czytam...
I to wszystko nie trzyma się kupy. Bo zachwalasz tę kawę. No ok. Pomijam to, że kawa może być dobrej jakości, czy złej - nieważne. Mówisz, że Ci smakuje - to dobrze :szampan:
Ale, kurde, czemu tak bardzo jej bronisz, tak zachwalasz jej jakość - skoro wychodzi na to, że nie masz bladego pojęcia o robieniu kawy w ekspresie? Bo chyba inaczej tego nie można nazwać, skoro chcesz kupić młynek ostrzowy do mielenia kawy do automatu :shock:

Serio - nie ogarniam tego, bo to jest tak bez sensu, że... no bez sensu. Tak myślę, jaki by tu podać przykład innej, równie kuriozalnej, sytuacji i nic mi nie przychodzi do głowy :shock:
Nie wiem, może pytanie z motoryzacji - Proszę Pana, jakie kupić pedały do mojego mersia, by ten jeździł taniej..? :roll:
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Czarnowidz
zagląda od święta
Sprzęt: kolba - Zelmer Torrido 13Z018
kapsułki Caffitaly - Cafissimo black

Postautor: Czarnowidz » wt 20 gru 2011, 14:06

Trochę przykro się czyta gnojenie kogoś dlatego że lubi coś innego niż główny nurt danego portalu/forum. nie łam się i pisz tam dalej od czasu do czasu co ci zasmakowało. Jedni lubią ubierać się na czerwono inni na czarno, Jedni lubią kawę po niemiecku inni nie. Ja chętnie jeszcze poczytam.

BTW coś z Wyspiańskiego na koniec

"Die Sonne nie tak świeci jak słońce,
choć jest równie parne i palące,
a heuszreki nie tak świerszcza jak dzwońce,
te nasze po ścierniach goniące."

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » wt 20 gru 2011, 14:32

Czrnowidz, domyślam się, że widzisz wszystko czarno, ale tu nie ma żadnego gnojenia. Jeśli ktoś lubi pić kawę niemiecką niech sobie pije, ale niech nie próbuje wmawiać innym, że jest najlepsza na świecie, bo jest i tyle. Nikt tu nikomu nie narzuca, ani nie ma żadnego jednego i słusznego nurtu. Może nawet przez jakiś czas tak było, że espresso było jedynym słusznym tematem, ale w ostatnich czasach bardzo wiele się pozmieniało i idziemy w naprawdę różnych kierunkach. A po co może męczyć tę kawę w ogóle w automacie, może wyjdzie lepiej z moki, w końcu mokka się nazywa.
Nie będzie przyzwolenia na plecenie niedorzeczności jako dogmatów jedynie słusznych. Ci, którzy mają jakąś tam wiedzę muszą się po prostu czasem odezwać i to wcale nie jest w żaden sposób dla nikogo bolesne czy mogące urazić. Jakoś strasznie dużo ostatnio osób korzysta z różnych forów, dla których każde słowo skierowane w ich kierunku jest atakiem. Już przerabialiśmy to na różne sposoby i nie o to tu chodzi. Wróćmy więc do drążenia głównego tematu, bo w tym wątku chcemy naprawdę czegoś więcej się o tej kawie dowiedzieć. I to nawet może nie tylko o niuansach smakowych, ale w jaki sposób się zaparza w porównaniu z innymi, jakie ma body, ile trwa ekstrakcja, jaka jest krema, czy jest słodsza, kwaśniejsza od innych itp. itd. Jest bardzo wiele cennych informacji, które tu można przekazać, nie będąc żadnym ekspertem czy fachowcem od oceny smakowo-aromatycznej. O to też chodzi między innymi w pisaniu ocen subiektywnych. Nie muszą one zawierać analizy sensorycznej, ale jak najwięcej informacji mogących stanowić jakąkolwiek pomoc w wyborze dla innych.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
Animator47
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Espresso Pure +i-mini+Moka+Aeropress+Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Animator47 » wt 20 gru 2011, 15:08

Strasznie wiele negatywnych emocji wywołała ta niemiecka kawa. Powtórzę, że nie chciałbym jej oceniać bez jej wypróbowania - świadczyłoby to tylko i wyłącznie negatywnie o mnie, ale z tego co udało się wyciągnąć na światło dzienne pośród tych całych zakłóceń :wink: sądzę, iż Gucio-59 jeszcze długa droga przed Tobą. Stoisz na początku szerokiej i niezmierzonej ścieżki kawowej, dane Ci było spróbować lepszej jakościowo kawy i uległeś jej czarowi. Szczerze chciałbym poznać Twoją opinię na temat tegoż rarytasu, ale za jakiś czas, gdy już wypijesz trochę więcej kaw i będziesz miał więcej odnośników.

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: GUCIO-59 » wt 20 gru 2011, 15:30

Myślę, że nie, ale szkoda...
Ostatnio zmieniony czw 05 sty 2012, 22:17 przez GUCIO-59, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Animator47
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Espresso Pure +i-mini+Moka+Aeropress+Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Animator47 » wt 20 gru 2011, 15:35

Gucio, Gucio. Czarowi w sensie pozytywnym, równie dobrze mogłem napisać, że posmakowała Ci. Ale cóż, staram się zwracać uwagę, także na walory estetyczne tego co piszę. Nie odbieraj wszystkiego jako atak, proponuję Tobie jak i wszystkim odsapnąć trochę, pooddychać spokojnie i wrócić do merytorycznej dyskusji.

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: GUCIO-59 » wt 20 gru 2011, 15:44

Ok, przepraszam :szampan:
Ostatnio zmieniony czw 05 sty 2012, 22:18 przez GUCIO-59, łącznie zmieniany 1 raz.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » wt 20 gru 2011, 16:37

"Zapomniał wół gdy cieleńciem był!"

Gucio jesteś na dobrej drodze, pijesz kawę z ziarna, trafiłeś na nasze forum, chcesz kupić młynek, chcesz eksperymentować, chcesz poznawać nowe kawy, chcesz odkrywać nowe smaki... :) Naprawdę cieszę się, bo wiem jak to było na początku. Sam palnąłem niemało głupstw, sam piłem kawe z automatu i była dla mnie genialnym rarytasem z kawy czibo... tak tak piem i chwaliłem. :) Każdy się uczy i mam nadzieję po pół roku stwierdzisz, ze jednak autmat to za mało i kupisz dobrego kolbowca z młynkiem żarnowym. ;)

A nawet jeśli nie to i tak jest dobrze.
Nie przejmuj się nimi bo hermetyczne forum już od dawna jest zapuszkowane...

pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » wt 20 gru 2011, 18:43

Chyba zaraz właśnie kogoś zapuszkuję.... :wink: :ok:
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Wróć do „Kawa”